محمود عباس تعویق انتخابات فلسطین را اعلام کرد

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به تعویق افتادن انتخابات در سرزمین‌های فلسطین را اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، محمود عباس بامداد جمعه در پی نشستی که درباره انتخابات برگزار شده بود اعلام کرد: رهبری فلسطین تصمیم گرفت انتخابات را تا زمان تضمین مشارکت مردم بیت‌المقدس در آن، به تعویق بیاندازد.

 

وی افزود: برگزاری انتخابات باید شامل تمامی سرزمین‌های فلسطین از جمله بیت‌المقدس باشد.

 

ابومازن گفت: به تلاش برای تقویت وحدت ملی و تحکیم مقاومت مسالمت آمیز مردمی ادامه خواهیم داد.

 

وی افزود: از جامعه جهانی می‌خواهیم اسرائیل را برای توقف اقدامات خصمانه‌اش تحت فشار قرار دهد.

 

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: برای تشکیل دولت وحدت ملی که به قطعنامه‌های بین‌المللی و تقویت سازمان آزادیبخش فلسطین پایبند باشد، تلاش خواهیم کرد.

 

پیش‌تر مشاور محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان از احتمال به تعویق افتادن انتخابات فلسطین خبر داده بود.

 

بر اساس فرمان ریاستی رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین در روز ۲۲ ماه مه‌ (یکم خرداد) و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) برگزار خواهد شد و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

 

پس از ۱۵ سال، این نخستین بار است که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کند که مورد استقبال جنبش حماس نیز قرار گرفت.

 

اسرائیل رسما به تشکیلات خودگردان ابلاغ کرده است که اجازه برگزاری انتخابات فلسطین در بیت‌المقدس را نخواهند داد.

رژیم اشغالگر فلسطین برای عدم اجازه برگزاری انتخابات فلسطین در بیت‌المقدس را فقدان دولت در اسرائیل بهانه کرده است.

ژنرال اسرائیلی: روزانه در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به سوی ما شلیک خواهد شد

ژنرال اسرائیلی گفت: در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به جبهه داخلی ما در روز شلیک خواهد شد. هزاران موشک برای هفته های متوالی به سوی ما شلیک خواهد شد و سامانه های رهگیر ارتش را فلج خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، اسحاق بریک از ژنرال‌های اسرائیل

ادامه »

اسراییل, تحلیل, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, فلسطین

بیانیهٔ فدراسیون جهانی سندیکا‌های کارگری به‌مناسبت اول ماه مه سال ۲۰۲۱ ؛ “امید در دل مبارزات ماست!”

فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری به‌نمایندگی از طرف ۱۰۵ (صدوپنج) میلیون کارگر عضو خود از ۱۳۳ کشور جهان، درودهای گرم انترناسیونالیستی و رزم‌جویانه‌اش را به‌مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر، به همهٔ زحمتکشان جهان تقدیم می‌دارد.

ادامه »

اروپا, اسراییل, امپریالیسم, امریکا, اندونزی, بیانیه, جهان, حقوق بشر, ژئوپلیتیک, سرمایه‌داری, سوریه, سوسیالیسم, فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری, فلسطین, کارگری, کوبا, لبنان, هندوستان

اعتراف ارتش اسرائیل به ناکامی در رهگیری حمله موشکی

آویگدور لیبرمن با انتقاد از عملکرد نتانیاهو در اداره امور اسرائیلی‌ها و فرسایش دفاعی این رژیم اعلام کرد در حمله موشکی صورت گرفته در نزدیکی دیمونا شرایط می‌توانست به شکل دیگری باشد.

ادامه »

اسراییل, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر