از سرگیری تحرکات آمریکا برای پیاده سازی طرح تجزیه سوریه

یک رسانه عرب زبان از تشدید تحرکات اشغالگران آمریکایی در سوریه و تغییر نام سفارت واشنگتن در این کشور با هدف پیاده سازی طرح تجزیه سوریه پرده برداشته است. به گزارش ایسنا، روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشته است: آمریکا فعالیت تجزیه طلبانه خود را در سوریه با فعال کردن کار سفارت خود در ... از سرگیری تحرکات آمریکا برای پیاده سازی طرح تجزیه سوریه

ادامه

اردن, اقتصادی, تحریم, خاورمیانه, روسیه, سوریه, عراق, گزارش, لبنان

روسیه: گرایش غرب به سوءاستفاده از قدرت در شورای امنیت نگران‌کننده است

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای نسبت به تمایل نمایندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای سوءاستفاده از قدرت‌شان، ابراز نگرانی کرد. به گزارش مهر به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با اشاره به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر تمدید حضور نیروهای حافظ صلح (یونیفل) در ... روسیه: گرایش غرب به سوءاستفاده از قدرت در شورای امنیت نگران‌کننده است

ادامه

آلمان, آمریکا, انگلیس, بیانیه, تحلیل, جهان, چین, روسیه, سازمان ملل, غرب, فرانسه, لبنان

کودتا و تغییر رژیم؛ نسخه غرب برای کشورهای ناهمسو

در آستانه هفتادمین سالروز کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، خاطره تلخ عملیات «چکمه» و «آژاکس» برای مداخله سیاسی-نظامی آمریکا و انگلیس در امور داخلی ایران زنده شده‌است؛ دخالتی که تنها محدود به ایران نمی‌شود و آمریکا طی یک قرن اخیر در بیش از ۵۰ کودتا در جهان به طور مستقیم یا غیرمستقیم نقش داشته‌است. روزهای ۲۵ ... کودتا و تغییر رژیم؛ نسخه غرب برای کشورهای ناهمسو

ادامه

آرژانتین, آمریکا, آمریکای لاتین, اتحاد شوروی, اسپانیا, اقیانوسیه, اندونزی, انگلستان, ایران, پاناما, تاریخ, جهان, حقوق بشر, دومینیکن, ژاپن, سوسیالیسم, فیلیپین, کوبا, لبنان, مکزیک, نیکاراگوئه, هائیتی, هندوراس

ایلاف: آمریکا در تلاش برای ایجاد منطقه حائل در مرزهای عراق و سوریه است

منابع عراقی اعلام کردند که آمریکا عملیات نظامی را در مرزهای سوریه و عراق برای ایجاد یک منطقه امنیتی حائل آغاز کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه ایلاف عربستان، منابع عراقی اعلام کردند، آمریکا عملیات نظامی را در مرزهای سوریه و عراق برای ایجاد یک منطقه امنیتی حائل از جنوب سوریه در ... ایلاف: آمریکا در تلاش برای ایجاد منطقه حائل در مرزهای عراق و سوریه است

ادامه

آمریکا, امنیتی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, لبنان

نشست اتحادیه عرب در خصوص توسعه روابط با سوریه

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب امروز برای بررسی راههای توسعه روابط با سوریه و حل مسائل باقی مانده در مصر حضور می‌یابند. به گزارش خبرگزاری فارس، وزرای خارجه اتحادیه عرب امروز (سه شنبه) در قاهره برای حضور در اولین نشست «کمیته‌ تماس اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه» گرد هم می‌آیند؛ کمیته‌ای که سه ... نشست اتحادیه عرب در خصوص توسعه روابط با سوریه

ادامه

اتحادیه عرب, اردن, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عربستان سعودی, لبنان, مصر

هاآرتص؛ نارضایتی ایران از استقرار نیروهای روس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان

به نقل از  هاآرتص، دو مقام غیر سوری مدعی شده‌اند که با استقرار سربازان روس در نزدیکی شهر قصیر در مرز سوریه با لبنان، نیرو‌های ‌تحت حمایت ایران از جمله حزب‌الله نسبت به این اقدام هماهنگ‌نشده اعتراض کرده‌اند.

 

به ادعای این رسانه اسرائیلی، یک فرمانده نظامی ‌به رویترز گفت: پس از استقرار ارتش سوریه در سه موضعی که نیرو‌های روس در آن حضور داشتند، مسئله ‌حل شده است. پس از همکاری‌های طولانی بین ایران و روسیه، ‌این ناهماهنگی‌ها نادر بوده است.

 

این فرمانده نظامی که به نامش اشاره‌ای نشده است، همچنین گفت: این ناهماهنگی‌ها حل و فصل شده و اکنون نیروهای لشکر ۱۱ ارتش سوریه همراه ‌با حزب‌الله در این منطقه مستقر هستند.

 

بر اساس این گزارش، طی چند ماه ‌گذشته اسرائیل بارها از روسیه برای مقابله با ایران در سوریه درخواست‌هایی را مطرح کرده است؛ جایی که ‌اسرائیل علیه حزب‌الله و اهداف ایران در سوریه حملات متعددی را ترتیب داده است.

 

به گزارش هاآرتص، یک مقام نظامی دیگر مدعی شده است: «ایران و متحدانش تحت عنوان محور مقاومت، در حال بررسی اقدام ناهماهنگ روسیه ‌هستند. از ابتدای بحران سوریه، روسیه و نیرو‌های تحت حمایت ایران از جمله حزب ‌الله در برابر معارضان اسد با یکدیگر همکاری کرده‌اند. حزب‌الله نیرو‌های خود را از سال ۲۰۱۲ در سوریه مستقر کرده و نیرو‌ی هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد از سال ۲۰۱۵ وارد سوریه شده‌اند. اکنون دستور کار و اهداف ‌متفاوت این گروه‌ها در سوریه آشکار شده است. به همین دلیل اسرائیل در این مرحله به روسیه فشار وارد می‌‌کند تا مانع نفوذ ایران و متحدانش در سوریه شود.»

ایلنا

روسیه: نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و حزب‌الله باید سوریه را ترک کنند

نماینده رئیس جمهوری روسیه در سوریه با اعلام این که همه نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و جنبش حزب الله لبنان باید سوریه را ترک کنند، تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از سوریه روندی زمان بر است.

ادامه

امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

وزارت خزانه داری آمریکا؛ به زودی تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع خواهد شد

یک مقام در وزارت خزانه داری آمریکا بامداد جمعه در گفت وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفت: مجازات های شدید علیه ایران و حزب الله لبنان وضع خواهد شد.

ادامه

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, لبنان

هیچ طرحی بدون موافقت ائتلاف دوجانبه شیعیان و متحدانش در پارلمان لبنان تصویب نمی‌شود

در اختیار گرفتن یک سوم آراء پارلمان لبنان که در نتایج انتخابات برای حزب الله ومتحدانش محقق شد، به این معناست که پارلمان نمی‌تواند هیچ مصوبه‌ای را بدون موافقت این حزب داشته باشد.

ادامه

جهان, خبر, لبنان

استقبال سرد «عون» و «باسیل» از «تیلرسون» در کاخ ریاست جمهوری

به گزارش الیوم السابع، رسانه های خبری تصاویر مربوط به انتظار رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان در کاخ ریاست جمهوری این کشور را منتشر کردند.

ادامه

امریکا, جهان, خبر, لبنان