طرح «پول در ازای جا» آمریکا برای اسکان مردم غزه در ۴ کشور

کنگره آمریکا طرحی ارائه داده است که در ازای اختصاص کمک‌های مالی به مصر، عراق، یمن و ترکیه تعداد معینی از مردم آواره غزه پذیرش شوند. روزنامه «اسرائیل هیوم» از طرح جدیدی در کنگره آمریکا خبر داد که طبق آن کمک‌های مالی کلان به تعدادی از کشور‌های عربی به رهبری مصر پرداخت می‌شود تا در ... طرح «پول در ازای جا» آمریکا برای اسکان مردم غزه در ۴ کشور

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, پناهجویی, ترکیه, جهان, سوریه, عراق, فلسطین, گزارش, مصر, یمن

بحران خشونت باندهای تبهکار در سوئد

فایننشال تایمز نوشت: سوئد به عنوان کشوری ثروتمند امروزه با یکی از بالاترین سطوح تیراندازی‌های مرگبار در اروپا مواجه است و بحران ناشی از فعالیت خشونت‌آمیز باندهای تبهکار، این کشور را به لرزه در آورده است. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این روزنامه آمریکایی نوشت: سوئد در ماه‌های اخیر شاهد موج خشونت‌های نامتعارفی به ویژه ... بحران خشونت باندهای تبهکار در سوئد

ادامه

آمریکا, اروپا, امنیتی, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, خصوصی‌سازی, سوئد, شمال اروپا, فساد, کودکان

کرملین: مسیر کنونی فنلاند به رویارویی با روسیه خواهد انجامید

سخنگوی کرملین با اشاره به تصمیم فنلاند برای بستن گذرگاه‌های مرزی با روسیه، تاکید کرد فنلاندی‌ها با این اقدام مرتکب یک اشتباه بزرگ شده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین با بیان اینکه روسیه در تاریخ معاصر هرگز فنلاند را تهدید نکرده است، گفت:، اما این کشور در حال حاضر مسیری را انتخاب ... کرملین: مسیر کنونی فنلاند به رویارویی با روسیه خواهد انجامید

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, پناهجویی, جنگ سرد, روسیه, شرق اروپا, شمال اروپا, فنلاند

بی‌خانمانی در آلمان در یک سال ۵۰ درصد افزایش یافته است

افزایش اجاره‌بها، کمبود مسکن اجتماعی و افزایش هزینه‌های زندگی به افزایش بیش از ۵۰ درصدی بی‌خانمانی آلمان در ۱۲ ماه گذشته منجر شده است. روزنامه تایمز با استناد به داده‌های تازه منتشر شده از سوی انجمن فدرال برای کمک به بی‌خانمان‌ها (Bag W) گزارش داد که افزایش اجاره‌بها، کمبود مسکن اجتماعی و افزایش هزینه‌های زندگی، ... بی‌خانمانی در آلمان در یک سال ۵۰ درصد افزایش یافته است

ادامه

آلمان, اتحادیه اروپا, اجتماعی, اوکراین, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب, غرب اروپا, فقر

مجله تایم: آزادی بیان اروپا در خطر است

مجله تایم نوشت: در اروپا، آزادی بیان برای حامیان فلسطین در معرض خطر قرار دارد و در برخی از کشورهای این قاره به شکل فزاینده‌ای درباره حمایت از فلسطین جرم‌انگاری می‌شود. به گزارش روز شنبه ایرنا، این رسانه آمریکایی نوشت: در لندن، هزاران معترض حامی فلسطین در نزدیک میدان اکسفورد گردهم آمدند و در حالی ... مجله تایم: آزادی بیان اروپا در خطر است

ادامه

آزادی, آلمان, اتریش, اروپا, اسپانیا, اسراییل, انگلیس, ایران, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, فرانسه, فلسطین, گزارش, مجارستان, همبستگی

سازمان ملل: شمار آوارگان جهان به حدود ۸۰ میلیون نفر افزایش یافت

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) گزارش داد: آوارگی اجباری جهان در سالی که گذشت، به طورعمده به دلایلی همچون جنگ، خشونت و پیگرد به حدود ۷۹.۵ میلیون نفر رسیده است.

