مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

پاتروشف: ذینفع اصلی در موضوع انفجار نورد استریم آمریکاست

دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع درباره انفجارهای اخیر در خط لوله های گاز نورد استریم اظهار نظر کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

پاتروشیف: مسیر توسعه مشارکت راهبردی با چین یک اولویت مطلق برای روسیه است

دبیر شورای امنیت روسیه تاکید کرد که توسعه مشارکت راهبردی با چین برای مسکو یک اولویت بدون قید و شرط بشمار رفته، مبتنی بر اعتماد عمیق متقابل و حمایت گسترده مردم دو کشور است و این خط مشی تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نخواهد گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “نیکولای پاتروشیف”، دبیر شورای امنیت روسیه که به پکن سفر کرده است، امروز، دوشنبه در نشست رایزنی روسیه و چین درباره مسائل ثبات راهبردی با اعضای ارشد دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، تاکید کرد که مسکو توسعه مشارکت راهبردی با پکن را یک اولویت بدون قید و شرط می‌داند و این خط مشی تحت تأثیر مسائل خارجی قرار نخواهد گرفت.

 

وی یادآور شد، مسیر توسعه مشارکت راهبردی روسیه و چین، از حمایت گسترده مردم هر دو کشور برخوردار است، مبتنی بر اعتماد عمیق متقابل بوده و به همین دلیل تحت تأثیر عوامل خارجی قرار نمی‌گیرد.

 

پاتروشیف ادامه داد که این نگرش بارها در بالاترین سطح و از جمله در دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین، که چند روز پیش در سمرقند انجام شد، مورد تایید قرار گرفته است.

 

روسیه و چین خواهان برقراری عدالت در جهان هستند

 

دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه در این نشست اعلام کرد که مسکو و پکن مشترکاً از ایجاد نظم جهانی عادلانه تر و رشد و توسعه آزادانه و مستقل کشورها بر اساس هویت و ارزش‌های ملی-مذهبی و سنت‌های خود حمایت می‌کنند، در حالی که کشورهای غربی با چنین روند اوضاعی مخالف هستند.

 

نیکولای پاتروشیف ادامه داد: «تلاش مشترک روسیه و چین برای ایجاد نظم جهانی عادلانه تر با مخالفت نخبگان سیاسی کشورهای غرب جمعی مواجه شده است که به تحمیل شبه ارزش‌های خود به دیگر کشورها، هرچند به ضرر منافع مردم آن‌ها باشد، عادت کرده و همواره بر اساس اصل “تفرقه بینداز و حکومت کن” عمل می‌کنند».

 

این مقام بلندپایه روس یادآور شد که “ارتباطات منظم و هماهنگ کردن به موقع مواضع دو کشور در خصوص مسائل مهم و به روز بین‌المللی، تاکنون به تقویت هماهنگی سیاست خارجی مسکو و پکن کمک کرده، و اهمیت آن در شرایط کنونی جهان به طور مداوم در حال افزایش است.”

 

طبق اطلاعات دفتر مطبوعاتی شورای امنیت روسیه، مقامات بلندپایه روسی و چینی در این نشست علاقه مندی مشترک برای توسعه همکاری‌های نظامی فنی بین دو کشور از جمله در جریان مانورهای مشترک نظامی را مورد تایید قرار دادند. طرفین همچنین در خصوص حفظ سطح بالای همکاری نظامی-فنی، توسعه هماهنگی بین وزارت دفاع دو کشور، با تاکید بر تمرینات و گشت‌های مشترک و همچنین تقویت ارتباطات بین ستادهای کل ارتش توافق کردند.

تظاهرات مردم اتریش علیه افزایش قیمت‌های برق و گاز + فیلم

هزاران نفر از مردم اتریش در اعتراض به افزایش قیمت‌های انرژی و تورم، به خیابان‌های وین آمدند و علیه دولت این کشور شعار سر دادند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اتریش, اروپا, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, اوکراین, جنگ سرد, چین, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, فرانسه, مولداوی

حمله نیروهای روسیه به پایگاه های ارتش اوکراین و مزدوران آمریکا

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای توپخانه و هوایی این کشور به مراکز فرماندهی ارتش اوکراین و پایگاه های مزدوران آمریکایی که نیروهای مسلح اوکراین را همراهی می کنند، حمله کرده‌اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب