معترضان علیه نتانیاهو برای بیستمین هفته متوالی راهی خیابان‌ها شدند + فیلم

هزاران نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی برای بیستمین هفته متوالی در تل‌آویو و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری «سما» فلسطین، منابع عبری زبان اعلام کردند که امشب بیش از ۱۵۰ هزار اسرائیلی علیه دولت نتانیاهو و کودتای قضایی او در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند.

تنها در شهر تل آویو حدود ۱۰۰ هزار نفر علیه دولت نتانیاهو در خیابان حضور یافتند و شعار سردادند.

تظاهرات علیه اصلاح نظام قضایی در حالی صورت می‌گیرد که نتانیاهو در نتیجه فشار افکار عمومی و … مجبور شد که این طرح را بصورت موقت تعلیق کند.

نتانیاهو هفتم فروردین ماه در یک نطق تلویزیونی گفت: تصمیم گرفتم برای حصول یک توافق گسترده که از مسئولیت ملی سرچشمه می‌گیرد و جلوگیری از چند دستگی بین اسرائیلی‌ها، رای کنست درباره قانون تغییرات قضایی را به حالت تعلیق درآورم.

وی تاکید کرد رای تغییرات قضایی را به تعویق می‌اندازیم اما هرگز از آن دست نمی‌کشیم.

در طرح کابینه نتانیاهو موسوم به اصلاح قانون قضایی، از اختیارات دستگاه قضا کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه قوه مجریه و مقننه در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این طرح از اختیارات مشاور قضایی کابینه اسرائیل و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه پیشتر در جلسه کنست در قرائت اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

تنها چند روز بعد از آزادی عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان اصلی ترین جناج مخالف در این کشور از بازداشت نیروهای پلیس، این حزب ساعتی پیش از همه مردم خواست تا ساعت ۵ عصر امروز (یکشنبه) در تمام شهرها و روستاهای سراسر کشور به خیابان‌ها بیایند. به گزارش ایرنا حزب تحریک ... جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

اعتراض مردم کره جنوبی به سفر نخست وزیر ژاپن به سئول

جمعی از معترضان کره جنوبی عصر یکشنبه در اعتراض به سفر فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن به سئول در این شهر تظاهرات کردند. به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از شینهوا، معترضان خواستار عذرخواهی توکیو به خاطر گذشته نظامی خود شدند. آنان همچنین با همکاری نظامی کره جنوبی و ژاپن ابراز مخالفت کردند و خواستار لغو ... اعتراض مردم کره جنوبی به سفر نخست وزیر ژاپن به سئول

ادامه

اجتماعی, استعمار, اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, محیط زیست

تظاهرات هزاران استرالیایی در اعتراض به استقرار پایگاه زیردریایی هسته‌ای

هزاران نفر در استرالیا در اعتراض استقرار یک پایگاه زیردریایی هسته ای در آینده در پورت کمبلا در شرق استرالیا به عنوان بخشی از پیمان دفاعی آکوس به ۲۴۴.۱ میلیارد دلار با مشارکت ایالات متحده و بریتانیا تجمع کردند. به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رویترز، محل استقرار دومین بندر بزرگ زغال سنگ ... تظاهرات هزاران استرالیایی در اعتراض به استقرار پایگاه زیردریایی هسته‌ای

ادامه

آمریکا, استرالیا, اعتراضات اجتماعی, اقیانوسیه, انگلستان, جهان, کارگری

۱۹ نفر در تجمع ضدسلطنتی انگلیس بازداشت شدند+ فیلم

معترضین با خود پلاکارهایی به همراه آورده‌اند که روی آن شعارهای «او پادشاه من نیست» و «پادشاهی را منسوخ کنید» نوشته شده است. به گزارش مهر، به گزارش اسکای نیوز، حداقل ۱۹ شرکت کننده در اعتراض «نفت را متوقف کنید» – جنبشی که از توقف تولید نفت و گاز حمایت می‌کند- در لندن بازداشت شدند. ... ۱۹ نفر در تجمع ضدسلطنتی انگلیس بازداشت شدند+ فیلم

ادامه

اعتراضات اجتماعی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فیلم