هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

صدر اعظم پیشین آلمان: کرملین به دنبال مذاکره برای خاتمه جنگ است

گرهارد شرودر گفت که روسیه به دنبال مذاکره برای یافتن راه حل پایان جنگ اوکراین است و توافق اخیر برای از سرگیری صادرات غلات اوکراین می‌تواند الگویی موفقیت آمیز در این مسیر باشد.

 

به گزارش ایرنا، شرودر روز چهارشنبه به رسانه های آلمانی گفت: خبر خوب این است که کرملین به دنبال دستیابی به راه حلی از طریق مذاکره است. توافق درمورد صادرات غلات اوکراین نخستین موفقیت است که شاید بتوان آن را آرام آرام به برقراری آتش بس گسترش داد.

 

به گفته شرودر، دستیابی به راه حل مشکلات دشواری از قبیل کریمه، زمان بر خواهد بود و “شاید مانند هنگ کنگ ۹۹ سال طول نکشد ولی در نسل بعدی” حاصل خواهد شد.

 

صدر اعظم پیشین آلمان گفت که اوکراین به جای عضویت در ناتو می‌تواند مانند اتریش بی طرف مسلح باشد.

 

وی در مورد منطقه دونباس در شرق اوکراین نیز با پیچیده خواندن این مسئله گفت: باید راه حلی بر مبنای الگوی کانتونی سوئیس پیدا شود.

 

شرودر گفت که باید دید پس از برقراری آتش بس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به خطوط درگیری پیش از جنگ عقب نشینی خواهد کرد یا خیر.

 

شرودر چندی پیش نیز گفته بود که مذاکره و انتخاب مسیر دیپلماسی تنها راهکار اتمام درگیری‌ها در اوکراین است.

 

وی همچنین تاکید کرد که از فرصت گفتگو با رئیس جمهوری روسیه برای کمک به حل بحران اوکراین استفاده می‌کنم.

 

شرودر با بیان اینکه جنگ روسیه علیه اوکراین تنها از طریق دیپلماسی و مذاکره پایان می‌یابد، اعلام کرد: فرصت‌ گفت‌وگو با پوتین را از دست نمی دهم و از آن برای کمک به حل مساله اوکراین استفاده می‌کنم.

 

صدر اعظم اسبق آلمان روابط نزدیکی با پوتین داشته و به تازگی و پس از انتقادهای فراوان از هیأت مدیره شرکت دولتی روس نفت کنار کشیده و از نامزدی در هیأت مدیره گازپروم نیز صرف نظر کرده بود.

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو

داگلاس مک‌گرگور: دولت بایدن، چین را تحریک به جنگ می‌کند

یک مشاور ارشد نظامی دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد، دولت جو بایدن بدون دلیل چین را بر سر مسئله تایوان تحریک می‌کند و خطر جنگ را به وجود می‌آورد.

ادامه

اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, شرق اروپا

غرش جنگنده‌های‌چین بر فراز منطقه در آستانه سفر احتمالی پلوسی به تایوان

اخبار رسانه های غربی و آمریکایی حاکی است نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد امروز (سه شنبه) از تایوان دیدن کند. همزمان با این رویداد احتمالی، جنگنده های چین بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآمده اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, مالزی