سازمان ملل: گرسنگی و ناامنی غذایی در یمن و سوریه به سطحی بی‌سابقه رسیده است

دفاتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در یمن و سوریه اعلام کردند که گرسنگی و ناامنی غذایی در این دو کشور به سطحی بی‌سابقه رسیده است.

ادامه

اتیوپی, امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سودان, سوریه, عراق, گزارش, نیجریه, یمن

سیگنال مصری‌ها به ایران: به هیچ ائتلافی علیه ایران نمی‌پیوندیم

در پی موج سازی رسانه ای در خصوص ایجاد تشکیلاتی موسوم به ناتوی عربی در منطقه، یک رسانه عربی امروز سه شنبه، نوشت: گروهی از سران سیاسی و نظامی مصر اعلام کرده اند که با هرگونه ایده مشارکت قاهره در ائتلاف نظامی علیه ایران مخالف هستند.

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, تحلیل, جهان, خاورمیانه, قطر, گزارش, لبنان, مصر, ناتو

دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در سیزدهمین گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بر ضرورت رفع تحریم های هسته ای یکجانبه آمریکا علیه ایران و بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام تاکید کرد.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, گزارش, مذاکرات اتمی

فلسطین: جنایات اسرائیل با حمایت آمریکا انجام می‌شود

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، حمایت‌های آمریکا از اسرائیل در آستانه سفر رئیس جمهور این کشور به منطقه که قرار است در اواسط ماه ژوئیه آینده انجام شود را به باد انتقاد گرفت.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین

روستاییان سوری از عبور کاروان نظامی آمریکایی جلوگیری کردند

روستاییان در منطقه قامشلی و حامو مانع عبور کاروان خودروهای نظامی وابسته به نیروهای اشغالگر آمریکایی از اطراف روستا شدند.

 

به گزارش ایرنا ، سانا خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که اهالی روستای تل اسود حومه حسکه جلوی عبور یک کاروان متشکل  از خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی را گرفتند و آن‌ها را به عقب‌ نشینی وادار کردند.

 

همچنین اهالی روستای “حامو” در یک  ایست بازرسی ارتش عربی سوریه مانع عبور کاروانی متشکل از خودروی نظامی اشغالگران آمریکایی شدند و آن‌ها را به عقب‌ نشینی وادار کردند.

 

طی ماه های گذشته بارها روستاییان با بستن راه و ایجاد زنجیره های انسانی و کمترین امکانات از جمله با ابزار کشاروزی و چوب و چماق از عبور کاروان‌های نظامی و لجستیکی آمریکایی ها جلوگیری کرده‌اند.

اسپوتنیک: آمریکا در حال انتقال محرمانه سلاح به‌سوریه است/ حفر تونل ۱۲ کیلومتری در مرز سوریه و عراق

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» از اقدام آمریکا در انتقال محرمانه تسلیحات به سوریه خبر داد و اعلام کرد: شمار کامیون‌های نظامی که ارتش آمریکا در چند روز گذشته وارد پایگاه‌های غیرقانونی خود در شمال سوریه کرده، افزایش داشته است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تجاوز نظامی, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه