سیگنال مصری‌ها به ایران: به هیچ ائتلافی علیه ایران نمی‌پیوندیم

در پی موج سازی رسانه ای در خصوص ایجاد تشکیلاتی موسوم به ناتوی عربی در منطقه، یک رسانه عربی امروز سه شنبه، نوشت: گروهی از سران سیاسی و نظامی مصر اعلام کرده اند که با هرگونه ایده مشارکت قاهره در ائتلاف نظامی علیه ایران مخالف هستند.

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, تحلیل, جهان, خاورمیانه, قطر, گزارش, لبنان, مصر, ناتو

دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در سیزدهمین گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بر ضرورت رفع تحریم های هسته ای یکجانبه آمریکا علیه ایران و بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام تاکید کرد.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, گزارش, مذاکرات اتمی

فلسطین: جنایات اسرائیل با حمایت آمریکا انجام می‌شود

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، حمایت‌های آمریکا از اسرائیل در آستانه سفر رئیس جمهور این کشور به منطقه که قرار است در اواسط ماه ژوئیه آینده انجام شود را به باد انتقاد گرفت.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین

جرمی کوربین: تأسیس عربستان اختراع انگلیس بود

رئیس سابق حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که عربستان و انگلیس روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی بسیار مستحکمی دارند و مسئله به شکل مستقیم به تأسیس عربستان برمی‌گردد که در آغاز اختراع انگلیس بود.

ادامه

استعمار, امپریالیسم, انگلستان, تاریخ, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, عربستان سعودی, یمن

هشدار ایاد علاوی نسبت به تشکیل دولت عراق بدون مشارکت جریان صدر

رئیس ائتلاف “الوطنیه” عراق در سخنانی نسبت به تشکیل هرگونه دولتی در این کشور بدون مشارکت و حضور جریان صدر هشدار داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه و نخست‌وزیر اسبق عراق در سخنانی پس از ادای سوگند نمایندگان جایگزین نمایندگان جریان صدر در پارلمان اظهار کرد: تشکیل دولت جدید بدون حضور فراکسیون جریان صدر به عنوان پیروز انتخابات، فقط و فقط اوضاع کشور را پیچیده تر می‌کند.

 

وی افزود: جریان صدر ثابت کرده است که درصدد تشکیل دولت ملی بوده و به دنبال مناصب نیست.

 

علاوی با اشاره به معرفی جایگزین نمایندگان جریان صدر، ادامه داد: بهتر بود از همه تلاش‌ها و امکانات موجود برای جلوگیری از استعفای نمایندگان فراکسیون جریان صدر استفاده می‌شد و گفت‌وگوهای سازنده ملی با حضور همه گروه‌های میهن‌پرست بر پایه اصل “نه برنده و نه بازنده” برگزار می‌شد؛ چراکه از دل آن یک دولت ملی به نمایندگی از تمامی اقشار ملت عزیز عراق بیرون می‌آید.

 

این اظهارات پس از آن مطرح شد که بخش رسانه‌ای پارلمان عراق پنج‌شنبه اعلام کرد، نمایندگان جدید در داخل پارلمان ادای سوگند کردند که این نمایندگان جایگزین‌های نمایندگان مستعفی از جریان صدر هستند.

 

اخیرا مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق از نمایندگان فراکسیونش در پارلمان خواست استعفا بدهند. محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق استعفای آن‌ها را پذیرفت.

 

مقتدی صدر در اظهاراتی تلویزیونی گفته بود: ماندن فراکسیون صدر مانعی در برابر تشکیل دولت بوده، پس تمامی نمایندگان فراکسیون آماده استعفا هستند.

سرکرده پیشین «داعش» از نیرو‌های اطلاعاتی «ترکیه» بود

یکی از نظامیان سابق و تحلیلگر نظامی عراق فاش کرد سرکرده سابق داعش از نیرو‌های اطلاعاتی ترکیه بوده و پروژه توسعه طلبی آنکارا را اجرا می‌کرد.  

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

آمریکای لاتین؛ غروب آمریکا، طلوع چین

آمریکا که در دهه های اخیر به دلیل تمرکز بر حضور نظامی اش در خاورمیانه و افغانستان، تا حد قابل توجهی نفوذ خود را در آمریکای لاتین به عنوان حیاط خلوت همیشگی اش از دست داده، حالا فرصت برای چین مهیا شده تا با قدرت اقتصادی و تجاری خود، جای خالی واشنگتن در این منطقه

ادامه

ارژانتین, افغانستان, اقتصادی, اکوادور, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, اورگوئه, برزیل, پاراگوئه, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, شیلی, مقاله

اسپوتنیک: آمریکا در حال انتقال محرمانه سلاح به‌سوریه است/ حفر تونل ۱۲ کیلومتری در مرز سوریه و عراق

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» از اقدام آمریکا در انتقال محرمانه تسلیحات به سوریه خبر داد و اعلام کرد: شمار کامیون‌های نظامی که ارتش آمریکا در چند روز گذشته وارد پایگاه‌های غیرقانونی خود در شمال سوریه کرده، افزایش داشته است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تجاوز نظامی, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه