عدم حمایت بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا از گزارش سازمان سیا

بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا گزارش سازمان سیا مبنی بر دخالت روسیه در پیروزی «دونالد ترامپ» را بی‌اساس خواند.     به نقل از رویترز، منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کردند «دفتر مدیریت اطلاعات ملی» آمریکا که بالاترین رده اطلاعاتی در این کشور محسوب می‌شود، از گزارش سازمان سیا در رابطه با دخالت ... عدم حمایت بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا از گزارش سازمان سیا

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

پایان بازشماری آرای انتخابات آمریکا: تائید پیروزی ترامپ در ویسکانسین

بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین آمریکا به پایان رسید و پیروزی نامزد حزب جمهوری‌خواه، در آن تائید شد.

 

 

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین، روز دوشنبه ۲۲ آذر (به وقت آمریکا) به پایان رسید و پیروزی «دونالد ترامپ» از حزب جمهوری‌خواه، در آن تائید شد. اعلام نتیجه نهایی در ایالت پنسیلوانیا نیز، حاکی از پیروزی ترامپ است.

 

«جیل استین» از حزب «سبز»، موسوم به «جریان سوم» در انتخابات آمریکا، با راه‌اندازی کارزاری که هدف از آن جمع‌آوری هزینه‌ی بازشماری آرا بود، خواستار شمارش مجدد رای‌ها در سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا بود.

 

استین گفته بود شمار آرای غیابی در حوزه ویسکانسین، افزایش قابل‌توجهی نشان می‌دهد و ممکن است سیستم شمارش آرا هک شده باشد. او هیچ مدرک و شاهدی در مورد این اتهام‌ها ارائه نکرده بود.

 

ستاد «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات، چندی بعد گفت با وجود آنکه مدرکی در مورد هک شدن سیسم‌ها در دست نیست، اما در بازشماری آرا در ویسکانسین شرکت می‌کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، همان زمان این را «مضحک» و هدف از آن را فریب افکار عمومی توصیف کرده‌ بود.

 

این گزارش، بازشماری آرا در ویسکانسین، پس از شمردن نزدیک به ۳ میلیون رای، تغییر چندانی نکرد و با نزدیک به ۲۳ هزار رای بیشتر، ترامپ در این ایالت به پیروزی رسیده‌است. او در عین حال ۱۳۱ رای بیشتر هم به دست آورده‌است.

 

همین موضوع خود واکنش رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا را در پی داشت که در توئیتر خود آن را بازتاب داد: «حزب سبز و دموکرات‌ها حالا می‌توانند استراحت کنند. کلاه‌برداری!».

 

استین خود گفته است هدف از بازشماری آرای، نه تغییر نتیجه آن، بلکه اطیمنان از سلامت انتخابات بود.

 

«مارک تامسون» رئیس کمیسیون انتخاباتی در ویسکانسین، پیش از ارائه نتیجه بازشماری آرا، گفته بود هیچ مدرکی دال بر وقوع تقلب وجود ندارد.

 

در پنسیلوانیا نیز کمیته انتخاباتی نتیجه شمارش آرا را اعلام کرده که نشان می‌دهد از ۶ میلیون رای ریخته شده، دونالد ترامپ با ۴۴ هزار رایِ افزون‌تر، پیروز شده‌است.

 

حزب سبز پیش از این از بازشماری انتخابات در پنسیلوانیا اعلام انصراف کرده بود. البته قوانین ایالت پنسیلوانیا اجازه بازشماری آرا را نداده و یکی از وکیلان حزب سبز نیز گفته بود تلاش آن‌ها راه به جایی نبرده است. دادگاه فدرال نیز تلاش‌ها برای بازشماری را متوقف کرد و در نتیجه نتجیه نهایی اعلام شد.

 

در ایالت میشیگان نیز دادگاه فدرال رای به عدم بازشماری و اعلام نتایج کرده‌است. نتایج رای‌گیری باید به طور رسمی تا ۱۳ دسامبر اعلام شوند و جمهوری‌خواهان پیشتر این انتقاد را مطرح کرده بودند که بازشماری ممکن است بر مهلت قانونی تاثیر منفی بگذارد.

 

نتایج شمارش آرا در میشیگان نشان می‌دهد که ترامپ از ۴.۸ میلیون رای ریخته‌شده با ۱۱ هزار رای بیشتر، از سد کلینتون گذشته است.

جان بولتون ارزیابی سیا در خصوص هک انتخابات توسط روسیه را زیر سوال برد

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل ضمن رد ادعاهای سازمان سیا مبنی بر اینکه هکرهای روسیه درهر دو حزب سیاسی اصلی این کشور نفود کردند، تاکید کرد، احتمالا این اقدام توسط یک عامل آمریکایی که تلاش داشته برای دولت مسکو توطئه چینی کند، صورت گرفته است.   به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جان بولتون، سفیر سابق ... جان بولتون ارزیابی سیا در خصوص هک انتخابات توسط روسیه را زیر سوال برد

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ با پیروزی در میشگان آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رساند

با گذشت ۲۰ روز از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، ایالت میشگان رسما اعلام کرد که ترامپ با پیروزی قاطع در این ایالت ۱۶ رای الکترال دیگر به آرا قبلی اضافه کرده و مجموع آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رای رسانده است.   به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا، در حالی که جیل استاین نامزد حزب سبز آمریکا ... ترامپ با پیروزی در میشگان آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رساند

ادامه

امریکا, جهان, خبر

آسوشیتدپرس: اعتراض های ضد مهاجرتی ترامپ دانشگاه های سراسر آمریکا را فراگرفت

دانشجویان در سراسر دانشگاه های آمریکا در مخالفت با سیاست های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ دست به تظاهرات زدند. آسوشیتدپرس روز پنجشنبه گزارش داد: دانشجویان دراعتراض به طرح اخراج مهاجران از سوی دونالد ترامپ، با تجمع در صحن دانشگاه ها در سراسر آمریکا، بر حمایت و محافظت از دانشجویان و کارکنان مهاجر دانشگاه های این ... آسوشیتدپرس: اعتراض های ضد مهاجرتی ترامپ دانشگاه های سراسر آمریکا را فراگرفت

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دلیل شکست کلینتون از زبان برنی سندرز

برنی سندرز کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا که در مرحله انتخابات مقدماتی از هیلاری کلینتون شکست خورد، گفت: کلینتون را به این دلیل در انتخابات شکست خود که حزب دموکرات بیشتر از هرچیز نگران کسب پول از افراد ثروتمند بود تا تبلیغ به نمایندگی از مردم عادی آمریکا. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ... دلیل شکست کلینتون از زبان برنی سندرز

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر