رئیس جمهور برزیل خواستار آزادی آسانژ شد

رئیس جمهور منتخب برزیل در دیدار با نمایندگان ویکی لیکس خواستار آزادی آسانژ شد. به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، رئیس جمهور منتخب برزیل، «لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا» خواستار آزادی «جولیان آسانژ»، بنیانگذار ویکی لیکس از زندان فوق امنیتی بلمارش در انگلیس شد. آسانژ از سال ۲۰۱۹ در بازداشت به سر می‌برد و در انتظار ... رئیس جمهور برزیل خواستار آزادی آسانژ شد

ادامه

آمریکا, استرالیا, امریکای لاتین, انگلستان, برزیل, جنایات جنگی, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, ویکی‌لیکس

آسانژ دست به دامن دادگاه حقوق بشر اروپا شد

جولیان آسانژ که با خطر استرداد به آمریکا مواجه است به دادگاه حقوق بشر اروپا متوسل شد. جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس، که تلاش می‌کند مانع از استرداد خود به آمریکا شود، به دادگاه حقوق بشر اروپا متوسل شده است. آسانژ در صورت مسترد شدن به آمریکا، با محکومیت ۱۷۵ سال زندان به جرم ... آسانژ دست به دامن دادگاه حقوق بشر اروپا شد

ادامه

آمریکا, اروپا, استرالیا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

چاینا دیلی؛ کودتای آمریکایی، تهدیدی علیه صلح جهانی

روزنامه چینی «چاینا دیلی» به اشاره حرفهای صریح «جان بولتون» مشاور امنیت ملی دولت ترامپ درباره دخالت‌های آمریکا برای انجام کودتا در کشورهای دیگر، نوشت دستان چُدنی آمریکا در دستکش های مخملین کودتاهای مختلف در نقاط گوناگون جهان، تهدیدی علیه صلح جهانی است.

ادامه

اروپا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, اوکراین, تهدید صلح جهانی, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, صربستان, صلح, مقاله, ونزوئلا, ویکی‌لیکس

اعطای شهروندی افتخاری به آسانژ توسط ایتالیا

شهرداری منطقه «لوچرا» ایتالیا در اقدامی نمادین به جولیان آسانژ، بنیانگذار تارنمای افشاگر ویکی لیکس که در انگلیس زندانی است شهروندی افتخاری اعطا کرد.

ادامه

افغانستان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

ویکی‌ لیکس اظهارات هیلاری را فاش کرد: بمباران تأسیسات هسته ای ایران

پایگاه افشاگر «ویکی‌ لیکس» در اسنادی که به تازگی درباره اظهارات «هیلاری کلینتون» منتشر کرد؛ سخنان وی درباره برنامه هسته ای و موشکی ایران را نیز مورد توجه قرار داده است.

 

به گزارش مهر به نقل از رِد ایت، پایگاه افشاگر ویکی لیکس وعده ماه گذشته خود درباره افشای طیف وسیعی از اسناد مربوط به نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را محقق نمود و نسخه نوشتاری اظهارات «هیلاری کلینتون» را منتشر کرد.

بر این اساس، «جولیان آسانژ» مؤسس سایت افشاگر ویکی‌ لیکس در بخشی از افشاگری جدید خود به سخنان «هیلاری کلینتون» درباره ایران و توافق هسته ای ۱۴ جولای ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» اشاره کرده است.

وی این سخنان را در سال ۲۰۱۳ برای بانکداران بزرگ و سرمایه داران «وال استریت» از جمله «گلدمن ساکس» ( Goldman Sachs) ایراد کرده بود.

«هیلاری کلینتون» در خصوص ایران مدعی شد: ساده بگویم؛ اگر آن ها (ایرانی ها) بتوانند قطعات آن را در اختیار داشته باشند، حتی اگر سه بخش عمده آن را در یک کانتینر در اختیار داشته باشند می توانند به سرعت آن ها را مونتاژ کرده و به تسلیحات هسته ای دست یابند. سپس عربستان سعودی و پس از آن عمارات و مصر به این اقدام مبادرت می ورزند.

وی در ادامه گفته بود: اشغال یا تهاجم زمینی به ایران راه مناسبی برای بازداشتن این کشور از دست یابی به فن آوری هسته ای نیست؛ گزینه بمباران تأسیسات هسته ای ایران باید مورد توجه باشد.

نامزد دموکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا افزود: البته بمباران ایران دارای تبعات پیش بینی نشده ای است. مردم برای خودشان خواهند جنگید اما این جنگی بر سر یک برنامه است. محاسبه درباره اینکه چه خواهد شد، دشوار است. اما وقتی ما گزینه دیگری نداشته باشیم، باید تأسیسات اتمی‌ ایران را بمباران کنیم.

کلینتون درباره برنامه موشکی ایران نیز خاطر نشان کرد: موضوع مهمی که زیاد مورد بحث قرار نمی‌ گیرد، برنامه موشکی آنها است. من چند هفته قبل در اوکراین با «شیمون پرز» بودم و با او در این باره حرف زدیم؛ چرا که برنامه موشکی، وسیله انتقال است و اگر آنها اجازه کنترل برنامه موشکیشان را تحت نظارت بین‌المللی ندهند، نشانه بزرگی درباره فقدان جدیتشان است و لذا دیگر فرقی هم نمی‌کند که آنها بر سر سانتریفیوژها توافق کنند یا خیر.

وزیر خارجه سابق آمریکا ادامه مدعی شد: تحریم ها توانست تأثیر مخربی را بر اقتصاد ایران گذاشته و نارضایتی فزاینده ای را در میان تجار و مصرف کنندگان ایجاد کند و لذا آن ها خواستار اتخاذ تدابیری از سوی دولت شدند. به عقیده من مسئولین ایران می خواهند در برابر لغو تحریم ها به اندکی از تعهدات خود عمل کنند.

بدعهدی آمریکا در عدم تحقق وعده های خود در توافق هسته ای با ایران موسوم به «برجام» در حالی است که «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته گذشته از انجام کامل تعهدات ایران در برجام خبر داده و روز گذشته نیز درباره شکننده بودن آن به طرف غربی هشدار داده بود.

آسانژ: آمریکا از سال ۲۰۰۶ برای تخلیه سوریه از ساکنانش نقشه کشیده بود

جولیان آسانژ فاش کرد که یکی از رکن‌های استراتژی که آمریکا از سال ۲۰۰۶ بر آن تکیه داشته براندازی نظام سوریه از طریق تخلیه سوریه از ساکنانش بود. به گزارش ایسنا، خبرگزاری نووستی روسیه به نقل از جولیان آسانژ، موسس ویکی‌لیکس گزارش داد، در پس اخراج هزاران سوری از وطن‌شان حساب و کتاب‌های هشدار دهنده ... آسانژ: آمریکا از سال ۲۰۰۶ برای تخلیه سوریه از ساکنانش نقشه کشیده بود

ادامه

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, ویکی‌لیکس

پیشنهاد پهپادی کلینتون علیه بنیانگذار ویکی‌لیکس

هیلاری کلینتون در دورۀ تصدی‌اش بر وزارت خارجۀ آمریکا خواهان انجام حملۀ پهپادی به جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس، شده بود. به گزارش تسنیم، کلینتون و وزارت خارجۀ امریکا که به خاطر افشاگری‌های ویکی‌لیکس دربارۀ اسرار نظامی امریکا در جنگ‌های عراق و افغانستان تحت فشار بودند، نشست‌های متعددی برای ساکت کردن آسانژ و وب‌سایت ... پیشنهاد پهپادی کلینتون علیه بنیانگذار ویکی‌لیکس

ادامه

امریکا, جهان, خبر, ویکی‌لیکس

آسانژ: کلینتون درباره فروش سلاح به داعش و القاعده قسم دروغ خورده است

«جولیان آسانژ» موسس سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرد که پایگاه اینترنتی متبوعش ۱۷۰۰ ایمیل در اختیار دارد که ثابت می کند «هیلاری کلینتون» در زمان تصدی مسئولیت وزارت خارجه از انتقال سلاح های نظامی آمریکا به تروریست های القاعده و داعش آگاه بوده و درباره بی اطلاعی از آن قسم دروغ خورده است.   ... آسانژ: کلینتون درباره فروش سلاح به داعش و القاعده قسم دروغ خورده است

ادامه

امریکا, جهان, خبر, ویکی‌لیکس