دو گردان هوایی اف-۳۵ و دو ناوشکن آمریکایی در راه اروپا

جو بایدن امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که با هدف تقویت امنیت منطقه‌ای پس از حمله روسیه به اوکراین، آرایش نظامی نیروهای خود در اروپا را بهبود می‌بخشد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایتالیا, ترکیه, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, ژاپن, سوئد, شرق اروپا, غرب, فنلاند, کره جنوبی, گزارش, لهستان, ناتو

مردم زلزله‌زده افغانستان اکنون به‌پول سرقت‌شده خود توسط آمریکا نیاز دارند

حکومت موقت افغانستان اعلام کرده شمار تلفات زلزله هفته گذشته که در ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده، به ۱۵۰۰ نفر رسیده است.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, شرق آسیا, فساد

کشورهای آسیا واقیانوس آرام نباید به دیوار شکسته ناتو اعتماد کنند

نشست ناتو سه شنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر) در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد. از چشم ناظران، این محصول جنگ سرد قدیم در حال گشودن فصلی جدید از یک «جنگ سرد جدید» است.

ادامه

اروپا, اسپانیا, استرالیا, اقیانوسیه, المان, امریکا, امنیتی, انگلستان, اوکراین, پرتغال, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, ناتو, نیوزلند

لندن بی‌وقفه در‌پی دمیدن در آتش جنگ؛ وزیر‌خارجه انگلیس خواستار ارسال تسلیحات به‌تایوان شد

وزیر خارجه انگلیس پیشنهاد داده که این کشور باید کمک‌های نظامی به تایوان بفرستد؛ این وزیر خارجه در حالیکه دیروز شواهد و مدارکی را به کمیته مجلس عوام ارائه داد، این “اظهارات شوکه‌کننده” را ایراد کرد.

ادامه

انگلستان, اوکراین, تایوان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

وضع مقررات جدید در چین با هدف مهار فعالیت‌های تجاری خانواده مقام‌های ارشد

حزب حاکم چین در یکی از آخرین اقدامات برای مبارزه با فساد، مقررات سخت‌گیرانه جدیدی را برای کنترل بیشتر بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خانواده مقامات ارشد دولتی وضع کرده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شینهوا، بر اساس مقررات جدید، مقامات باید فعالیت‌های تجاری همسران و فرزندان خود را گزارش دهند و با کسانی که از این اقدام خودداری کنند یا به دنبال دور زدن این مقررات باشد «برخورد جدی خواهد شد.»

 

مطابق با مقررات جدید، یا همسران و فرزندان مقامات باید از فعالیت‌های تجاری خود دست بکشند و یا خود این مقامات از سمت‌هایی که دارند، کناره‌گیری کنند و «تنزل شغلی را بپذیرند» و در غیر این صورت با انواع دیگر مجازات‌ها روبرو می‌شوند.

 

بنا بر گزارش شینهوا، فعالیت‌های تجاری و اقتصادی که مشمول مقررات سخت‌گیرانه جدید می‌شوند عبارتند از سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها، تصدی پست‌های ارشد در شرکت‌های خصوصی یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و درنهایت مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و خدمات حقوقی که در قبال انجام آنها پول دریافت می‌شود.

 

شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری این کشور در حالی درصدد کنترل بیشتر فعالیت‌های مالی مقامات ارشد دولتی برآمده که مساله درآمدهای سرشار خانواده گسترده کادر حزب کمونیست، سال‌هاست به میدان اصلی نبرد او با فساد تبدیل شده‌ است.

 

او از زمان رسیدن به قدرت در سال ۲۰۱۲ میلادی، هزاران نفر از مقام‌های دولتی را به همین دلیل مجازات کرده است.

 

به گزارش یورونیوز، بسیاری از پرونده‌های فساد در این کشور مربوط به مقاماتی می‌شود که کسب و کار و دارایی‌های خود را به نام خویشاوندانشان ثبت می‌کنند تا با این کار، هم به صورت صوری دستورالعمل‌های حزب را رعایت کرده باشند و هم بتوانند همچنان از نفوذ خود برای جمع آوری ثروت استفاده کنند.

چین: پرونده آسانژ دورویی آمریکا و انگلیس را در قبال آزادی بیان نشان می‌دهد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) گفت تصمیم مقامات انگلیس برای استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس به آمریکا نشان‌دهنده نگرش واقعی و ریاکارانه لندن و واشنگتن در قبال آزادی مطبوعات و آزادی بیان است.

ادامه

افغانستان, اکوادور, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, تحلیل, جهان, چین, حقوق بشر, شرق آسیا, عراق, ویکی‌لیکس

یک تحلیلگر؛ سیاست واشنگتن در قبال پکن، خطر بروز بحران‌های جهانی را در پی دارد

اقدامات تنش‌زای آمریکا در قبال چین و سیاست مهار آن، با دامن‌زدن به تنش‌های جاری به بحرانی بزرگ بدل می‌شود که هزینه‌هایی نه تنها برای دو طرف بلکه برای کل جهان در پی دارد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

نیویورک پست: آمریکا در مقابل چین ناتوان است/ ایالات متحده و موقعیت وحشتناک در آسیا

روزنامه آمریکایی نیویورک پست در گزارشی با اشاره به فعالیت های چین در منطقه هند- آرام برای تسلط بر این منطقه، نوشت که واشنگتن در مقابل پکن ناتوان است.

ادامه

اتحاد شوروی, اروپا, اسیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, حضور نظامی, شرق آسیا, شرق اروپا