ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

یک ماهواره سنجش از راه دور مصری از پایگاه فضایی جیو چوان در شمال غربی چین به فضا پرتاپ و با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک ماهواره سنجش از راه دور متعلق به دولت مصر با نام (MISRSAT-۲) امروز (دوشنبه ۱۳ آذر) به فضا پرتاب ... ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

ادامه

چین, خبر, شرق آسیا, کشاورزی, مصر

مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

مجلس الجزایر با اکثریت آرا به رئیس جمهور این کشور اجازه داد تا در صورت لزوم برای دفاع از مردم فلسطین وارد جنگ با اسرائیل شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه اعتراض‌های مردم مناطق مختلف به جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه، نمایندگان مجلس الجزایر با اکثریت آرا رسماً به رئیس‌ جمهور این کشور اجازه ... مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, الجزایر, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, شمال افریقا, فلسطین

پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

پارلمان لیبی در پی ادامه تجاوزات اسرائیل به غیرنظامیان در نوار غزه و حمایت کشورهای غربی از جنایات این رژیم، خواستار خروج سفرای کشورهای حامی این رژیم از این کشور شد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه المسیره، پارلمان لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفرای کشورهای حامی جنایات اسرائیل در غزه هرچه سریعتر خاک ... پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

ادامه

اسراییل, زنان, شمال افریقا, فلسطین, کودکان, گزارش, لیبی, نسل کشی

نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

روزنامه بیلد آلمان به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که دولت برلین تصمیم گرفته است تا برخی از واحدهای رده‌بالای نیروهای ویژه این کشور را در حالی که برای شرایط بحرانی احتمالی در اراضی اشغالی، غزه و «خاورمیانه» آماده می‌شود، در قبرس مستقر کند. به گزارش ایسنا، نشریه بیلد روز چهارشنبه گزارش داد که ... نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

ادامه

آلمان, آمریکا, اسراییل, اشغالگری, شمال افریقا, صهیونیسم, فلسطین, قبرس, گزارش, لبنان

هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

یونیسف از شهادت ۵۰۰ کودک فلسطینی و زخمی شدن هزار و ۶۰۰ کودک دیگر در نوار غزه ظرف یک هفته اخیر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «سلیم اویس»، مسئول رسانه‌ای دفتر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد که شمار کشته‌های کودک در غزه تاکنون به ۵۰۰ نفر رسیده و ... هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, فلسطین, کودکان

سیسی: هرگونه مداخله مستقیم مصر در لیبی مشروعیت بین‌المللی یافته است

رئیس‌جمهوری مصر امروز (شنبه) اعلام کرد، هرگونه مداخله مستقیم مصر در لیبی مشروعیت بین‌المللی پیدا کرده است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز عربی، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در جریان بازدید از یگان‌های جنگی در منطقه غربی نظامی در مرزهای مشترک با لیبی اظهار کرد: اهداف ما حمایت از مرزهای غربی و سرعت حمایت از احیای امنیت و ثبات در میدان لیبی به عنوان بخشی از امنیت ملی مصر و توقف کشتار ملت لیبی هستند.

 

عبدالفتاح سیسی تاکید کرد: ارتش مصر قادر به دفاع از داخل و خارج کشورش است.

 

او هشدار داد، هرگز اجازه هیچ تهدیدی را علیه امنیت مرزهای غربی کشورش نخواهد داد و دو شهر سرت و الجفره در لیبی خط قرمز مصر هستند.

 

سیسی در جریان بازدید از نیروهای منطقه غربی نظامی در حضور وزیر دفاع،‌ رئیس ستاد ارتش، فرماندهان شاخه‌های اصلی نیروهای مسلح کشورش تاکید کرد: ارتش مصر قوی‌ترین ارتش‌های منطقه است اما ارتش بادرایتی است و این ارتش حمایت می‌کند و تهدید نمی‌کند. این ارتش قادر به دفاع از امنیت ملی مصر در داخل و خارج مرزهای کشور است.

 

سیسی اضافه کرد: مصر هیچ روزی از دعوت کنندگان به تخاصم نبوده اما برای تامین امنیت مرزهای خود و مرزهای امنیت ملی‌اش تلاش کرده است و امنیت و ثبات مصر ارتباط مستحکمی با امنیت و ثبات منطقه دارد.

 

وی افزود: ما درباره دوره بی‌ثباتی در لیبی هشدار داده‌ و دعوت به راه حل سیاسی فراگیر درباره تمامیت ارضی لیبی، نابودی شبه‌نظامیان، توقف مداخلات خارجی کردیم اما کشورهای خارجی به مجهز کردن شبه‌نظامیان تندرو ادامه دادند و این آمادگی نیروها در سایه بی‌ثباتی منطقه و تحولات اخیر لیبی و با توجه به هشدار نسبت به خطرات این وضعیت بر کشورهای هم‌جوار امری قطعی و ضروری شده است.

 

سیسی خواستار آتش‌بس طبق خطوط درگیری‌های کنونی در لیبی شد و هرگونه مداخله مستقیم مصر برای امنیت کشورش را طبق قوانین بین‌المللی قانونی دانست.

 

رئیس‌جمهوری مصر تصریح کرد: مصر موضعی ثابت لحاظ کرده و خواستار راهکار مسالمت‌آمیز فراگیر و تامین امنیت و ثبات در لیبی و احیای موسسات و نابودی تروریسم و شبه‌نظامیان تندرو، پایان دادن به مداخلات خارجی غیرقانونی است که تروریسم در منطقه را تغدیه می‌کنند.

 

رئیس‌جمهوری مصر اشاره کرد، تحرک مصر در چند مسیر است که شامل حمایت و احترام کامل به قطعنامه‌های بین‌المللی صادره از شورای امنیت و همکاری با نمایندگان سازمان ملل و هیئت سازمان ملل در لیبی است.

 

رئیس‌جمهوری مصر اظهار کرد: تجاوز به منطقه سرت و الجفره خط قرمز هستند و مصر قصد مداخله در امور لیبی را نداشت اما اکنون اتفاقی می‌افتد که امنیت ملی مصر را تهدید می‌کند.

 

سیسی خطاب به نیروها و افسران در منطقه غربی خاطرنشان کرد: عقیده و اصول مصر تغییر نخواهند کرد و اگر به شما به لحاظ عملی نیاز داشته باشیم هرگز تعلل نخواهید کرد و فعالیت‌های بسیاری در مرزهای مشترک با مصر در حال روی دادن هستند.

 

رئیس‌جمهوری مصر افزود: نیروهای مسلح و گارد مرزها همواره از بیش از هفت سال برای تامین امنیت مرزهای مصر – لیبی به طول ۱۲۰۰ کیلومتر عمل کرده‌اند.

 

او خطاب به افسران و نیروهای ارتش مصر گفت: از شما تشکر می‌کنم و به شما می‌گویم آماده اجرای هرگونه ماموریتی در داخل مرزها و در صورت لزوم خارج مرزها باشید.

 

سیسی همچنین گریزی به پرونده سد النهضه زده و اظهار کرد: ما خواهان تحرک جدی برای دستیابی به توافقی با اتیوپی هستیم.

انتقاد پاریس از سکوت ناتو در برابر ترکیه

وزارت دفاع فرانسه اقدام نیروی دریایی ترکیه علیه ناو فرانسوی مشغول انجام یکی از ماموریت های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) را محکوم و از سکوت ناتو در برابر ترکیه انتقاد کرد.

ادامه

ترکیه, جهان, خبر, روسیه, شمال افریقا, فرانسه, لیبی, ناتو