 

به گزارش تارنمای سازمان ملل متحد، کمیساریا در تازه‌ترین گزارش خود که امروز (پنجشنبه ۲۹ خرداد) منتشر شد تاکید کرد، این ارقام نشان می‌دهد از هر ۹۷ نفر در کره زمین یک نفر مجبور به آوارگی شده است.

 

به گزارش ایرنا، این گزارش نشان داد، فقط در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به شمار آوارگان جدید افزوده شده است.

 

فیلیپو گراندی رئیس کمیساریا در جمع خبرنگاران در سخنانی که تقریبا با روز جهانی آوارگان (۲۰ ژوئن – ۳۱ خرداد) مصادف شده، گفت: حدود ۸۰ میلیون نفر، بالاترین آماری است که از زمان گردآوری نظام‌مند چنین داده‌هایی به ثبت رسیده و البته نگران‌کننده است.

 

وی افزود: هر چند بی‌خانمانی همه کشورها را تحت تاثیر قرار داده اما آمارها نشان می‌دهد کشورهای فقیرتر میزبان ۸۵ درصد از کسانی هستند که به زور از خانه و کاشانه خود بیرون رانده شده‌اند.

 

این مقام سازمان ملل اضافه کرد: این مساله همچنان جهانی است و به همه کشورها مربوط می‌شود اما با وجود لفاظی‌ها، بیشتر از همه این کشورهای فقیرتر هستند که با چنین چالشی مواجه‌اند.

 

تاثیر کووید-۱۹

 

وی درباره تاثیر بیماری کووید-۱۹ بر جابجایی گروهی جمعیت نیز گفت: این عامل، بی‌تردید بحران بیشتری را برای مردم ایجاد می‌کند.

 

گراندی با ابراز نگرانی از این وضعیت، افزود: «بحران معاش» به همراه افزایش فقر این جمعیت‌ها به همراه نبود راه‌حل در مناطق درگیر و وخامت اوضاع امنیتی، بدون شک به افزایش جمعیت آوارگان نه فقط در کشورهای منطقه بلکه در اروپا منجر شده است.

 

برای نخستین‌بار، جمعیت آواره ونزوئلا در گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نسبت به سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ افزایش نشان می‌دهد و به ۳.۵ میلیون نفر رسیده است.

 

براساس برآورد کمیساریا، نزدیک به ۳۰ تا ۳۴ میلیون نفر از جمعیت ۷۹.۵ میلیونی آواره در جهان کودک هستند.

سازمان ملل: بیش از ۲۰ هزار پناهنده در دریای مدیترانه غرق شده‌اند

سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل در گزارش جدیدی آمار قربانیان مهاجرت از دریای مدیترانه به سمت اروپا از آغاز بحران پناهندگان در سال ۲۰۱۴ را بیش از ۲۰ هزار نفر ارزیابی کرده است.

ادامه

اروپا, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا, لیبی

تظاهرات در آلمان در حمایت از پناهجویان سرگردان در مرز یونان

هزاران نفر در شهرهای برلین و هامبورگ به خیابان آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان سرگردان در مرز ترکیه و یونان شدند. ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اروپا راه پناهجویان برای رفتن به سمت گذرگاه‌های مرزی را باز گذاشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, المان, پناهجویی, جهان, غرب اروپا, یونان

صدراعظم سابق آلمان؛ اتحادیه اروپا به وعده‌هایش در مورد پناهجویان عمل نکرد

گرهارد شرودر روز جمعه گفت، اتحادیه اروپا به وعده‌های خود در مورد توافقنامه پناهجویان در سال ۲۰۱۶ میان آنکارا و بروکسل عمل نکرده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, المان, بلژیک, بلغارستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حقوق بشر, غرب اروپا, یونان

اخراج ییمی اُکِسوُن، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد از ترکیه

رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، ییمی اُکِسوُن به نقل از منابعی در ترکیه، امروز به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در مرز یونان و ترکیه، توسط پلیس ترکیه مورد بازجویی قرار گرفت و برای اخراج به سوئد به فرودگاه استانبول منتقل شد.

ادامه

ایران, ترکیه, جهان, خبر, سوئد, شمال اروپا