ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

یک ماهواره سنجش از راه دور مصری از پایگاه فضایی جیو چوان در شمال غربی چین به فضا پرتاپ و با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک ماهواره سنجش از راه دور متعلق به دولت مصر با نام (MISRSAT-۲) امروز (دوشنبه ۱۳ آذر) به فضا پرتاب ... ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

ادامه

چین, خبر, شرق آسیا, کشاورزی, مصر

مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

مجلس الجزایر با اکثریت آرا به رئیس جمهور این کشور اجازه داد تا در صورت لزوم برای دفاع از مردم فلسطین وارد جنگ با اسرائیل شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه اعتراض‌های مردم مناطق مختلف به جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه، نمایندگان مجلس الجزایر با اکثریت آرا رسماً به رئیس‌ جمهور این کشور اجازه ... مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, الجزایر, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, شمال افریقا, فلسطین

پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

پارلمان لیبی در پی ادامه تجاوزات اسرائیل به غیرنظامیان در نوار غزه و حمایت کشورهای غربی از جنایات این رژیم، خواستار خروج سفرای کشورهای حامی این رژیم از این کشور شد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه المسیره، پارلمان لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفرای کشورهای حامی جنایات اسرائیل در غزه هرچه سریعتر خاک ... پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

ادامه

اسراییل, زنان, شمال افریقا, فلسطین, کودکان, گزارش, لیبی, نسل کشی

نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

روزنامه بیلد آلمان به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که دولت برلین تصمیم گرفته است تا برخی از واحدهای رده‌بالای نیروهای ویژه این کشور را در حالی که برای شرایط بحرانی احتمالی در اراضی اشغالی، غزه و «خاورمیانه» آماده می‌شود، در قبرس مستقر کند. به گزارش ایسنا، نشریه بیلد روز چهارشنبه گزارش داد که ... نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

ادامه

آلمان, آمریکا, اسراییل, اشغالگری, شمال افریقا, صهیونیسم, فلسطین, قبرس, گزارش, لبنان

هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

یونیسف از شهادت ۵۰۰ کودک فلسطینی و زخمی شدن هزار و ۶۰۰ کودک دیگر در نوار غزه ظرف یک هفته اخیر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «سلیم اویس»، مسئول رسانه‌ای دفتر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد که شمار کشته‌های کودک در غزه تاکنون به ۵۰۰ نفر رسیده و ... هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, فلسطین, کودکان

مصر دخالت شورای امنیت در ارتباط با سد «النهضه» را خواستار شد

مصر از شورای امنیت سازمان ملل خواستار مداخله به منظور ازسرگیری مذاکرات درباره سد النهضه شده است.

 

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای مداخله شورای امنیت به منظور ازسرگیری مذاکرات درباره سد النهضه را خواستار شد که اتیوپی در حال احداث آن روی رود نیل است.

 

این وزارتخانه افزود: جمهوری عربی مصر این تصمیم را در حالی اتخاذ کرد که مذاکراتی، که اخیرا درباره سد النهضه انجام می‌شود در نتیجه مواضع غیرسازنده اتیوپی متوقف شده است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: قاهره از شورای امنیت “مداخله را با هدف دستیابی به راه‌حلی عادلانه و متعادل برای قضیه سد النهضه اتیوپی و جلوگیری از اتخاذ هرگونه تدابیری که می‌تواند بر شانس دستیابی به توافق تاثیر بگذارد”، خواستار شده است.

 

وزارت خارجه اتیوپی در واکنش به این موضوع، قاهره را به تشدید پروپاگاندا متهم و تاکید کرده که مصر وارد یک قمار سیاسی شده است.

 

وزارت خارجه اتیوپی در ادامه اضافه کرد که قاهره به دنبال تحمیل و کنترل توسعه پروژه‌ها در رودخانه متعلق به ماست و ما اجازه نخواهیم داد که پروژه‌های ما روی منابع آبی خودمان از سوی قاهره تعیین تکلیف شود.

 

روز گذشته ساعاتی پیش از صدور این بیانیه وزارت خارجه مصر، وزیر خارجه اتیوپی اعلام کرد که کشورش برای پیشبرد پروژه پُر کردن سد خواه از طریق توافق با مصر و یا بدون توافق، مصمم است.

 

وزیر خارجه اتیوپی در گفت‌وگو با خبرگزاری “آسوشیتد پرس” گفت: دستیابی به توافقی قبل از آغاز پُر کردن سد ضروری نیست و ما عملیات پُر کردن را در موسم باران‌ها آغاز خواهیم کرد.

 

موضوع احداث سد النهضه بر رود نیل٬ از سال ۲۰۱۱ تاکنون موضوع اصلی مناقشه میان اتیوپی و مصر بوده و حتی ممکن است به دلیل اهمیت بالای این رود به یک درگیری نظامی بینجامد. علت اصلی درگیری مصر با اتیوپی بر سر ساختن این سد٬ به اهمیت رود نیل برای قاهره بازمی‌گردد و مصر معتقد است که این سد منجر به کاهش آب نیل خواهد شد و به همین دلیل سهم آن از آب این رود باید از ۶۶ به ۹۰ درصد افزایش یابد. اما مقامات اتیوپی هیچگاه این شرط مصر را قبول نکرده‌اند.

انتقاد پاریس از سکوت ناتو در برابر ترکیه

وزارت دفاع فرانسه اقدام نیروی دریایی ترکیه علیه ناو فرانسوی مشغول انجام یکی از ماموریت های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) را محکوم و از سکوت ناتو در برابر ترکیه انتقاد کرد.

ادامه

ترکیه, جهان, خبر, روسیه, شمال افریقا, فرانسه, لیبی, ناتو