افشاگری اسنودن درباره دروغ شرکت سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا دروغ شرکت اسرائیلی سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس درباره غیر ممکن بودن هک گوشی‌های رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه را فاش کرد.

ادامه

اسراییل, اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, فرانسه

اسنودن؛ آمریکا هم باید با الزام صریح برای افشای اقدامات خود مواجه شود

افشاگری اخیر درباره جاسوسی آمریکا از سران اروپایی با کمک سرویس مخفی دانمارک در میانه سکوت واشنگتن، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسنودن, المان, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, حقوق بشر, دانمارک, سوئد, غرب اروپا, فرانسه, گزارش, نروژ

آمریکا، ائتلاف «پنج چشم» علیه چین شکل داد

یک خبرنگار مستقل اظهار کرد، آژانس‌های اطلاعاتی غربی توانسته‌اند به دلیل شبکه‌های رو به گسترش کابل‌های فیبر نوری حوزه خاورمیانه به داده‌ها و ترافیک ارتباطاتی این منطقه دسترسی پیدا کنند.

ادامه

اروپا, استرالیا, اسنودن, المان, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, کانادا, گزارش, مصر, نیوزلند

تلاش سناتورهای جمهوری‌خواه برای مجاب کردن ترامپ به عفو اسنودن

پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، چندین تن از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا می‌خواهند تا مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی را مورد عفو قرار دهد.

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر رسانی, روسیه

راه‌اندازی کمپین برای عفو ادوارد اسنودن

دو گروه حقوق بشری سرشناس در آمریکا از باراک اوباما خواستند ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه‌های اطلاعاتی این کشور را مورد عفو قرار دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت این دو سازمان اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و عفو بین الملل هستند که به همراه یک گروه دیگر موسوم به کمپین حقوق بشر و چند گروه کوچک دیگر برنامه ریزی کرده‌اند تا  روز چهارشنبه کمپینی را تحت عنوان کمپین عفو اسنودن همزمان با انتشار فیلمی درباره این افشاگر آمریکایی به کارگردانی اولیور استون، به راه بیاندازند.

بن ویزنر، وکیل اسنودن و یکی از مدیران اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا چند روز پیش در مراسم افتتاحیه فیلم “اسنودن” گفت: من فکر می‌کنم اولیور استون در عرض دو ساعت کارهای بیشتری به نفع ادوارد اسنودن در مقایسه با تلاش‌های وکلای او در عرض سه سال انجام می‌دهد.

قرار است فردا در جریان یک کنفرانس خبری اسنودن از طریق ویدئو کنفرانس از مسکو که از زمان انتشار افشاگری‌هایش به آنجا پناه برده، سخنرانی کند.

براساس آمارهای وزارت دادگستری آمریکا باراک اوباما اگرچه در طول ریاست جمهوری‌اش بیشتر از هر رئیس جمهور دیگری به کاهش مجازات زندانی‌ها پرداخته اما تنها ۷۰ حکم عفو ریاست جمهوری صادرکرده است.

ویزنر تاکید کرد: تا زمانی که دولت آمریکا نخواهد اتهامی متناسب علیه اسنودن مطرح کند و ما نیز حرفی درباره این مساله نزنیم، محاکمه عادلانه‌ای وجود نخواهد داشت. این البته به آن معنی نیست که یک نوع دیگری از توافق جای آن را بگیرد. من فکر می‌کنم پاسخ مناسب به پرونده اسنودن مجازات نیست بلکه باید از او تشکر کنیم. تا زمانی که این اتفاق نیفتد او با امنیت در آنجایی که هست زندگی می‌کند.

اسنودن: امریکا به تمام هکرهای دنیا سفارش داده است

مقامات ایالات متحده امریکا سفارش یک سر حملات سایبری به احزاب سیاسی و سازمان ها را داده است. ادوارد اسنودن مامور سابق آژانس امنیت فدرال امریکا این موضوع را در کانال راشا ۲۴ مطرح کرد. اسنودن از سال ۲۰۱۰ میلادی سری اسناد محرمانه در شبکه مجازی منتشر می کند. جنبش های سیاسی در پاکستان، هند، ... اسنودن: امریکا به تمام هکرهای دنیا سفارش داده است

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

دستگاه اطلاعاتی انگلیس همچنان به جاسوسی ازمردم ادامه می دهد

روزنامه ایندیپندنت روزجمعه نوشت: دولت انگلیس با اصلاح قانون جاسوسی این کشور، به ‘ستاد ارتباطات دولت انگلیس’ (جی سی اچ کیو) اختیار داده است تا به حملات سایبری و جاسوسی علیه مردم و شهروندان خودش ادامه دهد. روزنامه ایندیپندنت درگزارشی نوشت: در حالی که نهادهای مدنی وشرکت های خصوصی فعال در حوزه فناوری پیشتر تلاش ... دستگاه اطلاعاتی انگلیس همچنان به جاسوسی ازمردم ادامه می دهد

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

سرقت اطلاعات مشترکان توسط اپراتورهای تلفن همراه در ایران

توسعه شبکه‌های اجتماعی موبایلی و استفاده اپراتورهای تلفن همراه از این ابزارها برای ورود به حریم خصوصی کاربران که نمونه آن را درباره شنود قانونی و غیرقانونی آمریکا و اتفاق‌های روی‌داده در دادگاه تجدید نظر آمریکا شاهد هستیم، این پرسش را مطرح می‌کند که اپلیکیشن‌های موبایل و نرم افزارهای شبکه‌های اجتماعی بر بستر تلفن همراه ... سرقت اطلاعات مشترکان توسط اپراتورهای تلفن همراه در ایران

ادامه

ایران, جهان, خبر