نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

سوریه: اقدام هماهنگ غرب علیه روسیه هیچ ارتباطی با حقوق بشر در اوکراین ندارد

بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در پی تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد که اقدام هماهنگ غرب برای بدنام کردن فدراسیون روسیه هیچ ارتباطی با حقوق بشر در اوکراین ندارد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از سانا خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد ، صباغ پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت که قطعنامه ارائه شده به مجمع عمومی در مورد تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر که دمشق به آن رای منفی داد، سیاست خصمانه ی خطرناک و هژمونی کشورهای غربی را در شورا تقویت و دیدگاه و معیارهای خود را در زمینه حقوق بشر تحمیل و از آن به عنوان ابزاری برای فشار سیاسی و هدف قرار دادن کشورهای خاص استفاده می کند.

 

وی ادامه داد، این مجمع بین‌المللی بار دیگر شاهد بهره‌برداری از موضوعات حقوق بشری برای تامین منافع محدود سیاسی برخی کشورها و ایجاد حالت قطبی‌سازی و سیاسی‌سازی برای هدف قرار دادن فدراسیون روسیه به بهانه مقابله با وضعیت انسانی اوکراین است.

 

صباغ بر تمایل سوریه برای تضمین رعایت حقوق بشر و اهمیت ارائه کمک های بشردوستانه لازم به همه مناطق بحران زده و در عین حال رد هرگونه سیاسی شدن موضوعات انسانی و بر اهمیت اتخاذ اصول بی طرفی، عینی و عدم تبعیض در مسائل حقوق بشر تاکید کرد.

 

وی خاطرنشان کرد که این اقدام هماهنگ غرب برای بدنام کردن فدراسیون روسیه هیچ ربطی به حقوق بشر در اوکراین یا هر جای دیگر ندارد و افزود: زمانی که آمریکا و متحدانش شهر رقه را ویران کردند و هزاران سوری را کشتند، شاهد این بسیج سیاسی و رسانه‌ای بین‌المللی برای افشای ناقضان حقوق بشر نبودیم.

 

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اشاره کرد که نمونه دیگری از نفاق این کشورها بی‌توجهی به حقوق، امنیت و حفظ جان غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان در منطقه دونباس است که سال‌ها در معرض حملات نظام‌مند خصمانه اوکراین و بمباران مستمر بوده‌اند، اما ما شاهد چنین حرکت غربی برای حمایت از آنها و دفاع از حقوقشان نبوده‌ایم.

 

صباغ توضیح داد: همانطور که در سوریه در سال‌های جنگ تروریستی اتفاق افتاد، جلسات شورای امنیت و مجمع عمومی همیشه با نمایش و تحریکات همراه است، چیزی که اکنون در پرونده اوکراین شاهد آن هستیم.

 

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که پیش نویس قطعنامه در مجمع عمومی شامل حالت خطرناک خصومت است و نمونه بارز سیاستی است که سوریه همواره نسبت به آن هشدار داده است. زیرا تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر تأثیر منفی بر وضعیت تعادل، جهانی بودن و اثربخشی نقش آن خواهد داشت.

 

صباغ گفت: سوریه بر اساس موضع قاطع خود در رد هرگونه تلاش برای سیاسی کردن و دستکاری حقوق بشر، به پیش نویس قطعنامه رای منفی داد و خواستار جداسازی مسائل حقوق بشری از هرگونه ملاحظات سیاسی و دوری از  استانداردهای دوگانه است.

چین نسبت به “سیاسی‌شدن” مسئله حقوق بشر هشدار داد

پس از آنکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تعلیق روسیه از شورای حقوق بشر این سازمان رای مثبت داد، وزارت خارجه چین گفت که پکن “مخالف سیاسی شدن” مسئله حقوق بشر است.

ادامه

جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, گزارش

صدور حکم دادگاه عالی پاکستان و واکنش عمران خان

دادگاه عالی پاکستان روز پنجشنبه اقدام عمران خان نخست وزیر این کشور را برای انحلال پارلمان غیرقانونی اعلام کرد و از قانونگذاران خواست تا ظرف دو روز آینده، کار خود را از سر بگیرند.

ادامه

افغانستان, امریکا, پاکستان, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, گزارش

سربازان اوکراینی اسیران روس را اعدام کردند

تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که گروهی از سربازان اوکراینی پس از اسیر کردن سربازان روسیه، آن‌ها را درحالی که دست‌هایشان بسته است، به قتل می‌رسانند.

ادامه

امریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا