ایرباس با کمک چین به سمت سوخت‌های پاک می‌رود

شرکت هواپیماسازی اروپایی ایرباس توافقی با شرکت گروه سوخت هوایی ملی چین برای خرید سوخت هوایی در عملیات پروازی که به قرار است به تینجیان ارسال شود، امضا کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, محیط زیست

شمار قربانیان سیل پاکستان به بیش از ۱۵۰۰ نفر رسید + فیلم

شمار قربانیان سیل بزرگ پاکستان به ۱۵۷۶ نفر افزایش یافته است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در حالیکه باران‌های فصلی در پاکستان متوقف شده است، تعداد قربانیان ناشی از سیل بزرگ این کشور همچنان در حال افزایش است بطوریکه در شبانه روز گذشته ۷ نفر در حوادث گوناگون ناشی از سیل جان باختند تا مجموع قربانیان سیل به ۱۵۷۶ نفر برسد.

 

به گزارش جیونیوز، بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان مدیریت بحران پاکستان تعداد منازل مسکونی خسارت دیده از سیل در پاکستان به ۲ میلیون و ۱۴ هزار افزایش یافته و تعداد مجروحین نیز ۱۲۸۳۶ نفر اعلام شده است.

 

همزمان با افزایش تعداد قربانیان سیل در پاکستان کمک‌های بین‌المللی به این کشور نیز همچنان ادامه دارد و به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور تاکنون بیش از ۸۰ محموله امدادی از طریق خطوط هوایی به این کشور منتقل شده است.

 

گفتنی است دریافت کمک‌های مالی برای مقابله با پیامد‌های اقتصادی و معیشتی ناشی از سیل از مهمترین اهداف شهباز شریف نخست وزیر پاکستان در سفر پنج روزه به نیویورک است، جایی که او قرار است فردا در مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص ضرورت حمایت کشور‌های توسعه یافته از کشور‌های تحت تاثیر شدید تغییرات اقلیمی بویژه پاکستان سخنرانی کند.

 

در این راستا آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز در مراسم افتتاحیه هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل خواستار حمایت جامعه جهانی از کشور‌های تحت تاثیر تغییرات اقلیمی شده و تاکید کرد باید از کشور‌های در حال توسعه و بزرگترین تولید کنندگان سوخت‌های فسیلی و گاز کربن مالیات گرفته شود تا بتوان از سایر کشور‌های تحت تاثیر معضل تغییرات آب و هوایی حمایت کرد.

وخیم‌تر شدن بی آبی و خشکسالی بر اثر اقدام‌‌های رژیم ولایی

روزنامه خراسان، یکم شهریورماه ۱۴۰۱ می‌نویسد: “سرجمع آمارها در گزارش ابتدای امسال وزارت نیرو نشان می‌دهد ۳۰۰ شهر بزرگ و کوچک کشور،  ۱۳ هزار روستای بالای۲۰ خانوار و ۱۵ هزار روستای زیر ۲۰ خانوار، در تنش آبی هستند. تنش‌های آبی از غرب تا مرکز و شرق کشور را فراگرفته و بار دیگر صدها شهر و

ادامه

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, محیط زیست, مقاله

توفان شدید موجب تخلیه صدها هزار خانه در جنوب غرب ژاپن شد

با نزدیک شدن توفان بسیار قدرتمند دریایی نانمادُل (از نوع تایفون یا چرخند استوایی) مقام‌ها در ژاپن به صدها هزار نفر از ساکنان جنوب غرب این کشور هشدار داده‌اند خانه‌های خود را تخلیه کنند.

ادامه

جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, محیط زیست

پیش به سوی اتحاد نیروهای مترقی ملی و مردمی بر محور مبارزه برای«حق حاکمیت ملی، دموکراسی، و عدالت اجتماعی»

نگاهی به روند گسترش بحران‌های چندوجهی سیاسی، اقتصادی-اجتماعی، و زیست‌محیطی در ایران و ناتوانی سران جمهوری اسلامی ایران در حل آنها نشان می‌دهد که کشور ما دستخوش تحولات بسیار حساس و مهمی است که بی‌تردید اثر تعیین کننده‌ای بر آیندۀ اکثریت  مردم کشور خواهد داشت. به‌رغم اینکه حکومت ولایی ایران در مقابله با جنبش‌ حق‌طلبی

ادامه

اسلام سیاسی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, محیط زیست, مقاله

فرایندهای سیاست‌گذاری در حوزه آب عامل اصلی وضعیت امروز دریاچه ارومیه

یک پژوهشگر حوزه آب و محیط زیست گفت: تا زمانی که در کشور فرایندهای سیاست‌گذاری در حوزه آب اصلاح نشوند و مسائل اقتصادی و اجتماعی پروژه‌های آبی مورد توجه جدی قرار نگیرند، روز به روز مسائل آبی در کشور وخیم‌تر خواهند شد. عملاً برای احیای دریاچه ارومیه نیاز به یک تغییر رویکرد در مدیریت فضای

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, گزارش, محیط زیست