بدهی، ابزار اصلی سرمایه‌داری

جان گرین توضیح می‌دهد که نظام سرمایه‌داری نه تنها با پدیده “بدهی” مخالفتی ندارد، بلکه آن را به‌عنوان راهی برای وابسته ساختن افرادی که کم‌ترین بهره را از آن می‌برند، برای این نظام سودآور می‌داند. بدهکار بودن و ناتوانی در پرداخت بدهی یکی از تکراری‌ترین کابوس‌ها برای بسیاری از مردم است و اساس بسیاری از ... بدهی، ابزار اصلی سرمایه‌داری

ادامه

آزادی, استعمار, اقتصادی, امپریالیسم, بانک جهانی, بریکس, جهان, دیدگاه, سرمایه‌داری, کارگری, مارکسیسم

کشورهای آسیای میانه خواستار عبور کریدور بین‌المللی “چین به اروپا” از ایران شدند

کشورهای آسیای میانه خواستار عبور کریدور بین‌المللی چین به اروپا از خاک کشورهای آسیای میانه، ایران و ترکیه شدند. به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری روسی تاس، بخش مطبوعاتی وزارت حمل و نقل ازبکستان در بیانیه ای اعلام کرد، براساس مذاکرات ویدئوکنفرانسی انجام شده بین نمایندگان حمل و نقل و راه آهن ازبکستان، ترکمنستان، ... کشورهای آسیای میانه خواستار عبور کریدور بین‌المللی “چین به اروپا” از ایران شدند

ادامه

آسیای میانه, اروپا, ازبکستان, اقتصادی, ایران, ترکمنستان, ترکیه, چین, خبر, قزاقستان

نیکی: تورم اروپای غربی را ویران می‌کند

برآوردهای شاخص بورس توکیو نشان می‌دهد که تورم در اروپای غربی در حال افزایش است و این افزایش اقتصاد آن را ویران می‌کند.

بر اساس گزارش نیکی (شاخص بورس توکیو)، تورم در اروپای غربی همچنان در حال افزایش است و قیمت‌های مصرف کننده ماهانه بیش از ۱۴ درصد در انگلیس و بیش از ۱۰ درصد در آلمان افزایش یافته است.

به گزارش راشاتودی، نیکی (Nikkei) اعلام کرد که برخی از خرده‌فروشان قیمت‌ها را باتوجه به هزینه‌های اساسی خود، افزایش داده‌اند.

نیکی ۲۲۵ یا شاخص نیکی یکی از شاخص‌های بازار سهام توکیو است. نیکی عملکرد ۲۲۵ شرکت بزرگ دولتی در ژاپن را از طیف گسترده‌ای از بخش‌های صنعت اندازه‌گیری می‌کند.

این مرکز تخمین زد که تقریباً ۵۰ درصد از افزایش قیمت‌ها در منطقه ناشی از انتقال هزینه‌های بیشتر توسط شرکت‌های محلی به مصرف کنندگان است. به دلیل اینکه افزایش قیمت‌ها از رشد دستمزد‌ها پیشی گرفته است، مصرف در سراسر منطقه اروپای غربی کاهش یافته است.

نیکی به تجزیه و تحلیل نتایج سالانه ۷۰ شرکت خرده فروشی و تولید مواد غذایی اروپایی توسط مشاور مدیریت الیور وایمن اشاره کرد.

طبق گزارشات، EBITDA مطلق (درآمد قبل از بهره، مالیات، استهلاک کالا‌ها و استهلاک دارایی‌های نامشهود) در خرده‌فروشان مواد غذایی ۱۱ درصد و در تولیدکنندگان ۱۲ درصد در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل از آن (۲۰۲۱)، افزایش یافته است و افزایش درآمد بیشتر باعث این رشد شده است.

«یورو نیوز» هم پیش از این گزارش داده است نتایج مطالعات نشان می‌دهد قدرت خرید اروپایی‌ها در عرض سال‌های اخیر افت پیدا کرده و اکثریت آن‌ها را مجبور به کم کردن وعده‌های غذایی و گزینه‌های مالی آن‌ها را پیچیده کرده است.

پوتین: از کریدور شمال-جنوب برای تحویل کالا به‌آفریقا بهره می‌گیریم

رئیس‌جمهوری روسیه از کشورهای غربی به‌ خاطر آنچه به بن‌بست کشاندن توافق غلات خواند،‌ انتقاد کرد و گفت: این کشور مصمم است از کریدور شمال – جنوب برای تحویل کالا به آفریقا بهره گیرد. ولادیمیر پوتین پنجشنبه در آیین آغاز به کار نشست عمومی دومین مجمع اقتصادی و بشردوستانه روسیه و آفریقا در سن‌پترزبورگ روسیه ... پوتین: از کریدور شمال-جنوب برای تحویل کالا به‌آفریقا بهره می‌گیریم

ادامه

آفریقا, اتحادیه آفریقا, اریتره, اقتصادی, اورآسیا, اوکراین, ایران, بورکینافاسو, جهان, روسیه, زیمبابوه, سومالی, غرب, کنیا, گزارش, مصر, هندوستان