اعتصاب کارکنان راه آهن انگلیس

حدود ۱۲۰۰۰ عضو اتحادیه ملی کارگران راه آهن انگلیس دست از کار کشیدند.  به گزارش سی سی تی وی، روز گذشته، حدود ۱۲۰۰۰ عضو اتحادیه ملی کارگران راه آهن انگلیس دست از کار کشیدند. اعتصاب آن‌ها سبب بروز اختلال در عملکرد شرکت‌های راه آهن انگلیس شد. فقط حدود ۴۰ درصد از قطار‌ها در حال ارائه ... اعتصاب کارکنان راه آهن انگلیس

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگران

سوئیس باردیگر با صادرات تسلیحات به اوکراین مخالفت کرد

شورای ملی سوئیس پنجشنبه شب طرح اجازه صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین را رد کرده است. به گزارش ایرنا، روزنامه لو متین سوئیس گزارش داد که قانونگزاران این کشور با ۹۸ رای در مقابل ۷۴ رای طرح (Lex Ukrainе) را رد کردند. این طرح توسط کمیته‌های سیاست امنیتی شورای کشورهای سوئیس ارائه شد ... سوئیس باردیگر با صادرات تسلیحات به اوکراین مخالفت کرد

ادامه

اروپای غربی, اسپانیا, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, دانمارک, سوئیس

ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

نیکلای پاترشوف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه روز جمعه اظهار داشت: نابودی مهمات با اورانیوم تضعیف شده کشورهای غربی که به اوکراین داده بودند، باعث ایجاد یک ابر رادیواکتیو شده که این ابر به سمت کشورهای اروپایی در حال حرکت است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، نیکلای پاترشوف با اشاره به حضور سران ... ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

ادامه

آمریکا, اتحاد شوروی, اروپا, اوکراین, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, لهستان

موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

«نشنال اینترست» نوشت، اتحادیه اروپا با وجود تحریم خرید انرژی از روسیه اما از طریق واسطه‌هایی گاز این کشور را با قیمتی بالاتر دریافت می‌کند، به همین دلیل کارشناسان و مقام‌های تاثیرگذار در حوزه انرژی اروپا، پیشنهاد فعال‌سازی دوباره جریان گاز نورداستریم را مطرح می‌کنند. به گزارش ایرنا، مرکز مطالعاتی «نشنال اینترست» آورده است که ... موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

ادامه

آلمان, آمریکا, اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای غربی, اقتصادی, اوکراین, ایتالیا, جهان, روسیه, مقاله

آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

آمریکا با اعلام تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود در بیانیه‌ای ادعا کرد به پیمان هسته‌ای استارت نو احترام می‌گذارد. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا در اول مارس ۶۶۲ موشک بالستیک قاره پیما را مستقر کرده است که این تعداد شامل موشک‌های نصب شده در زیردریایی‌ها و هواپیما‌های بمب افکن مجهز به ۱۴۱۹ ... آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جهان, چک, خبر, روسیه, میلیتاریسم

ناآرامی و خشونت در فرانسه بدنبال اعلام نتایج دور نخست انتخابات

دورنخست انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ فرانسه دیروز ۱۰ آوریل(۲۱ فروردین) برگزارشد. برپایه نتایج این دور، مکرون با کسب ۲۷.۶ درصد آرا و لو پن با ۲۳ درصد به دور دوم انتخابات راه یافتند. «ژان لوک ملانشون» از حزب چپگرای «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» نیز با کسب ۲۱.۹۵ درصد آرا در جایگاه سوم ایستاد.

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، اعلام نام امانوئل مکرون رئیس جمهوری فعلی فرانسه و مارین لو پن نامزد حزب راستگرای تندرو «مجمع ملی» به عنوان نامزدهایی که به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافتند، چند شهر فرانسه را ناآرام کرد.

 

به گزارش شبکه خبری «ب. اف. ام» اعتراضات در حالی صورت گرفت که حزب راست تندرو بهترین نتیجه انتخاباتی را در سال‌های گذشته به دست آورد.

 

آتش‌سوزی‌ در شهر رن

 

در شهری که ژان لوک ملانشون نامزد و رئیس حزب «فرانسه تسلیم ناپذیر» با کسب ۳۶.۳۱ درصد آرا از مکرون (۲۹.۴۷ ردصد) هم پیشی گرفته بود اعتراضات شدیدتر از شهرهای دیگر بود. صدها نفر که بیشتر آنان جوان بودند در پی اعلام نتایج انتخابات گرد هم آمدند و شعارهای ضدفاشیست و ضد سرمایه داری سر دادند.

 

این تجمع اعتراض‌آمیز به تخریب برخی امال عمومی و نیز آسیب دیدن شیشه های بانک های محل تجمع منجر شد. همچنین در مرکز شهر نیز آتش‌سوزی رخ داد که با حضور آتش‌نشانان خاموش شد.

 

شهردار رن در پستی توئیتری این اعتراضات را محکوم کرد.

 

در شهر لیون نیز صدها تن از جلیقه زردها، و معترضانی که ماسک بر صورت داشتند تجمع کردند و در این جنبش خیابانی در فاصله میان دو میدان اصلی شهر با پرتاب مواد محترقه و شکستن شیشه ها ناآرامی ایجاد کردند.

 

معترضان با نیروهای امنیتی مستقر در مقابل شهرداری لیون درگیر شدند. حدود ده تن از معترضان قصد ورود به شهرداری را داشتند. نیروهای پلیس برای متوقف کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

 

تجمع هواداران ملانشون در پاریس

 

در پاریس وضعیت آرام‌تر بود. حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن از هواردان چپگرا در برابر محوطه‌ای که هواداران ملانشون تا لحظه اعلام نتایج در آن تجمع کرده بودند به نتیجه انتخابات اعتراض کردند. معترضان فریاد «نه مکرون، نه لوپن» سر می‌دادند.

 

ملانشون از شگفتی‌های این انتخابات بود که توانست با افزایش قابل توجه آرا نسبت به دوره قبل (۲۰۱۷) در جایگاه سوم قرار گیرد. هرچند که رای هواداران او برای دور دوم انتخابات سرنوشت‌ساز است، هنوز تصمیم خود را برای حمایت از یکی از نامزدها در دور دوم انتخابات اعلام نکرده است.

 

در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که روز ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) پیش‌بینی شده است، دو نامزد که بیشترین رای را در دور نخست آورده باشند به رقابت می‌پردازند.

تجمع حامیان عمران خان مقابل منزل نواز شریف در لندن

معترضان در لندن، در حمایت از عمران خان در مقابل منزل «نواز شریف» نخست‌وزیر و رهبر سابق پاکستان تجمع کردند و خواستار پایان دادن به “فساد دولتی” شدند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, پاکستان, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فساد

وزیر اقتصاد آلمان؛ شهروندان آلمان فقیرتر می‌شوند

شهروندان آلمان در پی جنگ اوکراین و اوج گیری بهای انرژی که منجر به تورم بی سابقه و قرار گرفتن بزرگ ترین اقتصاد اروپا در معرض رکود می شود، فقیرتر خواهند شد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, اوکراین, تحریم, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب, غرب اروپا, گزارش