اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در ۱۳ استان ایران

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در ۱۳ استان این کشور محدودیت‌های جدیدی در ارتباط با پاندمی کرونا اعمال می‌شود. این محدودیت‌ها شامل مراکز مختلف از موزه‌ها و گردشگاه‌ها تا مراکز آموزشی و ورزشی است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

روسیه از آزمایش موفق سه نمونه اولیه واکسن کرونا خبر داد

خبرهای امیدبخش درخصوص دستیابی به واکسن کرونا و داروهای موثر برای آن در روسیه ادامه دارد و به تازگی عنوان شده که آزمایش سه نمونه اولیه واکسن کرونا موفقیت آمیز بوده است.

ادامه

اجتماعی, جهان, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا

درخواست از دولت برای تجدیدنظر دربازگشایی‌ها/ کادر درمان خسته وفرسوده در کنار حقوق‌هایی سه تا چهار ماه پرداخت نشده

عضو کمیته کشوری کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، گفت: تجدیدنظر در بازگشایی‌های انجام شده توسط دولت در مقابله با کرونا بسیار کارساز خواهد بود.

ادامه

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, کارگری

آتش‌سوزی در درمانگاه سینا اطهر در خیابان شریعتی/ ۱۵ زن و ۴ مرد جان باختند

اورژانس دقایقی پس از انفجار در تهران اعلام کرد:در ساعت ۲۰:۵۶ حریق در درمانگاه سینا اطهراعلام شده که براساس گزارش‌های اولیه حاکی از انفجار کپسول اکسیژن است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حوادث, خبر, کارگری

زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-۱۹ در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب ناپذیر است و همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی ... زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

فرماندار قصرقند: ریزش سقف ۳۰ کلاس درس قصرقند در بارندگی‌های اخیر

فرماندار قصرقند گفت: در پی بارندگی شدید ۵ روز اخیر سقف ۳۰ کلاس درس شهرستان قصرقند فرو ریخته است.

 

حمیرا ریگی در گفت‌وگو با تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: در پی بارندگی شدید ۵ روز اخیر سقف ۳۰ کلاس درس شهرستان قصرقند در پی بارش‌های اخیر فرو ریخته است.

 

فرماندار قصرقند افزود: قرار است از روز شنبه هفته آینده با هدف جلوگیری از عقب افتادن درس دانش‌آموزان، کلاس‌های درس تخریب شده در پی بارندگی در چادر تشکیل شود.

 

وی گفت: به دنبال استقرار سامانه بارش‌زا در جنوب سیستان و بلوچستان و اعلام به موقع پیش‌بینی هواشناسی، مدارس این شهرستان تعطیل اعلام شد و با این تدبیر به موقع خوشبختانه تلفات انسانی در این بخش نداشتیم.

 

ریگی تصریح کرد: برای جبران خسارات وارده در پی بارندگی به مدارس شهرستان قصرقند، رایزنی‌های لازم با مسئولان استانی انجام شده و به زودی نسبت به رفع خسارات ناشی از سیلاب‌ها اقدام می‌شود.

 

فرماندار قصرقند با اشاره به ضرورت راه‌اندازی مدرسه شبانه‌روزی ویژه دختران در این شهرستان، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط محدود دسترسی دختران به امر آموزش در قصرقند، لازم است مدرسه شبانه‌روزی ویژه این قشر در سطح شهرستان ایجاد شود.

دادگاه عالی اروپا رای داد: ساعات رفت و آمد روزانه کارگران جزء ساعات کاری آنها محسوب ‌شود

به گزارش ایلنا، در حالی که در ایران، مجلس در صدد بررسی لایحه اصلاح قانون کار بر خلاف مصالح جمعی کارگران است، دادگاه عالی اروپا به تازگی رایی صادر کرده است که برای بسیاری از کارگران اروپا نیز تازگی دارد. براساس این رای، زمانی که کارگران در هر روز صرف رفت و آمد از منزل ... دادگاه عالی اروپا رای داد: ساعات رفت و آمد روزانه کارگران جزء ساعات کاری آنها محسوب ‌شود

ادامه

جهان, خبر, غرب اروپا

بازگشت روسیه به خانه سازی کمونیستی

پس از فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ اجرای طرح های دولتی بزرگ خانه سازی متوقف شد، ولی اکنون برای کاهش مشکلات روزافزون ناشی از گرانی مسکن، گستردگی اجاره نشینی و حتی بی خانمانی اجرای طرح های موفق خانه سازی زمان حاکمیت کمونیست ها در روسیه در دستور کار قرار گرفته است به گزارش ایرنا، ... بازگشت روسیه به خانه سازی کمونیستی

ادامه

ارشیتکت, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا