تعطیل عمومی تهران؛ آلودگی هوا یا اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی؟

استانداری تهران از تعطیلی کلیه ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران در روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت خبر داد. علت، آلودگی هوا ذکر شده است. یک فعال سیاسی می‌گوید این تعطیلی با اعتصاب رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی مرتبط است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, محیط زیست

دومین روز سیل در شهرستان گناباد / حرکت روان‌آب‌ها به‌سمت شهر + فیلم

روز گذشته شهر گناباد را درنوردید و خسارت‌هایی به مزارع و قنوات این شهرستان وارد کرد.

 

به‌گزارش تسنیم از گناباد خراسان‌رضوی سیل شب گذشته در ستاد مدیریت بحران این شهرستان خبر از رهاسازی تمامی خودروهای گرفتار در آب داده شد و پیش‌بینی می‌شد که بر اساس اعلام هواشناسی امروز شاهد حجم بارندگی‌های بیشتری در این شهرستان باشیم.

 

از شهر بیدخت و نوقاب گناباد گزارش‌هایی در مورد آب‌گرفتگی شدید معابر اعلام شده‌، آنچه که مسلم است حجم روان‌آب‌های زیادی از بخش کاخک به سمت گناباد در حرکت می‌باشد به‌طور معمول این روان‌آب‌ها وارد رودخانه فصلی ناصرخسرو خواهد شد و مسیر خود را ادامه می‌دهند تا به بلوار پرستار، روستای مند تا روستای قوژد ادامه پیدا خواهد کرد.

 

رضا نصیری سرپرست فرمانداری گناباد در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بارندگی از ساعت ۱۶ دیروز در شهرستان شروع شده است و در منطقه کاخک و کلات گناباد، جریان آب، سیل بندهایی که روستائیان برای کشت دیم خود ایجاد کرده بودند را تخریب کرده و آب فراوان به سمت گناباد جاری شده است.

 

وی گفت: در ورودی گناباد به سمت شهر کاخک، جاده تخریب شده و خودرو یکی از مسافران که با وجود تذکر نیروی انتظامی وارد منطقه شده بود نیز گرفتار سیلاب شد که خوشبختانه سرنشینان آن نجات پیدا کردند.

 

سرپرست فرمانداری گناباد خاطرنشان کرد: در بهاباد شرقی حادثه تخریب منزل گزارش شده و در منطقه زیباشهر نیز آب وارد منازل مسکونی شده است.

 

نصیری افزود: تاکنون خسارت جانی در شهرستان نداشتیم. اما خسارت های مالی وارد شده که در حال حاضر نمی‌توان برآورد اولیه‌ای نسبت به میزان خسارت‌ها ارائه کرد. امشب جلسه ستاد بحران شهرستان تشکیل می‌شود و آخرین گزارشات برای برآورد خسارت‌ها ارائه می‌شود.

 

وی یادآور شد: متاسفانه تاکنون جریان آب وارد چندین رشته قنات شده و خسارت‌های زیادی نیز به زمین‌های کشاورزی، باغات و برخی از دامداری‌ها وارد شده است.

خشکسالی کم سابقه در شاخ آفریقا؛ دو میلیون کودک در خطر مرگ هستند

یک مقام ارشد سازمان ملل در امور بشردوستانه نسبت به خشکسالی کم سابقه در کشورهای کنیا، اتیوپی و سومالی و تکرار قطحی یک دهه پیش هشدار داد و اعلام کرد بیش از دو میلیون کودک در معرض خطر مرگ ناشی از گرسنگی مفرط قرار دارند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اتیوپی, افریقا, اقتصادی, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, سومالی, شرق افریقا, فقر, کانادا, کنیا, محیط زیست

سارا بلوم راسکین از نامزدی‌اش برای عضویت در هیئت‌مدیرهٔ بانک مرکزی ایالات‌متحده انصراف داد

نامزد پیشنهادی بایدن به‌این سبب که اقدام برای کاستن از تغییرات آب‌وهوایی ازجمله روی آوردن به منابع تجدید‌پذیر انرژی را آشکارا ‌تشویق کرده بود واکنش شدید صنایع قدرتمند نفت، گاز، و زغال سنگ آمریکا را موجب شد.  

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, محیط زیست, مقاله