پاسخ «الیور استون» به سوال مهم «چرا آمریکا عاشق جنگ است؟»

این روزها اظهارات «الیور استون»، کارگردان نامدار آمریکایی در سال ۲۰۱۷ درباره دلایل اشتیاق آمریکا به جنگ دوباره در فضای مجازی داغ شده؛ استون ۶ سال قبل دلایل مهم اینکه چرا آمریکا عاشق جنگ است را عنوان کرده بود.

به گزارش رادیو بین‌المللی چین؛ در سخنان یادشده استون آمده، طی ۳۰ سال گذشته، آمریکا ۱۳ جنگ را برانگیخت و هزینه کل آن به ۱۴ تریلیون دلار آمریکا رسید و بر اثر آنها ده‌ها هزار نفر جان خود را از دست دادند. اما همین جنگ‌هایی که با بهانه «عدالت» انجام شده، نظام آمریکا را حفظ کرده است.

وی گفت، ۱۳ جنگ در ۳۰ سال گذشته و پرداخت ۱۴ تریلیون دلار و کشتار هزاران نفره نباید یادمان برود. مسئله این نیست که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد، بلکه موضوع، نظامی است که هم در داخل حزب جمهوری خواه و هم حزب دموکرات وجود دارد. یک مجتمع با آمیختن صنایع نظامی، امنیت دفاعی، پول و رسانه یا با هر اسم دیگری که دوست دارید، با پرچم «عدالت» به جنگ می‌پردازد تا حرکت این نظام را به سوی جلو به جریان بیندازد.

استون افزود، از نظر بسیاری از مردم، آمریکا به طور فزاینده‌ای در حال شکوفایی است. اما این شکوفایی به معنی آن نیست که نظام این کشور محور ارزش‌های جهان باشد. چون هنوز در حال ایجاد ناآرامی و جنگ در سراسر جهان است.

الیور استون در جنگ ویتنام خدمت کرده و برای کارگردانی فیلم‌هایی چون «جوخه»، «وال استریت»، «جی اف کی» و «متولد چهارم ژوئیه» شهرت جهانی دارد. او همچنین یک نویسنده و کارشناس تاریخی است که به عنوان روزنامه‌نگار مصاحبه‌های با «هوگو چاوز» رئیس جمهور سابق ونزوئلا، «فیدل کاسترو» رهبر سابق کوبا و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه انجام داده است.

آمریکا: ایالات متحده نمی‌تواند در ساخت کشتی‌های جنگی با چین برابری کند

کارلوس دل تورو وزیر نیروی دریایی آمریکا گفت: نیروی دریایی چین نسبت به رقیب آمریکایی خود از مزایای قابل توجهی برخوردار است و ایالات متحده نمی‌تواند در ساخت کشتی‌های جنگی با چین برابری کند. به گزارش ایرنا، سی ان ان چهارشنبه شب گفت، رئیس نیروی دریایی ایالات متحده تصریح کرد که نیروی دریایی چین دارای ... آمریکا: ایالات متحده نمی‌تواند در ساخت کشتی‌های جنگی با چین برابری کند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, چین, شرق آسیا, غرب

بالاخره کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد/ امضای «چک سفید» برای اوکراین خبری نخواهد بود

بالاخره بعد از ۱۵ دور رای‌گیری در پنج روز، در ساعات ابتدایی امروز (شنبه) کوین مک‌کارتی جمهوری‌خواه به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا رسید، اما ۱۴ رای‌گیری ناموفق و امتیازات زیادی که به مخالفان داده، نشان از راه دشوار او در ادامه این مسیر دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه نیویورک‌تایمز، کوین مک‌کارتی، ... بالاخره کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد/ امضای «چک سفید» برای اوکراین خبری نخواهد بود

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

افزایش بودجه کمک نظامی به اوکراین، اعلان جنگ علیه منافع ملی ایالات متحده است

روزنامه «امریکن کانسروتیو» تایید افزایش بودجه کمک به اوکراین را اعلام جنگ علیه منافع ملی آمریکا خواند. به گزارش ایلنا، روزنامه «امریکن کانسروتیو» تایید افزایش بودجه کمک به اوکراین را اعلام جنگ علیه منافع ملی آمریکا خواند.  «بردلی دیوین»، نویسنده‌ آمریکایی، طی مقاله‌ای در این روزنامه عنوان کرد که اقدامات اخیر کنگره آمریکا نشان از ... افزایش بودجه کمک نظامی به اوکراین، اعلان جنگ علیه منافع ملی ایالات متحده است

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه

جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را بدست گرفتند

جمهوریخواهان توانسته اند سرانجام پیروزی خود در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا را تثبیت کنند و به طور رسمی حزب پیروز انتخابات شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، براساس تازه‌ترین نتایج شمارش آرای انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا، حزب جمهوری خواه پس از چهار سال توانست رهبری دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا را ... جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را بدست گرفتند

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

رئیس‌جمهوری کلمبیا: آمریکا در حال ویران کردن اقتصاد جهان است

«گوستاوو پترو» نخستین رئیس‌جمهوری چپگرای تاریخ کلمبیا گفت که آمریکا تمام اقتصادهای جهان را نابود می‌کند تا بدون توجه به آنچه برای سایر کشورها رخ می‌دهد، از خود محافظت کند.

ادامه

اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, تحلیل, جنگ سرد, حقوق بشر, فرانسه, کلمبیا