سرکرده پیشین «داعش» از نیرو‌های اطلاعاتی «ترکیه» بود

یکی از نظامیان سابق و تحلیلگر نظامی عراق فاش کرد سرکرده سابق داعش از نیرو‌های اطلاعاتی ترکیه بوده و پروژه توسعه طلبی آنکارا را اجرا می‌کرد.

 

به گزارش باشگاه حبرنگاران؛ «عدنان الکنانی» سرتیپ بازنشسته و تحلیلگر نظامی عراق درخصوص حمایت ترکیه از تروریسم و برخی احزاب سیاسی در عراق و و ارتباط سرکردگان داعش با ترکیه برای اجرای طرح‌های توسعه‌طلبانه این کشور در عراق اعلام کرد اظهارنظر و ارائه توضیح درباره پروژه ترکیه برای اشغال و کنترل اراضی عراق، هیچ نتیجه بازدارنده‌ای از آن‌چه آنکارا در اراضی شمال عراق انجام می‌دهد، نخواهد داشت.

 

او در مصاحبه با «المعلومه» در این خصوص گفت: «ترکیه قبل از سال ۲۰۱۴ پناهگاه امنی برای عناصر تروریست داعش بود. عبدالله قرداش، یکی از استخدام‌شدگان سرویس اطلاعاتی ترکیه است که به یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش در عراق تبدیل شد و برادرش افسر رابط بین اطلاعات ترکیه و داعش در خاک عراق و سوریه است.»

 

او تاکید کرد حتی برخی از احزاب سیاسی داخل عراق نیز تحت حمایت آنکارا هستند و افراد این احزاب هم اکنون در عراق دارای مناصب مهم حکومتی هستند. علاوه بر این‌که نوعی پنهان‌کاری از سوی برخی از فرماندهان امنیتی و نظامی با هدف یافتن موانعی برای ایجاد اختلال در هر پروژه‌ای که بتواند از نیرو‌های امنیتی در مقابله با پیشروی ترکیه، وجود دارد.

 

پیش از این العربیه گزارش داده بود که در جریان هلی‌برد و حمله نیروهای کماندویی آمریکا در منطقه اطمه در نزدیکی شهر ادلب در شمال غرب سوریه، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، پنج‌شنبه ۳ فوریه، اعلام کرد که عبدالله قرداش، رهبر داعش ملقب به «أبی ابراهیم القرشی» در این عملیات کشته شده است.

قتل عام در مالی؛ تروریست‌های اسلام‌گرا ۱۳۲ نفر را کشتند

شبه‌نظامیان در مالی در حمله‌‌‌ای در این کشور حمام خون به راه انداختند. ۱۳۲ نفر از اهالی منطقه قربانی این حمله شدند. ظاهراً قصد، انتقام‌گیری از مردم به دلیل حمایتشان از سربازان ارتش و حامیان روسی آنها بوده است.

ادامه

اسلام سیاسی, افغانستان, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق, غرب آفریقا, مالی

هشدار روسیه به آمریکا پیش از حمله به پایگاه «التنف» در سوریه

پس از گزارش رسانه‌ها درباره حمله پهپادهای ناشناس به پایگاه آمریکایی «التنف» در جنوب شرق سوریه، مقامات آمریکایی خبر دادند که این حمله کار روسیه بوده و طرف روسی پیش از انجام حمله به آن‌ها هشدار داده است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا

در بمباران مخفیگاه‌های تروریست‌ها در عراق چندین پناهگاه داعش منهدم شد

جنگنده های ارتش عراق روز گذشته پنجشنبه، در عملیاتی مخفیگاه ها و پناهگاه های بقایای گروه تروریستی «داعش» را در دو منطقه استان کرکوک واقع در شمال این کشور بمباران کردند و مواضع تروریست ها را درهم کوبیدند.

ادامه

تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق