هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

داگلاس مک‌گرگور: دولت بایدن، چین را تحریک به جنگ می‌کند

یک مشاور ارشد نظامی دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد، دولت جو بایدن بدون دلیل چین را بر سر مسئله تایوان تحریک می‌کند و خطر جنگ را به وجود می‌آورد.

 

به گزارش ایرنا، داگلاس مک‌گرگور سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا در مصاحبه‌ای به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: دولت بایدن خطر جنگی را به وجود می‌آورد که پکن به دنبال آن نیست درست همانند اکنون و دولت‌های قبلی آمریکا که روسیه را هشت سال بر سر مسئله اوکراین تحریک کردند.

 

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا هدایت سفر یک هیات کنگره‌ای آمریکا به منطقه آسیا را بر عهده داشته که در جریان آن هیات آمریکایی علیرغم اعتراض‌های دولت چین، به منطقه تایوان که پکن آن را جزو سرزمین اصلی خود می‌داند، سفر کرد.

 

مک‌گرگور بیان کرد: ما هشدارهای چین را نادیده می‌گیریم همانطور که هشدارهای دولت روسیه در مورد اوکراین را نادیده گرفتیم. سیاست دولت بایدن در مورد تایوان بی ملاحظه و خطرناک است.

 

این مقام نظامی بازنشسته آمریکا همچنین اشاره کرد که آمریکایی‌ها به یاد نمی‌آورند یا درک نمی‌کنند که تایوان به عنوان یک پایگاه برای حمله به چین در سال ۱۹۳۷ مورد استفاده قرار می‌گرفت. وی مدعی شد: در دهه ۱۹۳۰ امپراتوری ژاپن از تایوان به عنوان پایگاهی برای حمله به چین استفاده کرد. اگر چینی‌ها فکر می‌کنند ما تایوان را نظامی می‌کنیم تا به عنوان پایگاهی علیه آنها استفاده کنیم، آنها (خواه ناخواه) حمله خواهند کرد و ما در موقعیتی نیستیم که آنها را متوقف کنیم.

 

مشاور نظامی سابق ترامپ با اینحال خاطر نشان کرد که واشنگتن آماده هیچ جنگی با پکن نیست و زیر ساخت جنگ افزاری در منطقه اقیانوس آرام غربی برای این کار ندارد.

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو

غرش جنگنده‌های‌چین بر فراز منطقه در آستانه سفر احتمالی پلوسی به تایوان

اخبار رسانه های غربی و آمریکایی حاکی است نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد امروز (سه شنبه) از تایوان دیدن کند. همزمان با این رویداد احتمالی، جنگنده های چین بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآمده اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, مالزی