زمان متوقف ساختن توسعه ناتو فرا رسیده است

“درک اینکه چرا از نظر برخی آوردن سوئد و فنلاند به ناتو ایده خوبی است آسان است. اما تمایل به تحقیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و تقویت سلطه نظامی آمریکا در جهان امری کوته بینانه و خطرناک خواهد بود.”

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, سوئد, شرق اروپا, فنلاند, ناتو

آلمان و ایتالیا هم پول گاز روسیه را به روبل می‌دهند

آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در «گازپروم بانک» برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, ایتالیا, بلغارستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فنلاند, لهستان

تلاش چین برای ایفای نقش مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه

پایگاه اینترنتی اوراسیا ریویو در مقاله‌ای به بررسی سکوت چین در قبال جنگ اوکراین پرداخت و نوشت: پکن تلاش کرده تا نقشی مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه داشته باشد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

“سارمات” جدیدترین موشک بالستیک قاره‌پیما، بدون امکان رهگیری برای دهه‌ها

فرمانده نیروهای موشکی استراتژیک روسیه اعلام کرد، موشک “سارمات” که جدیدترین موشک بالستیک قاره‌پیمای مستقر بر زمین روسیه محسوب می‌شود، می‌تواند در کنار دیگر مسیرها بر فراز قطب شمال و قطب جنوب نیز پرواز کند.

ادامه

جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

سازمان‌ ملل: اطلاعات موثقی درباره شکنجه نیروهای روسی از سوی اوکراین داریم

رئیس مأموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین اذعان کرد شواهدی از سوء رفتار و شکنجه اسیران روسی از سوی نیروهای اوکراینی بدست آورده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، بنا بر اذعان یک مقام سازمان ملل، اطلاعات موثقی در مورد بدرفتاری نیروهای اوکراینی با اسرای روسی در طول جنگ در دست است.

 

«ماتیلدا بوگنر» رئیس مأموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل در اوکراین روز سه شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: اطلاعات موثقی از شکنجه، بدرفتاری و بازداشت غیرقانونی اسیران جنگی متعلق به نیروهای مسلح روسیه و گروه‌های مسلح وابسته به این کشور توسط نیروهای مسلح اوکراین دریافت کرده‌ایم.

 

این مقام سازمان ملل اضافه کرد: این اقدام قوانین اساسی حقوق بشر بین‌المللی را نقض می کند. اوکراین و روسیه باید به سرعت و به طور موثر تمام اتهامات مربوط به شکنجه و بدرفتاری با اسیران جنگی را بررسی کنند. آنها همچنین باید به نیروهای خود دستور دهند تا از وقوع هرگونه تخلف بیشتر در این زمینه جلوگیری کنند.

 

بوگنر خاطر نشان کرد که بهترین راه برای پایان دادن به نقض‌هایی که مستند شده، پایان دادن به خصومت‌ها است.

اکثر آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند بایدن برود تا پوتین

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که اکثریت نسبی مردم آمریکا با شکست اوکراین در جنگ «مشکلی ندارند». اکثر آمریکایی‌ها هم باور دارند که کناره‌گیری بایدن از قدرت بهتر از رفتن پوتین است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه

چین و روسیه روابط خود را در زمینه‌های نظامی، انرژی و فضا تقویت می‌کنند

یک مقام ارشد چین اعلام کرد پکن و مسکو تصمیم دارند روابط خود در زمینه نظامی، انرژی و فضا را تقویت کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش, ناتو

عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح ممنوعیت انتقال نفت روسیه

منابع خبری از عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح منع کشتی‌ها برای انتقال نفت خام روسیه خبر دادند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, پاناما, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, گروه ۷, یونان

جنگ اوکراین؛ انگیزه مضاعف برای پیشبرد فعالیت‌های اتمی پیونگ یانگ

کارشناسان معتقدند کره شمالی که در گذشته شاهد سرنوشت هسته ای عراق و لیبی بوده و حالا هم ماجرای اوکراین را مقام چشمان خود دارد، درس‌های خود را از تجارب این سه کشور فراگرفته و نه تنها قصد ندارد برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد بلکه انگیزه و اراده مضاعف برای پیشبرد آن بدست آورده است.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, انگلستان, اوکراین, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, شرق افریقا, عراق, کره جنوبی, کره شمالی, لیبی