انتخابات پاکستان؛ متحدان عمران‌خان اکثر کرسی‌ها را ازآن خود کردند

نامزدهای مستقل وابسته به نخست وزیر سابق پاکستان، اکثریت کرسی‌های شورای ملی این کشور را در انتخابات هفته گذشته به‌دست آوردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، براساس اعلام کمیسیون انتخابات پاکستان، نامزدهای مستقل وابسته به عمران خان، نخست وزیر سابق و رهبر حزب تحریک انصاف این کشور تاکنون ۹۸ کرسی شورای ملی ... انتخابات پاکستان؛ متحدان عمران‌خان اکثر کرسی‌ها را ازآن خود کردند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

عمران خان در پرونده افشای اسناد دولتی به۱۰سال زندان محکوم شد

نخست‌وزیر پیشین پاکستان عمران خان و وزیر خارجه پیشین این کشور شاه محمود قریشی در پرونده افشای اطلاعات محرمانه به ۱۰ سال زندان محکوم شدند. به گزارش خبرگزاری فارس، طبق گزارش رسانه‌های پاکستانی، در یک تحول سیاسی بزرگ، عمران خان نخست‌وزیر پیشین و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پیشین این کشور امروز سه‌شنبه درست چند ... عمران خان در پرونده افشای اسناد دولتی به۱۰سال زندان محکوم شد

ادامه

آمریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

حمله موشکی پاکستان به خاک ایران + فیلم

معاون امنیتی-انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ایران از کشته شدن هفت غیر ایرانی بر اثر حمله موشکی پاکستان در یک روستای مرزی خبر داد. به گزارش اسپوتنیک، علیرضا مرحمتی افزود: ساعت ۴.۵ صبح امروز پنج شنبه، صدای چند انفجار در محدوده شهرستان سراوان به گوش رسید که پس از بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم پاکستان ... حمله موشکی پاکستان به خاک ایران + فیلم

ادامه

ایران, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فیلم

پاکستان سفیر خود را از ایران فراخواند

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که تصمیم خود برای فراخواندن سفیرش از تهران را به دولت ایران اعلام و سفیر تهران در اسلام‌آباد نیز که به ایران سفر کرده، ممکن است در نتیجه این تحولات به پاکستان بازنگردد. به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دولت ایران درباره ... پاکستان سفیر خود را از ایران فراخواند

ادامه

اسراییل, ایران, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

صلاحیت عمران خان برای انتخابات ۲۰۲۴ تأیید شد

پس از آن‌که نخست‌وزیر پیشین پاکستان از قصد خود برای شرکت در انتخابات پارلمانی ۲۰۲۴ خبر داد، رسانه‌های این کشور از تأیید صلاحیت وی خبر دادند. به گزارش فارس، شبکه سی جی تی ان به نقل از منابع محلی پاکستان گزارش کرد که نخست‌وزیر پیشین پاکستان پساز آن‌که هفته گذشته اوراق مربوط به نامزدی انتخاباتی ... صلاحیت عمران خان برای انتخابات ۲۰۲۴ تأیید شد

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, سیاسی

زنان مبارز و اسیر فلسطینی نیز به جمع اعتصاب کنندگان پیوستند

کمیته امور اسرا و آزاد شدگان فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کرد که زنان مبارز و بیماران دربند رژیم صهیونیستی اسراییل نیز به جمع اسرایی که دست به اعتصاب غذا زده اند، پیوستند.

 
به گزارش پایگاه خبری مصری «الیوم السابع»، این کمیته تاکید کرد که زنان مبارز در بند رژیم صهیونیستی اسراییل امروز در اقدامی اعتراض، با رد کردن وعده های غذایی خود، به اسرایی که از روز دوشنبه دست به اعتصاب زدند، پیوستند.

 
«هبه مصالحه» وکیل کمیته یاد شده که به ملاقات بانوان اسیر در زندان «هشارون» رفته بود، با بیان اینکه این زنان تصمیم گرفته اند در راستای کمک و حمایت از اسرای اعتصاب کننده و خواسته های عادلانه آنها، دست به اعتصاب غدا بزنند، افزود: اگر رژیم اشغالگر خواسته های آنها را تامین نکند، آنها به همین روند با شدت بیشتری ادامه خواهند داد.

 
بر اساس این گزارش، ۵۸ بانوی فلسطینی در این زندان به سر می برند.

 
از سوی دیگر، «کریم عجوه» وکیل کمیته امور اسرا نیز گفت: تعدادی از اسرای بیمار فلسطینی نیز به اعتصاب کنندگان پیوسته اند. از جمله بیماران زندان عسقلان به نام های «سعید مسلم» ، «عثمان ابو خرج» و«ابراهیم ابومصطفی» که مبتلا به بیماری های صعب العلاج هستند.

 
وی تصریح کرد: مشکلاتی که اسرای بیمار با آن دست و پنجه نرم می کنند و اهمال پزشکی عمدی از سوی رژیم صهیونیستی اسراییل این اسرا را به سمت این اعتصاب کشانده است؛ امری که سلامت و زندگی آنها را به شدت تهدید می کند.

 
عجوه که از اسرای زندان عسقلان دیدار کرد، افزود: اداره زندان همه وسایل اتاق های متعلق به اسرای اعتصاب کننده از جمله وسایل برقی آنها را جمع کرده و چیزی باقی نگذاشته است. همچنین مسئولان اداره زندان برای تحقیر و خوار شمردن اسرا به صورت برهنه آنها را بازرسی و تفتیش می کنند.

 

وی ادامه داد: اسرا تصمیم دارند تا تحقق مطالبات انسانی خود همچنان به اعتصاب غذا ادامه دهند.

 
بر اساس این گزارش، زندانیان فلسطینی همزمان با هفدهم آوریل (۲۸ فروردین) و «روز اسیر»، از دیروز (دوشنبه) با مشارکت حدود ۱۵۰۰ زندانی اعتصاب خود را در همه زندان های اسراییل آغاز کردند.

 
اسرای فلسطینی خواستار بهبود کیفیت زندگی خود در زندان های اسرائیل هستند.

 
بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی نهادهای فلسطینی، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی اسراییل قرار دارند که ۵۷ تن از آنها زن و ۳۰۰ تن دیگر کودک هستند.

 
مبارزه اهی اسیران فلسطینی به صورت اعتصاب غذا برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ در زندان «الرمله» شروع شده و پس از آن ۲۳ اعتصاب مشابه دیگر از سوی اسیران فلسطینی به ثبت رسید که آخرین مورد در سال ۲۰۱۴ بود که اسیران «بازداشت موقت» فلسطینی در آن مشارکت داشتند.
طبق اطلاعات وارده در یکی از پژوهش های سه سال پیش موسسه الاسیر فلسطین با عنوان «اعتصاب اسیران سیاسی زندان های اسرائیل؛ مشکلات و دستاوردها» معروف ترین اعتصاب های اسیران فلسطینی مربوط اعتصاب سال ۱۹۷۰ در زندان «عسقلان» بود که «عبدالقادر ابوالفحم» در جریان آن به شهادت رسید.

 
پس از آن در سال ۱۹۸۰ اعتصاب زندان «نفحه» اتفاق افتاد که ۲ اسیر فلسطینی به نام های «راسم حلاوه» و «علی الجعفری» در آن به شهادت رسیدند. اعتصاب دیگر در سال ۱۹۸۴ در زندان «جنید» بود که منجر به شهادت «محمود فریتخ» شد.

ایرنا

دلیل غیبت افغانستان در نشست سه‌جانبه مسکو

نشست سه‌جانبه مسکو با شرکت روسیه، چین و پاکستان در شرایطی برگزار شد که از همان ابتدا با واکنش منفی افغانستان روبه‌رو شد. بر عکس گزارشات بسیاری از خبرگزاری‌های جریان اصلی، این نشست صرفا درباره تحولات داخلی افغانستان نبود و بیشتر یک نشست منطقه‌ای درزمینه بی‌ثباتی و تروریسم بین‌المللی ازجمله «داعش» بوده است. البته به‌دلیل ... دلیل غیبت افغانستان در نشست سه‌جانبه مسکو

ادامه

پاکستان, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, چین, خبر, روسیه