آمریکا از تروریستم برای حفظ هژمونی خود استفاده می‌کند

وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه گفت آمریکا از شیوه‌های تروریستی جهت حفظ هژمونی خود استفاده می‌کند و مسکو در تلاش است تا کوبا را از فهرست «کشورهای حامی تروریسم» خارج کند. به گزارش ایسنا، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «برونو رودریگز پاریلا» همتای کوبایی‌اش در مسکو به جنبه‌های ... آمریکا از تروریستم برای حفظ هژمونی خود استفاده می‌کند

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, بریکس, تحریم, تحلیل, تروریسم, حقوق بشر, روسیه, غرب, کوبا, ناتو, هژمونیسم

آغاز مانورهای مشترک هوایی و زمینی ارتش روسیه و سوریه

ارتش روسیه امروز پنجشنبه، از اجرای رزمایش‌های مشترکی با نیروهای ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور با هدف حمایت از تمامیت ارضی سوریه در برابر تهدیدهای داخلی و خارجی خبر داد. به گزارش ایسنا، «یوری پوپوف» معاون مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه «حمیمیم» سوریه اعلام کرد، مانورهای مشترکی با ارتش سوریه در آسمان و ... آغاز مانورهای مشترک هوایی و زمینی ارتش روسیه و سوریه

ادامه

تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه

افشای همکاری نیروهای ویژه اوکراین با تروریست‌ها در سوریه علیه روسیه

یک روزنامه اوکراینی فاش کرد واحدهای نیروهای ویژه این کشور برای جنگیدن با نظامیان روسیه و نیروهای ارتش سوریه به این کشور اعزام شده‌اند. به گزارش ایسنا، نیروهای ویژه اوکراین به سوریه اعزام شده‌اند و در آنجا در کنار تروریست‌ها در حال جنگیدن با ارتش سوریه و نظامیان روسیه مستقر در این کشور هستند. روزنامه ... افشای همکاری نیروهای ویژه اوکراین با تروریست‌ها در سوریه علیه روسیه

ادامه

آفریفای مرکزی, آفریقا, اتحاد شوروی, اوکراین, تروریسم, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سوریه, غرب

نیروی هوایی روسیه پایگاه تروریست‌ها در حمص سوریه را منهدم کرد

فرماندهی مرکزی نظامی روسیه در سوریه اعلام کرد نیروی هوایی روسیه پایگاه تروریست‌ها در حمص سوریه را منهدم کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر، یوری پوپوف معاون فرماندهی مرکزی نظامی روسیه در سوریه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه یک پایگاه تروریست‌های تکفیری را در مناطق کوهستانی صعب العبور در استان حمص سوریه منهدم کرد. ... نیروی هوایی روسیه پایگاه تروریست‌ها در حمص سوریه را منهدم کرد

ادامه

جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

ترامپ: آمریکا کشوری فاسد و فاشیستی است

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با انتقاد از دادگاه و قاضی پرونده اتهامی خود، آمریکا را کشوری فاشیستی و فاسد و بایدن را یک رئیس‌جمهور فاشیست توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پس از اینکه دادگاه منهتن او ... ترامپ: آمریکا کشوری فاسد و فاشیستی است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, تروریسم, فاشیسم, فساد

وال استریت ژورنال: القاعده به خطرناکی داعش است

نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: درحالیکه با شانزدهمین سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر مواجه هستیم، امروز شبکه القاعده درحال شکل گیری دوباره بوده و به جاه طلبی و خطرناکی داعش رسیده است.

 

وال استریت ژورنال درمقاله ای به قلم ‘بروس هافمن'(Bruce Hoffman ) به بررسی وضعیت دو شبکه تروریستی القاعده و داعش پرداخت ونوشت: القاعده پس از آنکه چندین سال عرصه را به داعش واگذار کرد، اما به آرامی درحال بازسازی دوباره خود است.

 

هافمن که مدیربخش مطالعات امنیتی دانشگاه ‘جورج تاون’می باشد در این مقاله نوشت: شبکه (تروریستی) القاعده توسط اسامه بن لادن بنا نهاده شد و توسط نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۱ به قتل رسید، هدایت آن اکنون به ‘ایمان الظواهری’ رسید که وی تلاش کرد با سربرآوردن داعش حمایت هایی را برای جنبش (گروه تروریستی) خود درپی بازخوردهای حملات یازده سپتامبر به دست آورد.

 

نویسنده این مقاله انگاه به عملکرد متناقض این گروه تروریستی در سال ۲۰۱۳میلادی اشاره کرد که خود را بعنوان یک گروه ‘افراطی میانه رو’ جلوه داد، چرا که سعی داشت تا ازانجام حملات با کشتار وسیع که ممکن بود در آن مسلمانان غیر نظامی، زنان و کودکان کشته می شوند، اجتناب کند.

 

هافمن نوشت: این در حالی است که داعش در رسانه های اجتماعی پی در پی خواستار حملات وحشیانه در سطح جهانی می شود، اما تجدید حیات دوباره القاعده در سوریه و در مرز با ترکیه به خوبی دیده می شود و در سوریه و با استفاده از شبکه های اجتماعی برخلاف داعش که بر (ایجاد تلفات) غیرنظامیان متمرکز بود، براهداف نظامی و سیاسی متمرکز شده است.

 

مدیربخش مطالعات امنیتی دانشگاه ‘جرج تاون’ در ادامه می نویسد: القاعده امروز به جاه طلبی و خطرناکی داعش رسیده است.

 

وال استریت ژورنال نوشت: القاعده از شمالغرب آفریقا تا جنوب شرقی آسیا گستردگی دارد، شاخه ‘القاعده شمال آفریقا’ تنها در سال گذشته میلادی ۲۵۰حمله (تروریستی) انجام داده و القاعده در شبه جزیره عربستان در سال های اخیر تقویت شده و درافغانستان با متحد خود طالبان در حدود نیمی از افغانستان حضور دارد.

 

این مقاله می‌نویسد: به نظر می رسد القاعده هم اکنون ده ها هزار جنگجو (تروریست)دراختیار داشته باشد که تنها در سوریه حدود ۲۰ هزار (تروریست) ، در یمن چهار هزار و در سومالی نیز هفت هزار نفر (تروریست) می‌باشند.

 

وال استریت ژورنال نوشت:نباید تصور کردکه القاعده ازتلاش های خود برای ضربه زدن به آنچه که بن لادن آنرا’دشمن دور دست'(Far Enemy) می‌خواند، روی گردانده چراکه ‘تئو پاندوس’ (Theo Padnos) روزنامه نگار آمریکایی که توسط القاعده در سوریه به مدت دو سال به اسارت گرفته شد، درسال ۲۰۱۴ دراین باره عنوان کرد که فرماندهان این گروه (تروریستی) غربی ها را برای جهاد در سوریه بدین جهت که نیازمند سربازان بیشتر هستند، فرا نمی‌خواندند، بلکه به این غربی ها آموزش می دهند چگونه در بازگشت به خانه (موطن خود) با دیگران در ستیز باشند.

 

هافمن در ادامه این مقاله نوشت: در ماه مه گذشته ‘حمزه بن لادن’ فرزند بانی القاعده از پیروان این گروه خواست هر آنچه در توان دارند برای به راه انداختن جنگ علیه یهودیان، آمریکایی ها ، غربی ها و روس ها بکار گیرند.

 

وی افزود: درحالی که داعش صحنه نبرد در عراق و سوریه را از دست می دهد و قادر به رقابت با القاعده برای باقی ماندن بر سر قدرت زمینی نیست، اما تنها از یک مزیت برخوردار است و آن توانایی به راه انداختن حملات تروریستی در اروپا است.

 

این مقاله می نویسد: داعش درحالی که قلمرو خود را در خاورمیانه از دست می دهد اما دست کم برآورد می شود هفت هزار ‘جهادی اروپایی ‘ که برای این گروه جنگیده اند به کشورهایشان بازگردند که این تعداد تنها کسری از ۴۰ هزار شبه نظامی(تروریستی ) است که از ۱۲۰ کشور جهان برای آموزش دیدن در سال های اخیر به عراق و سوریه آمده اند.

ایرنا

پرواز امن آمریکا برای سرکردگان داعش

فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (سنا)، گفت: آمریکا با بالگرد ۲۲ فرمانده داعشی را از دیرالزور به نقطه امن انتقال داد و این اقدام بار دیگر رویکرد ارتباط و حمایت واشنگتن در باره این گروه تروریستی را اثبات کرد.     کلینتسویچ با اشاره به انتقال فرماندهان داعشی از ... پرواز امن آمریکا برای سرکردگان داعش

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خبر

هلی‌بُرن مجدد ائتلاف آمریکایی برای نجات عناصر داعش از «دیرالزور»

به نقل از پایگاه لبنانی النشره، ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی ایالات متحده آمریکا همچنان به خدمت رسانی به عناصر تکفیری داعش ادامه می دهد.   بر اساس این گزارش، این ائتلاف در ادامه اقدامات خود دو عملیات هلی برن در دیرالزور و حومه آن انجام داده است.   طبق اعلام ... هلی‌بُرن مجدد ائتلاف آمریکایی برای نجات عناصر داعش از «دیرالزور»

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کشتار حدود هزار شهروند سوری توسط ائتلاف آمریکایی

دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان) روز چهارشنبه اعلام کرد که در سه ماهه گذشته ۹۷۸ شهروند ساکن رقه در بمباران های ائتلاف موسوم به بین المللی به سرکردگی آمریکا کشته شدند.   این مرکز افزود: ۲۳۴ تن از این قربانیان کودک و ۱۶۳ زن بودند که از ۶ ژوئن۲۰۱۷ (۱۶ خرداد۹۶) دربمباران های ... کشتار حدود هزار شهروند سوری توسط ائتلاف آمریکایی

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

اعتراف مسئولان اسرائیلی به حمایت چند میلیون دلاری از شورشیان سوری

هاآرتص به نقل از برخی منابع رسمی و بلندپایه در اسرائیل فاش کرد، حمایت نظامی ارائه شده از سوی ارتش اسرائیل به گروه‌های مسلح و مخالف سوری در سال جاری میلادی بیش از ۱۱۵ میلیون شکل معادل ۳۲ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.   به نوشته پایگاه العهد، از اظهارات برخی منابع امنیتی و نظامی ... اعتراف مسئولان اسرائیلی به حمایت چند میلیون دلاری از شورشیان سوری

ادامه

اسراییل, تروریسم, جهان, خبر, فلسطین