واشنگتن‌پست: در همه‌گیری بعدی اجازه دهید کوبا جهان را واکسینه کند

کوبا به‌عنوان بخشی از استراتژی ملی واکسیناسیون خود پنج مورد واکسن تولید کرده است که سه مورد از آن‌ها در این کشور و در کشورهای مختلف سراسر جهان ثبت شده است. به گزارش تسنیم: «چگونه جهان می‌تواند از فاجعه‌بار بودن بیماری همه‌گیر بعدی که تا کنون ۱۵ میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا ... واشنگتن‌پست: در همه‌گیری بعدی اجازه دهید کوبا جهان را واکسینه کند

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, بیولوژیکی, تحریم, جهان, حقوق بشر, درمان, سازمان ملل, کوبا, مقاله

رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ از حزب دموکرات آمریکا به وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین اعتراف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات آمریکا و برادرزاده جان اف. کندی، رئیس جمهور ترور شده اسبق آمریکا، در گفتگو با ایلان ... رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, روسیه

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی پنج روزه را در میدان آموزشی «خرب میدون» در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روسیه و تاجیکستان رزمایش نظامی مشترک پنج روزه‌ای را در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. نیروهای روس و تاجیک، این رزمایش را در میدان آموزشی «خرب ... روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

ادامه

آسیای میانه, ارمنستان, افغانستان, بلاروس, بیولوژیکی, تاجیکستان, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, قرقیزستان, قزاقستان

«کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز با تأکید بر ابعاد نظامی برنامه بیولوژیکی آمریکا از تلاش واشنگتن برای حمله نظامی احتمالی به مسکو خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایالات متحده قوانین منع ... «کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

مسکو: آمریکا و ناتو وارد فاز نهایی طرح استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی در اوکراین شده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی آمریکا و ناتو را به تدبیر اقدامات ساختگی برای متهم کردن مسکو به استفاده از تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی در اوکراین متهم کرد و گفت که آنها وارد فاز نهایی این طرح ساختگی شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی اظهار کرد: اطلاعات وزارت دفاع روسیه که شنبه منتشر شد، به‌وضوح ثابت می‌کند که واشنگتن، ناتو و شرکایشان به مرحله نهایی طراحی اقدامات ساختگی در اوکراین رسیده‌اند و درصدد هستند تا جامعه جهانی را متقاعد کنند که روسیه از تسلیحات شیمیایی بیولوژیکی استفاده می‌کند.

 

وی افزود: انگیزه‌های پشت این رفتار واضح هستند، چراکه جزئیات هولناک همکاری آمریکا و مقامات فعلی اوکراین در زمینه تولید سلاح‌های بیولوژیکی در اوکراین برای جهانیان فاش شده است. واشنگتن از پیش برای این اقدام آماده شده بود؛ چراکه مطمئن بود این فعالیت‌های جنایتکارانه آشکار خواهد شد.

 

زاخارووا ادامه داد: زمانی که مدارک ارائه شد، آمریکایی‌ها نتوانستند به انکار اقدامات‌شان ادامه دهند و ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا وجود یک آزمایشگاه آمریکایی در اوکراین را در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا تایید کرد.

 

وی گفت که واشنگتن برای اقدامی وحشتناک آماده می‌شود که قربانیان آن می‌تواند از ارتش روسیه و جمعیت غیرنظامی اوکراین باشد. مقدمات این اقدامات ساختگی از اواخر مارس گذشته و با آماده‌سازی افکار عمومی از سوی کاخ سفید آغاز شد و مجله فارن افرز یادداشتی را درباره توانایی‌های روسیه در زمینه سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی را تحت عنوان “آمادگی برای اقدامی غیرقابل تصور در اوکراین” منتشر کرد.

 

زاخارووا تصریح کرد: علاوه بر این، از وجود بازرسان غربی پرده برداشته شد که مأموریت آنها تحقیق درباره جزئیات استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی است. به دو گروه از این افراد فقط اشاره می‌کنم یکی از آنها “گروه فنی بین‌المللی شیمی قانونی” است که در اقدامات ساختگی در سوریه دست داشته است و گروه دیگر نیز “سازمان تحقیقات علمی کاربردی هلند” متخصص در سموم نوع نوویچوک است. این دو سازمان تلاش خود را برای همکاری با اربابان آمریکایی خود ثابت کرده‌اند.

 

وی همچنین فاش کرد که واشنگتن همچنین با سازمان‌های بین‌المللی به ویژه صلیب سرخ و سازمان منع تسلیحات شیمیایی همکاری می‌کند و آنها انتظار دارند “سناریوی سوریه” را با حذف روسیه از این سازمان به نمایش بگذارند.

 

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و شرکای آنها در اروپا این واقعیت را نادیده می‌گیرند که روسیه حدود پنج سال پیش (از ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷) سلاح‌های شیمیایی را به طور کامل کنار گذاشت و این موضوع توسط سازمان منع تسلیحات شیمیایی تأیید شده است. کی‌یف با کمک متخصصان ناتو در حال برنامه ریزی برای اجرای طرح آمریکا است که شامل استقرار سلاح‌های شیمیایی در سایت‌های نیروهای روسیه در اوکراین می‌شود. تلاش برای این کار دو روز قبل و زمانی صورت گرفت که یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی آمپول‌هایی (ظروف ذخیره‌سازی مواد شیمیایی) را داخل سایت‌های نیروهای روسیه انداخت. برنامه این بود که با تخریب این ظروف واکنش شیمیایی رخ دهد و باعث انفجار و آتش سوزی با انتشار مواد سمی شود.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه اوکراین حدود ۵۰ پهپاد خریداری کرده است که می‌توانند مواد شیمیایی و بیولوژیکی را در هوا بپاشند. طرح اولیه آمریکا اعمال فشار اقتصادی بر روسیه برای چشم‌پوشی کامل مسکو در منافع امنیتی مشروع خود بود، اما این کار جواب نداد.

 

وی تاکید کرد: درحال حاضر آنها به سمت استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و فراتر از خط قرمز حرکت می‌کنند. اگر این اتفاق بیفتد، قربانیان بی‌شماری خواهند بود و مسئولیت هر یک از آن‌ها بر عهده وجدان استراتژیست‌های آمریکایی در دفاتر کاخ سفید، وزارت امور خارجه و پنتاگون و عروسک‌های آن‌ها در کی‌یف خواهد بود.

برنامه‌ریزی برای پاشیدن تسلیحات بیولوژیکی ایالات متحدۀ آمریکا بواسطۀ پهپادها

وزارت دفاع روسیه شواهد جدیدی از دخالت نهادهای دولتی و مقامات ایالات متحدۀ آمریکا در تحقیقات بیولوژیکی نظامی در آزمایشگاه‌های آمریکایی در خاک اوکراین ارائه داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا

مسکو: سازمان تروریستی کلاه سفیدها مشارکت فعالی در اقدامات تحریک‌آمیز در اوکراین دارد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مشارکت فعال اعضای سازمان کلاه سفیدها در اقدامات تحریک آمیز در اوکراین امری علنی و آشکار شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, تحلیل, تروریسم, روسیه, سوئد, سوریه, فنلاند

چرا آمریکا برای ایجاد سازوکار راستی‌آزمایی تسلیحات بیولوژیک مانع‌تراشی می‌کند؟

ایالات متحده شماری از میکروب‌ها از جمله باکتری عامل بیماری حصبه را در شمال کره و شمال شرقی چین پخش کرد و باعث شد در این نواحی حصبه شیوع یابد به گونه‌ای که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده بود. آمریکا در این مناطق طاعون، وبا و آنسفالیت را شیوع داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

آزمایشگاه‌ شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی جهانی شده است

دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل اعلام کرد که اطلاعات درباره آزمایشگاه‌های شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی بزرگ جهانی شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, سازمان ملل, صلح, گرجستان, گزارش