نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

سفیر چین در روسیه: هژمونی و سیاست قدرت غرب باعث بی‌ثباتی در جهان است

سفیر چین در روسیه با بیان اینکه ناتو در سال های اخیر کشورهای مستقل از جمله ایران را به صورت یکجانبه تحریم کرده است، تأکید کرد سیاست قدرتی که غرب دنبال می‌کند، منشأ بی‌ثباتی در جهان است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت امور خارجه چین در واکنش به تازه‌ترین تحولات مربوط به بحران اوکراین اعلام کرد: تحرکات ناتو به رهبری آمریکا منجر به تشدید تنش بین روسیه و اوکراین شده است. اقدامات و رویکرد آمریکا در اوکراین تنها نمونه کوچکی از هژمونی و قلدرمآبی این کشور در جهان است.

 

این موضع وزارت خارجه چین در حالی است که سفیر این کشور در روسیه نیز ضمن اتخاذ موضعی مشابه تصریح کرد: هژمونی و سیاست قدرتی که غرب دنبال می‌کند، منشأ بی ثباتی در جهان است.

 

«ژانگ هانهوی» با انتشار مقاله‌ای در این خصوص افزود: سی سال پیش ناتو به رهبری ایالات متحده در جنگ سرد پیروز شد اما این پیروزی مانع از تمایلش برای گسترش نفوذ نشد، بلکه آن را تسریع کرد.

 

وی ادامه داد: اعضای ناتو در راستای تأمین منافع ژئوپلیتیکی خود دائماً انقلاب‌های رنگی را در سراسر جهان تحریک می‌کنند.

 

هانهوی در ادامه مقاله خود تصریح کرد: کشورهای عضو ناتو تحت عنوان دموکراسی و حقوق بشر، آشکارا در امور داخلی سایر کشورها دخالت می‌کنند تا توسعه آنها را متوقف کنند. ناتو علیه روسیه، کره شمالی، و … سایر کشورهایی که مواضع مستحکم دارند و تسلیم سیاست‌های واشنگتن نمی‌شوند، مجموعه تحریم‌های یکجانبه در همه زمینه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی، علمی و فنی اعمال کرده است.

 

سفیر چین در روسیه تأکید کرد: صرف نظر از واقعیت‌ها، ناتو نه تنها استانداردهای دوگانه را ترویج می‌کند، بلکه از به اصطلاح نظام بین‌المللی مبتنی بر قوانین حمایت می‌کند که ترفندی کلاسیک برای دستکاری و جایگزینی مفاهیم به شمار می‌رود. سیاست خودخواهانه ناتو و متوسل شدن به حل مسائل جهانی از طریق دایره تنگ انتخاب‌ها، با واقعیت در تضاد است و تنها به یک بن بست تاریخی کامل منجر می‌شود.

 

ژانگ هانهوی در پایان مقاله خود نوشت: ما با هژمونی امپریالیستی و سیاست قدرت مخالفیم و قاطعانه از نظام بین‌المللی مبتنی بر سازمان ملل و قوانین بین‌المللی دفاع می‌کنیم. ما ضمن اینکه متعهد به پیشبرد سیاست اصلاحات و گشایش هستیم، تعهد خود به اصول سود متقابل و برد-برد را رها نکرده و به دنبال مشورت و همکاری هستیم.

جامعهٔ بشری در وضعیت خطرناکی است، و مهم‌ترین وظیفه، دفاع از صلح است!

شواهد نگران کننده حکایت از آن دارد که با گذشت هر روز، اوضاع سیاسی و اقتصادی جهان، شرایط زیست روی کرهٔ زمین، و روابط بین‌ کشورهای جهان بی‌ثبات‌تر و خطرناک‌تر می‌شود. ادامۀ این روند می‌تواند مردم جهان را با تهدیدهایی مهلک روبه‌رو کند و جهان و نوع بشر را به نقطۀ برگشت‌ناپذیر هولناکی سوق دهد.

ادامه

اتحادیه اروپا, استرالیا, اسراییل, افغانستان, امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, ایران, تحریم, جهان, چین, دیدگاه, روسیه, ژاپن, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, شرق اروپا, صلح, ضد جنگ, عدالت اجتماعی, غرب, فاشیسم, محیط زیست, مسابقه تسلیحاتی, مقاله, نئونازیسم, ناتو, هندوستان

گفتگوی یکساعته مجازی با نخست وزیر هند برای بایدن نتیجه‌ای دربر نداشت

یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد جو بایدن رئیس‌جمهوری این کشور روز دوشنبه در دیدار مجازی یک ساعته با نارندرا مودی نخست وزیر هند دیدگاه صریح خود را درباره موضع بی‌طرف هند در جنگ اوکراین مطرح کرد.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جنوب آسیا, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش, هندوستان