روسیه از وجود آزمایشگاه بیولوژیکی آمریکا در خاک اوکراین خبر داد

یک مقام آگاه در مسکو در تأیید سخنان اخیر دبیر شورای امنیت روسیه گفت: آزمایشگاه‌هایی نه تنها در خاک اوکراین، بلکه در گرجستان، وجود دارند که به آمریکا تعلق داشته و فعالیت‌های مشکوک در آنها نگرانی‌هایی را برای روسیه بوجود آورده است.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مقامات آگاه در مسکو به این خبرگزاری اعلام کردند که آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در خاک اوکراین وجود دارد که به آمریکا تعلق دارند.

 

به گفته این منابع خبری، چنین آزمایشگاه‌هایی واقعا در اوکراین وجود دارند که نگرانی‌های جدی را برای روسیه بوجود آورده است. این آزمایشگاه‌ها که تحقیقات مشکوک بیولوژیکی در آنها انجام می‌شوند، نه تنها در خاک اوکراین، بلکه در کشور گرجستان و در مناطقی نزدیک مرزهای روسیه فعالیت دارند.

 

هفته گذشته “نیکولای پاتروشییف” دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه‌ای گفته بود که مسکو دلایل خوبی در اختیار دارد که در آزمایشگاه‌های تحت کنترل آمریکا در سایر کشورهای جهان، کار به روی ساخت سلاح‌های بیولوژیکی انجام می‌شود.

 

به گفته این مقام بلندپایه روس، بیشتر این مراکز تحقیقاتی در نزدیکی مرزهای روسیه و چین قرار دارند که در آنها ظاهراً آمریکایی‌ها به دانشمندان محلی روش‌های جدید برای درمان بیماری‌های خطرناک را نشان می‌دهند. ولی اصلاً مشخص نیست که در داخل آنها چه می‌گذرد. این در حالی است که در مناطقی که این آزمایشگاه‌ها قرار دارند، انواع بیماری‌های ناشناخته مشاهده شده است.

 

ایالات متحده تنها کشور در جهان است که تاکنون در بوجود آوردن مکانیزمی در چارچوب اجرای کنوانسیون مربوط به ممنوعیت آزمایش، تولید و ذخیره سازی مواد بیولوژیکی و باکتریولوژیکی و نابودی تمامی ذخایر این نوع مواد شیمیایی، ممانعت ایجاد می‌کند.

روسیه به آمریکا درباره مانع‌تراشی‌ها علیه خط لوله «نورد استریم ۲» هشدار داد

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه به آمریکا درباره نقض مقررات بین‌المللی و ادامه مانع‌تراشی‌ در مسیر اجرای پروژه خط لوله انتقال گاز «نورد استریم ۲» هشدار داد.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, سوئیس

مقام روس: اعزام ناوهای آمریکا به دریای سیاه وضع را متشنج می‌کند

«یلنا پانینا» عضو کمیسیون امور بین‌المللی دومای روسیه اعلام کرد: اعزام ناوهای آمریکایی به دریای سیاه در حمایت از اوکراین، اوضاع منطقه دونباس را متشنج می‌کند.

ادامه »

اکراین, امریکا, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, شرق اروپا

فرود هواپیمای نظامی آمریکا در اوکراین همزمان با تشدید تنش کی‌یف و مسکو

همزمان با تشدید تنش اوکراین با روسیه، منابع خبری از استقرار یک هواپیمای لجستیکی ارتش آمریکا در غرب اوکراین خبر دادند.

ادامه »

اکراین, امریکا, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, شرق اروپا, ناتو