ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

یک ماهواره سنجش از راه دور مصری از پایگاه فضایی جیو چوان در شمال غربی چین به فضا پرتاپ و با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک ماهواره سنجش از راه دور متعلق به دولت مصر با نام (MISRSAT-۲) امروز (دوشنبه ۱۳ آذر) به فضا پرتاب ... ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

ادامه

چین, خبر, شرق آسیا, کشاورزی, مصر

مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

مجلس الجزایر با اکثریت آرا به رئیس جمهور این کشور اجازه داد تا در صورت لزوم برای دفاع از مردم فلسطین وارد جنگ با اسرائیل شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه اعتراض‌های مردم مناطق مختلف به جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه، نمایندگان مجلس الجزایر با اکثریت آرا رسماً به رئیس‌ جمهور این کشور اجازه ... مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, الجزایر, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, شمال افریقا, فلسطین

پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

پارلمان لیبی در پی ادامه تجاوزات اسرائیل به غیرنظامیان در نوار غزه و حمایت کشورهای غربی از جنایات این رژیم، خواستار خروج سفرای کشورهای حامی این رژیم از این کشور شد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه المسیره، پارلمان لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفرای کشورهای حامی جنایات اسرائیل در غزه هرچه سریعتر خاک ... پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

ادامه

اسراییل, زنان, شمال افریقا, فلسطین, کودکان, گزارش, لیبی, نسل کشی

نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

روزنامه بیلد آلمان به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که دولت برلین تصمیم گرفته است تا برخی از واحدهای رده‌بالای نیروهای ویژه این کشور را در حالی که برای شرایط بحرانی احتمالی در اراضی اشغالی، غزه و «خاورمیانه» آماده می‌شود، در قبرس مستقر کند. به گزارش ایسنا، نشریه بیلد روز چهارشنبه گزارش داد که ... نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

ادامه

آلمان, آمریکا, اسراییل, اشغالگری, شمال افریقا, صهیونیسم, فلسطین, قبرس, گزارش, لبنان

هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

یونیسف از شهادت ۵۰۰ کودک فلسطینی و زخمی شدن هزار و ۶۰۰ کودک دیگر در نوار غزه ظرف یک هفته اخیر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «سلیم اویس»، مسئول رسانه‌ای دفتر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد که شمار کشته‌های کودک در غزه تاکنون به ۵۰۰ نفر رسیده و ... هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, فلسطین, کودکان

مخالفت با حضور نظامی آمریکا در تونس/ واشنگتن عقب نشست

مخالفت احزاب تونسی با حضور نظامیان آمریکایی در این کشور سبب شد تا واشنگتن از موضع خود در این زمینه عقب‌نشینی کند.

 

به گزارش تسنیم مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا ” آفریکوم ” با اشاره به تحولات نظامی در لیبی و انتقال جنگنده‌های روسیه به این کشور اعلام کرد: نظامیان آمریکایی برای نظارت بر تحولات لیبی امکان دارد در تونس مستقر شوند. این بیانیه به دنبال گفت‌وگوی تلفنی  فرمانده ” افریکوم ” با وزیر دفاع تونس منتشر شد.

 

به دنبال انتشار بیانیه ” آفریکوم ” حزب کار تونس با حضور نظامیان آمریکایی در این کشور مخالفت و اعلام کرد: این اقدام خطرناکی است که حاکمیت ملی تونس را به صورت آشکار نقض می‌کند و تونس را به درگیری‌های داخلی لیبی می‌کشاند. این اقدام خطرناک به افزایش دخالت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در بحران لیبی منجر خواهد شد.

 

به نوشته روزنامه تونسی الشروق، در این بیانیه تصریح شده‌ است: هدف از دخالت در بحران داخلی لیبی تصاحب ثروت‌های طبیعی این کشور از جمله نفت و گاز است.

 

حزب کار تونس از سکوت مقامات این کشور در قبال بیانیه آفریکوم انتقاد و اعلام کرد: این سکوت نشان می‌دهد که آنان با حضور نظامیان آمریکایی در تونس موافق هستند.

 

این حزب از تمام احزاب سیاسی و سازمان‌های مدنی خواست در قبال این اقدام بایستند و اجازه ندهند کشورشان به پایگاه نظامی آمریکا برای دخالت در لیبی تبدیل و سناریوی سوریه در لیبی تکرار شود که در این صورت، امنیت تمام کشورهای منطقه از جمله تونس ازبین خواهد رفت.

 

حزب کار تونس در بیانیه خود تصریح کرد: این حزب با هرگونه دخالت کشورهای بیگانه در تحولات لیبی مخالفت است. خواه این دخالت‌ها از سوی محور ترکیه- قطر باشد یا توسط امارات، مصر و عربستان انجام شود یا از سوی آمریکا و متحدین اروپایی‌اش یا روسیه باشد.

 

در همین حال، حزب جمهوری تونس نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: این حزب با حضور نظامیان کشورهای بیگانه تحت هر عنوانی در تونس مخالف است و خواهان برپایی یک نظام دموکراتیک با حفظ تمامیت ارضی در لیبی است.

 

این حزب در بیانیه خود از رئیس جمهور تونس خواسته‌ است، اجازه ندهد از خاک تونس برای دخالت در تحولات داخلی لیبی سوء استفاده شود.

 

حزب جمهوری تونس از پارلمان این کشور خواسته است تا جلسه‌ای با حضور وزیر دفاع تونس درباره امنیت ملی و استقلال کشور برگزار کند.

 

به دنبال این اعتراضات، سفارت آمریکا در تونس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: منظور فرمانده آفریکوم از اعزام نیرو به تونس اعزام ” تیپ کمکی نیروهای امنیتی” است و منظور از این تیپ به هیچ وجه نیروهای رزمی آمریکا نیستند.

 

تونس یکی از کشورهایی است که تفاهمنامه همکاری‌های نظامی با آمریکا امضاء کرده و قرار بود رزمایش مشترک با این کشور برگزار کند اما شیوع ویروس در جهان سبب شد تا این رزمایش به تعویق بیفتد.

 

تونس از جمله کشورهایی است که در فهرست دریافت کمک‌های نظامی آمریکا قرار دارد.

سرکرده یک گروه تروریستی سوری در لیبی کشته شد/ سقوط هواپیمای حامل ۳۰۰ تروریست

“ارتش ملی لیبی” از به هلاکت رسیدن یکی از سرکردگان نیروهای “سلطانمراد ” از گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه که از سوی ترکیه به لیبی منتقل شده‌اند، در طرابلس خبر داد.

ادامه

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, شمال افریقا, لیبی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: اردوغان با داعش و القاعده ارتباط مستقیم دارد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه فاش کرد که ترکیه از چند ماه قبل هزاران تروریست داعش و القاعده را به لیبی انتقال داده تا آنها در کنار دولت وفاق ملی علیه نیروهای خلیفه حفتر بجنگند.

ادامه

ترکیه, تروریسم, تونس, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه, شمال افریقا, لیبی