طی دو روز گذشته؛ کشته شدن ۱۸ غیرنظامی در سودان

اتحادیه پزشکان سودان از کشته شدن ۱۸ غیرنظامی سودانی طی درگیری‌های دو روز گذشته این کشور خبر داد.

اتحادیه پزشکان سودان از کشته شدن ۱۸ غیرنظامی سودانی طی درگیری‌های دو روز گذشته این کشور خبر داد.

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا، به نقل از الجزیره، اتحادیه پزشکان سودان اعلام کرد که طی دو روز گذشته ۱۸ غیرنظامی سودانی در جریان درگیری‌های ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع کشته شدند.

این در حالی است که منابعی در وزارت امورخارجه عربستان شنبه شب به شبکه خبری الجزیره گفته‌اند که طرف‌های درگیر در سودان برای امضای قرارداد آتش‌بس انسان دوستانه بمدت یک هفته که قابل تمدید است، به توافق رسیدند.

پیشتر منابعی در وزارت امور خارجه عربستان به شبکه «الجزیره» گفته‌اند که طرف‌های درگیر در سودان آتش‌بس انسانی که قابل تمدید باشد، امضا خواهند کرد.

درگیری‌های مسلحانه در سودان از۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) میان نیروهای ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع بر سر قدرت آغاز شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه (۲۹ اردیبهشت ماه) اعلام کرد که طی یک ماه درگیری‌های مسلحانه بین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع، دست‌کم ۷۰۵ نفر در این کشور کشته و حدود ۵ هزار و ۳۰۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

با وجود برقراری هفت دور آتش بس در سودان و اعلام پایبندی به آن از سوی طرفین، درگیری‌ها پراکنده در این کشور همچنان ادامه دارد.

کشته شدن ۴۴ تروریست‌ الشباب در سومالی

دولت سومالی اعلام کرد که ۴۴ نفر از عناصر گروهک تروریستی الشباب در جنوب غربی این کشور کشته شده‌اند. به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت اطلاع‌ رسانی سومالی امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ ای اعلام کرد: طی عملیات نظامی علیه گروهک ترویستی الشباب در اقلیم «شبیلی سفلی» در جنوب غربی این کشور ... کشته شدن ۴۴ تروریست‌ الشباب در سومالی

ادامه

تروریسم, جهان, خبر, سومالی, شمال شرق آفریقا

واشنگتن پست: آمریکا در سودان شکست خورده است

روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی ضمن اشاره به عدم توانایی آمریکا در تخلیه اتباعش از سودان، نوشت سیاست‌های واشنگتن در این کشور آفریقایی با شکست روبه‌رو شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، «جاش روگین»، ستون‌نویس روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، در گزارشی با عنوان «تخلیه ناموفق شهروندان، نشانی از شکست ایالات متحده در سودان» نوشت که ... واشنگتن پست: آمریکا در سودان شکست خورده است

ادامه

آمریکا, تحلیل, خاورمیانه, خبر, سودان, شمال افریقا, شمال شرق آفریقا