استعفای فرمانده نیروی دریای آلمان در پی اعلام نظرِ مخالف با امریکا و ناتو

دریاسالار کای آخیم شون‌باخ، فرمانده نیروی دریایی آلمان پس از سخنان مناقشه‌برانگیزش درباره بحران اوکراین و روسیه از سمت خود استعفا داد. او گفته بود نگرانی غرب درباره حمله روسیه به اوکراین “بیهوده” است.

ادامه

المان, امریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

واشنگتن‌پست: واشنگتن از مسکو خواسته پاسخ‌هایش به تضمین امنیتی را منتشر نکند

واشنگتن پست گزارش داد که مقامات آمریکایی از همکاران روسی خود خواسته‌اند پاسخ کتبی واشنگتن به پیشنهاد مسکو در مورد تضمین‌های امنیتی را منتشر نکند. با این حال، به گفته این روزنامه، یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه اذعان کرد که کرملین ممکن است تصمیم به انتشار آن پس از ارسال آن در روزهای

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, جنگ سرد, خبر, روسیه, شرق اروپا, ناتو

ریابکوف: روسیه از هیچکسی نمی‌ترسد، حتی آمریکا

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) هنگام ورود برای نشستی با دیپلمات‌های آمریکایی در ژنو به منظور گفت‌وگو درباره افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین، گفت روسیه از آمریکا ترسی ندارد.

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, روسیه

ادعای آمریکا درخصوص حمله احتمالی روسیه به‌اوکراین سرپوش گذاشتن به‌تحریکات خود است

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «ادعای آمریکا درباره حمله روسیه به اوکراین، ایجاد پس‌زمینه‌ای برای تحریکات نظامی در مقیاس بزرگ است.»

ادامه

امریکا, امنیتی, انگلستان, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, غرب, کانادا

واکنش چین به ادعای انگلیس: احتمالاً زیاد فیلم‌های جیمز باند تماشا می‌کنید

وزارت امور خارجه چین دست داشتن در فعالیت‌های مداخله‌جویانه در انگلیس را رد کرد.

 

باشگاه خبرنگاران، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، امروز (جمعه) ضمن تکذیب اتهام انگلیس مبنی بر تلاش یک مأمور چینی برای نفوذ بر قانونگذاران انگلیس، این اتهامات را سخنان هشداردهنده مبتنی بر فرضیات ذهنی برخی افراد خواند.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ ونبین در یک کنفرانس خبری با اشاره به مجموعه کتاب و فیلم جیمز باند گفت: «شاید برخی افراد بیش از حد فیلم‌های جیمزباند را تماشا کرده‌اند که منجر به توهمات و فرضیه سازی آن‌ها در ذهنشان شده است.»

 

این در حالی است که دیروز (پنجشنبه) مقامات انگلیس به نقل از «ام آی ۵» (MI۵) ادعا کردند که چین به طور آگاهانه در فعالیت‌های مداخله‌جویانه سیاسی در داخل پارلمان این کشور شرکت داشته و با اعضای پارلمان در ارتباط بوده است.

 

دفتر لیندزی هویل، رئیس مجلس عوام انگلیس نیز در این خصوص اعلام کرد که «کریستین لی» ظاهراً از طرف حزب کمونیست چین برای به دست آوردن نفوذ از طریق کمک‌های مالی تلاش می‌کرده است. ‎

 

روابط لندن و پکن در سال‌های اخیر به دلیل مسائلی از جمله هنگ‌کنگ و سین‌کیانگ بدتر شده است. سال گذشته MI۵ از شهروندان خود خواست که با تهدید جاسوسی روسیه، چین و ایران به اندازه تروریسم با هوشیاری برخورد کنند!

رویت شدن زیردریایی هسته‌ای روسیه در نزدیکی سواحل آمریکا

زیردریایی هسته‌ای روسیه که ۱۶ موشک بالیستیک «بولاوا» با خود حمل می‌کند به صورت غیرمنتظره‌ای در سواحل ایالات متحده ظاهر شد و باعث ایجاد نگرانی‌های جدی در واشنگتن شد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, کوبا, ناتو, ونزوئلا

آمریکا بزرگترین ویرانگر جهانی؛ ۳۳۷ هزار حمله هوایی به کشورها

ارتش ایالات متحده و نیروهای هوایی آن در ۲۰ سال گذشته بیش از ۳۳۷ هزار بمب و موشک بر روی کشورهای دیگر ریخته یا شلیک کرده‌اند که به طور متوسط ۴۶ حمله هوایی در هر روز برای دو دهه است.

ادامه

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, سوریه, عراق, مقاله