اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در ۱۳ استان ایران

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در ۱۳ استان این کشور محدودیت‌های جدیدی در ارتباط با پاندمی کرونا اعمال می‌شود. این محدودیت‌ها شامل مراکز مختلف از موزه‌ها و گردشگاه‌ها تا مراکز آموزشی و ورزشی است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

روسیه از آزمایش موفق سه نمونه اولیه واکسن کرونا خبر داد

خبرهای امیدبخش درخصوص دستیابی به واکسن کرونا و داروهای موثر برای آن در روسیه ادامه دارد و به تازگی عنوان شده که آزمایش سه نمونه اولیه واکسن کرونا موفقیت آمیز بوده است.

ادامه

اجتماعی, جهان, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا

درخواست از دولت برای تجدیدنظر دربازگشایی‌ها/ کادر درمان خسته وفرسوده در کنار حقوق‌هایی سه تا چهار ماه پرداخت نشده

عضو کمیته کشوری کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، گفت: تجدیدنظر در بازگشایی‌های انجام شده توسط دولت در مقابله با کرونا بسیار کارساز خواهد بود.

ادامه

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, کارگری

آتش‌سوزی در درمانگاه سینا اطهر در خیابان شریعتی/ ۱۵ زن و ۴ مرد جان باختند

اورژانس دقایقی پس از انفجار در تهران اعلام کرد:در ساعت ۲۰:۵۶ حریق در درمانگاه سینا اطهراعلام شده که براساس گزارش‌های اولیه حاکی از انفجار کپسول اکسیژن است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حوادث, خبر, کارگری

زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-۱۹ در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب ناپذیر است و همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی ... زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

عدم اراده جدی از سوی مسئولان و مقامات استانی برای پاسخ مثبت به در خواست قرنطینه سنندج

رییس مجمع جوانان کردستان در گفت و گویی با معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، درخواست سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌های) کردستان برای قرنطینه نقاط قرمز استان را به وزیر کشور گزارش داد.

 

یاسین شریعتی رییس مجمع جوانان کردستان در گفت و گو با زهرا عابدینی معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، مطالبه نخبگان، فعالان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد کردستان را برای قرنطینه شهرهای بحرانی استان به اطلاع وی رساند.

 

وی با اشاره به لزوم مسئولیت پذیری مدیران در بحران اخیر و جلوگیری از ایجاد تشنج های روانی و رسانەای، درخواست کرد: قرنطینه سنندج در جلسه روز شنبه هیئت دولت مصوب شود.

 

مواردی همچون اختصاص بستەهای حمایتی و تسهیلات برای مشاغل و کسب و کارها، توزیع رایگان مواد بهداشتی و به کارگیری ظرفیت های تبلیغی برای مبارزه با کرونا مطرح گردید.

 

گفتنی است، پیش تر هم جلال شریعتی رییس شورای شهر سنندج در نامه ای به حسن روحانی رییس جمهور خواستار قرنطینه شهر سنندج شده بود، از سوی دیگر سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران هفته گذشته در نامه ای به استاندار و روز گذشته هم در نامه ای به وزیر بهداشت خوستار قرنطینه سنندج شده بود اما به نظر می‌رسد عدم اراده جدی از سوی مسئولان و مقامات استانی انجام این کار را به مشکل مواجه کرده است.