واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. ایالات متحده روز گذشته -پنج‌شنبه- اعلام کرد که رئیس‌جمهوری چین نمی‌تواند روابط ... واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب

پنتاگون: استقرار نیروهای ناتو در اوکراین اجتناب‌ناپذیر است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد اعزام نیروهای ناتو برای آموزش دادن به سربازان اوکراین در خاک این کشور اجتناب‌ناپذیر است. به گزارش ایسنا، رسانه آمریکایی گزارش داد ممکن است ناتو در نهایت سربازان خود را در قالب یک ماموریت آموزشی به اوکراین اعزام کند. با تشدید وخامت اوضاع برای سربازان اوکراین، کی‌یف از ... پنتاگون: استقرار نیروهای ناتو در اوکراین اجتناب‌ناپذیر است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تحلیل, تنش‌زایی, جنگ سرد, جنگ نیابتی, دخالت نظامی, صلح, غرب, فرانسه, ناتو

کوبا خروج از فهرست آمریکایی «حامیان تروریسم» را خواستار شد

رئیس‌جمهور کوبا پس از اذعان واشنگتن به تغییر وضعیت هاوانا و و نادرست بودن درج نام این کشور کارائیب در فهرست کشورهایی که به نظر می‌رسد در مبارزه با «تروریسم» به طور کامل همکاری نمی‌کنند، از ایالات متحده خواست که پا را فراتر بگذارد و آن را از فهرست کشورهای حامی مالی «تروریسم» حذف کند. ... کوبا خروج از فهرست آمریکایی «حامیان تروریسم» را خواستار شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, ایران, تحریم, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, کره شمالی, کوبا, ونزوئلا

چین: گویا برخی در آمریکا عقل خود را از دست داده‌اند

پکن در واکنش به افزایش تعرفه‌های آمریکا بر برخی از کالاهای چینی از جمله خودروهای برقی که مدتی است در روابط تجاری دومین اقتصاد بزرگ دنیا با غرب چالش به وجود آورده، اعلام کرد که گویا برخی در واشنگتن عقل خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، وانگ یی وزیر خارجه ... چین: گویا برخی در آمریکا عقل خود را از دست داده‌اند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, تحلیل, جهان, چین, شرق آسیا, غرب

آلمان با تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد

اولاف شولتس صدراعظم آلمان با اعمال و تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد. به گزارش ایرنا به نقل از آناتولی، شولتس سه‌شنبه درباره تصمیم آمریکا برای تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین اظهار کرد: در حال حاضر، ۵۰ درصد از خودروهای برقی وارداتی چین شامل برندهای غربی است که ... آلمان با تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد

ادامه

آلمان, آمریکا, آمریکای شمالی, اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, چین, خبر, شرق آسیا

فرماندار پورتوریکو برگزاری رفراندوم جدایی از آمریکا را تایید کرد!

فرماندار پورتوریکو یک رفراندوم غیرالزام‌آور را برای تعیین آینده سیاسی این جزیره تایید کرده و ساکنان آن فرصت دیگری برای اعلام نظر درباره تشکیل کشور یافتند.

 

به گزارش آسوشیتدپرس، پورتوریکو مجمع‌الجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب، از نواحی غیرضمیمه به خاک ایالات متحده آمریکا است و تحت حاکمیت سیاسی ایالات متحده قرار دارد.

 

رفراندوم مذکور در ۱۱ ژوئن انجام می‌شود و به رای‌دهندگان دو گزینه داده می‌شود: تشکیل کشور و یا ایجاد انجمن مستقل/آزاد. اگر اکثر مردم پورتوریکو مورد دوم را انتخاب کنند، یک رفراندوم دیگر در ماه اکتبر برگزار می‌شود و از رای‌دهندگان می‌خواهند که یکی از آن دو را انتخاب کنند.

 

ریکاردو روسلو، فرماندار پورتوریکو گفت: استعمار یک گزینه برای پورتوریکو نیست. این یک مساله حقوق مدنی است. زمان آن فرا می‌رسد که ایالات متحده به درخواست‌های ۵ / ۳ میلیون شهروندی که به دنبال دموکراسی مطلق هستند، پاسخ دهد.

 

حامیان این طرح می‌گویند که همه‌پرسی به این جزیره کمک می‌کند تا به یک دهه بحران اقتصادی غلبه کند. این جزیره برای احیای حدود ۷۰ میلیارد دلار از بدهی دولتی تقلا می‌کند و از سوی یک هیات کنترل فدرال برای اجرای تدابیر ریاضتی بیشتر تحت فشار قرار دارد.

 

اگر کنگره آمریکا قرار باشد نهایتا پورتوریکو را به عنوان ایالت پنجاه و یکم تایید کند، این جزیره می‌تواندسالیانه ۱۰ میلیارد دلار دیگر در قالب بودجه فدرال دریافت کند و آژانس‌های دولتی و شهرداری‌ آن می‌توانند اعلام ورشکستگی کنند؛ اقدامی که اکنون طبق قوانین محلی ممنوع است.

 

مردم پورتوریکو پیشتر هم شاهد برگزاری چهار رفراندوم بودند اما اقدامی از سوی کنگره آمریکا مشاهده نکردند؛ کنگره آمریکا باید حرف آخر را درباره هرگونه تغییراتی در وضعیت سیاسی پورتوریکو بزند.

ایسنا

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر