ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا تعداد کشته‌های ارتش اوکراین در جنگ مستمر این کشور را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «رابرت کندی»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد که اوکراین حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را در درگیری‌های جاری در خاک خود از دست داده ... ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, عراق, گزارش

نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

شهردار نوا کاخوفکا: قسمت بالایی ساختمان نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در جریان گلوله باران ویران شد. به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر لئونتیف، رئیس اداره منطقه شهری نواکاخوفکا، اعلام کرد که بخش بالایی بنای نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران تخریب شد، خود سد آسیبی ندیده است. تعدادی از کانال های تلگرامی سه شنبه شب ... نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

ادامه

اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, ویدیو

شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

وزارت دفاع روسیه: تلاش نیروهای اوکراینی برای یک ضدحمله گسترده ناموفق بود. به گزارش اسپوتنیک، سرلشگر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از صبح روز ۴ ژوئن، نیروهای مسلح اوکراین تلاش ناموفقی برای انجام یک حمله گسترده در پنج بخش از جبهه در جهت دونتسک جنوبی انجام داده‌اند. وی در ادامه افزود: ... شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

ادامه

اروپا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

بنابر اعلام برخی رسانه‌های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارس گذشته، آمریکا اعلام کرد که در حال تحویل نفربر‌های زرهی “استرایکر” به اوکراین برای حمایت از توانایی این کشور برای انجام یک “ضد حمله” است، اما افشاگری روزنامه‌های اروپایی خلاف این ادعا‌ها را ... تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا, غرب, کویت

دیپلمات اسبق آمریکا؛ مداخله مستقیم ناتو هم دولت اوکراین را نجات نمی‌دهد

دیپلمات اسبق آمریکایی بر این باور است که رژیم کی‌یف با حملات اخیر به منطقه بلگورود روسیه، صرفا به‌دنبال واکنش عجولانه مسکو و در نتیجه مداخله مستقیم ناتو بوده است. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، جیم جاتراس، دیپلمات و مشاور اسبق سیاست خارجی آمریکا معتقد است که دولت ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ... دیپلمات اسبق آمریکا؛ مداخله مستقیم ناتو هم دولت اوکراین را نجات نمی‌دهد

ادامه

آمریکا, انگلستان, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

منظور زلنسکی از «تبدیل اوکراین به اسرائیل» چه بود؟

یک تحلیلگر آمریکایی درباره اظهارات اخیر رئیس جمهور اوکراین در زمینه تبدیل کشورش به «اسرائیل بعدی» به گمانه‌زنی پرداخت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «هیل» روز یکشنبه یکی از اظهارات اخیر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین درباره تبدیل دولت خود به چیزی شبیه به اسرائیل را زیر ذره‌بین قرار داد.

 

هفته گذشته بود که زلنسکی اعلام کرد اوکراین قصد دارد از مدل اسرائیل پیروی کرده و به‌جای تبدیل شدن به کشوری بی‌طرف مانند سوئیس، به کشوری تماماً نظامی تبدیل شود.

 

رئیس جمهور اوکراین در این‌باره گفت:‌ «تعجبی نخواهد داشت که نیروهای مسلح و گارد ملی ما در تمام ادارات، مغازه‌ها و سینماها حضور داشته باشند و تمام مردم سلاح در دست داشته باشند. اطمینان دارم که مسئله امنیت ظرف ده سال آینده اولویت شماره یک ما خواهد بود».

 

اظهارات زلنسکی در حالی مطرح شده‌اند که اسرائیل درخواست اوکراین برای دریافت سامانه‌ موشکی «گنبد آهنین» را رد کرده و اجازه نداد آمریکا خشاب‌های این سامانه را به کی‌یف ارسال کند.

 

«کتی هالپر» روزنامه‌نگار آمریکایی درباره این اظهارات زلنسکی به هیل گفت: «جالب این است که می‌توان فهمید که چرا او می‌گوید باید ارتش داشت، اما عجیب این است که چنین فرهنگ مسلحانه افراطی را شکل داده یا ایجاد آن را پیش‌بینی می‌کند».

 

به گفته هالپر، زلنسکی با این اظهارات قصد دارد پیامی را منتقل کند. این تحلیلگر آمریکایی به هیل گفت: «فکر می‌کنم که او احتمالاً در حال ارسال پیامی به مخاطب آمریکایی، مخاطب اسرائیلی و شاید جماعت راست‌‌گرای اوکراین که باید آن‌ها را راضی کند».

 

او در ادامه گفت: «تصور قدم زدن مردم اسلحه به دست در سوپرمارکت‌ها و سینماها، روش عجیبی برای به تصویر کشیدن چنین پیامی است».

 

به گفته این تحلیلگر آمریکایی احتمالاً زلنسکی قصد دارد این پیام را به آمریکا مخابره کند که می‌تواند متحد با ارزشی برای این کشور باشد.

 

هالپر در این‌باره گفت: «فکر می‌کنم او تلاش می‌کند این پیام را به ایالات متحده و اسرائیل برساند که می‌تواند متحد موثری باشد. او همچنین به وضوح این پیام را مخابره می‌کند که قرار نیست از مواضع خود عقب‌نشینی کند».

 

اشاره زلنسکی به‌عنوان یک فرد یهودی، به وضعیت کنونی در فلسطین اشغالی است که در آن شهرک‌نشینان آزادانه سلاح حمل می‌کنند و همواره جوی امنیتی بر آن حاکم است.

 

با وجود تلاش اوکراین برای برقراری روابط نزدیک با اسرائیل، در خلال تشدید درگیری‌های اوکراین طی هفته‌های گذشته، کار دو دولت تا احضار سفرای یکدیگر نیز رسیده است.

چرا آمریکا برای ایجاد سازوکار راستی‌آزمایی تسلیحات بیولوژیک مانع‌تراشی می‌کند؟

ایالات متحده شماری از میکروب‌ها از جمله باکتری عامل بیماری حصبه را در شمال کره و شمال شرقی چین پخش کرد و باعث شد در این نواحی حصبه شیوع یابد به گونه‌ای که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده بود. آمریکا در این مناطق طاعون، وبا و آنسفالیت را شیوع داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

پشت حوادث اوکراین/ جانسون: پوتین برای اروپا تهدید است و باید دراوکراین شکست بخورد

نخست وزیر انگلیس گفت کشورش به تحویل تجهیزات نظامی به اوکراین ادامه می‌دهد و پوتین به تهدیدی برای اروپا تبدیل شده است که باید در اوکراین شکست بخورد.

ادامه

اروپا, المان, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا