مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه ارسال حجم زیاد تسلیحات خارجی به اوکراین آتش آشوب را پس از پایان درگیری با روسیه، در سایر نقاط جهان روشن می‌کند، از ظهور بحران‌های جدید در “مناطق ناپایدار” ابراز نگرانی کرد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری راشاتودی، «پیتر سیجارتو» طی سخنرانی در مجمع بین‌المللی صلح بوداپست، موضع دولت ... مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

ادامه

اتحادیه اروپا, اوکراین, تحلیل, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, مجارستان, میلیتاریسم

ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا تعداد کشته‌های ارتش اوکراین در جنگ مستمر این کشور را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «رابرت کندی»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد که اوکراین حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را در درگیری‌های جاری در خاک خود از دست داده ... ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, عراق, گزارش

نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

شهردار نوا کاخوفکا: قسمت بالایی ساختمان نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در جریان گلوله باران ویران شد. به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر لئونتیف، رئیس اداره منطقه شهری نواکاخوفکا، اعلام کرد که بخش بالایی بنای نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران تخریب شد، خود سد آسیبی ندیده است. تعدادی از کانال های تلگرامی سه شنبه شب ... نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

ادامه

اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, ویدیو

شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

وزارت دفاع روسیه: تلاش نیروهای اوکراینی برای یک ضدحمله گسترده ناموفق بود. به گزارش اسپوتنیک، سرلشگر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از صبح روز ۴ ژوئن، نیروهای مسلح اوکراین تلاش ناموفقی برای انجام یک حمله گسترده در پنج بخش از جبهه در جهت دونتسک جنوبی انجام داده‌اند. وی در ادامه افزود: ... شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

ادامه

اروپا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

بنابر اعلام برخی رسانه‌های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارس گذشته، آمریکا اعلام کرد که در حال تحویل نفربر‌های زرهی “استرایکر” به اوکراین برای حمایت از توانایی این کشور برای انجام یک “ضد حمله” است، اما افشاگری روزنامه‌های اروپایی خلاف این ادعا‌ها را ... تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا, غرب, کویت

روسیه مقامات ارشد اتحادیه اروپا را در لیست سیاه قرار داد

دولت روسیه اعلام کرد در واکنش به تحریم‌های یکجانبه‌ای که اتحادیه اروپا طی هفته‌های اخیر علیه افراد و نهادهای روسی اعمال کرده، تحریم‌هایی را علیه مقامات ارشد اتحادیه اروپا اعمال می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه توسط وزارت خارجه روسیه منتشر شد، تاکید شده که سیاست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه از حد و مرز فراتر رفته است و بروکسل از زمانی که ما عملیات نظامی خود را در اوکراین در ۲۴ فوریه آغاز کردیم، محدودیت‌های یکجانبه‌ای را «به‌صورت دسته جمعی و خودسرانه علیه شرکت‌ها و شهروندان روسی اعمال کرده است.

 

این بیانیه، اتحادیه اروپا را به “نادیده گرفتن تمام استانداردهای حقوقی بین‌المللی” با انتشار اطلاعات شخصی افرادی که در لیست سیاه خود درج کرده، متهم و اشاره کرد که بروکسل تلاش می‌کند مسکو را مسئول «بحران ساختاری در حوزه امنیت اروپا» معرفی کند.

 

این وزارتخانه تاکید کرد که اقدامات اتحادیه اروپا بخشی از رویکرد جمعی غرب با هدف بازدارندگی روسیه و تابع ساختن آن در راستای از سرگیری هژمونی مطلق غرب در جهان، جلوگیری از تضمین امنیت و حفظ منافع ملی کشورمان است.

 

در این بیانیه آمده است: تحولات هفته های اخیر نشان داد که این قبیل تلاش‌ها محکوم به شکست است.

 

این وزارتخانه هشدار داد که این اقدامات اتحادیه اروپا “نه تنها به بن بست در روابط خود با روسیه منجر می‌شود، بلکه امنیت و رفاه شهروندان اروپایی و ثبات سیستم اقتصادی و مالی جهانی را نیز به خطر می اندازد.”

 

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، در واکنش به تحریم های دسته جمعی یکجانبه اتحادیه اروپا، طرف روسی تصمیم گرفت بر اساس اصل اقدام متقابل که یکی از اصول اساسی حقوق بین‌الملل است، فهرست نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نهادهای اروپایی را که حق ورود به خاک روسیه را ندارند، گسترش دهد.

 

این وزارتخانه توضیح داد که این محدودیت‌ها شامل «رهبران بلندپایه اتحادیه اروپا»، از جمله تعدادی از اعضای کمیسیون اروپا، رهبران ساختارهای نظامی اتحادیه و اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا می‌شود که «سیاست‌های ضد روسی» را ترویج می‌کنند.

 

در این بیانیه اشاره شده است که در فهرست سیاه روسیه اسامی مقامات بلندپایه از جمله نمایندگان دولت‌ها و پارلمان‌های تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شخصیت‌های عمومی و کارمندان رسانه‌ها که مسئولیت اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه روسیه را بر عهده دارند نیز درج شده است.

 

این وزارتخانه تاکید کرد که در پیامی شفاهی به نماینده اتحادیه اروپا در مسکو به وی درباره رویه جدید خود اطلاع و هشدار داده است که “هر گونه اقدام خصمانه اتحادیه اروپا و اعضای آن از این پس پاسخ سختی را به همراه خواهد داشت.”

 

این وزارتخانه اسامی مقامات اروپایی که در لیست سیاه قرار گرفته‌اند را فاش نکرد.

افشاگری مسکو درباره نقش پسر بایدن در پروژه‌های ساخت سلاح زیستی در اوکراین

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اسناد به‌دست آمده از ایمیل‌های پسر رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد او نقشی کلیدی در ساخت سلاح‌های زیستی در اوکراین داشته است.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, ترکیه, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا

بازگشت فضانوردان آمریکایی و روس با سفینه سایوز به زمین

در گرماگرم تنش های فزاینده میان واشنگتن و مسکو بر سر اوکراین؛ یک فضانورد آمریکایی به همراه ۲ همتای روس، روز چهارشنبه با یک فضاپیمای سایوز از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت.

ادامه

امریکا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, قزاقستان