تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

جوانان «چوار» به استخدام غیربومی‌ها و روند بیکاری کارگران بومی شاغل در صنایع نفت و گاز شهرستان اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی جوانان بومی در شهرستان چوار در استان ایلام می‌گویند علیرغم وجود چندین پالایشگاه و پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در این منطقه، ما اکثراً بیکار هستیم و بعضی کارگرانی که در این ... تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

رئیس انجمن صنفی پالایشگاه چهارم پارس جنوبی گفت: حذف پیمانکاران به هیچ وجه بار مالی ندارد؛ این ایراد اصلاً وارد نیست. به گزارش خبرنگار ایلنا، «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» برای بار سوم به سد ایرادات نهادهای نظارتی برخورد کرد؛ اینبار هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح را مغایر با سیاست‌ها کلی و ... حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, گزارش, مبارزه طبقاتی, معیشت

تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ این کارگران، خواستار پرداخت ۵ ماه حقوق معوقه و سایر مطالبات مرتبط خود هستند.  گذران زندگی با این حقوق‌ها، فلاکت است و معوقه شدن آن مرگ تدریجی است. پیمانکاران واسطه ای بین شهرداری و کارگران برای غارت دستمزد ناچیز آنان هستند. بخش مهمی از دسترنج کارگران نصیب پیمانکاران میشود. اغلب زدوبندهای ... تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, خبر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, مبارزه طبقاتی, معیشت

حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران آمار مصدومان و متوفیان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. «مهدی فروزش» مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال گذشته در مجموع ۳۰۳۸ نفر در استان تهران دچار حوادث ناشی ... حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

ادامه

ایران, ایمنی, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگران

تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر با حضور در یک تجمع صنفی، خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز یکشنبه (دوم اردیبهشت ماه) جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در تهران ، اصفهان و قائمشهر با حضور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی محل سکونت خود، خواستار توجه به ... تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو؛ از کارگران نیشکر هفت‌تپه حمایت می‌کنیم و در کنار آنها ایستاده‌ایم

هجوم بی‌امان پیمانکاران به عرصه روابط کار به انتقاد کارگران انجامیده‌ است.

 

رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو به نمایندگی از جانب همکارانش در این واحد معدنی می‌گوید: ما کارگران از رابطان اقتصادی یا به عبارتی همان دلالان بیزاریم و نمی‌توانیم با این سیستمِ نامناسب که مدت‌هاست در روابط کار جاافتاده، کنار بیاییم.

 

اکبر علیپور تاکید می‌کند: در صورتی که دولت به دنبال تحولات مثبت در اقتصاد باشد و به توسعه متوازن اقتصادی بیاندیشد، حامی دولت و سیاست‌های آن خواهیم بود ولی در هیچ شرایطی، تاکید می‌کنم “در هیچ شرایطی”، با سوءاستفاده‌گران از اقتصاد و استثمارگران کارگری، سر سازش نخواهیم داشت.

 

رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو با بیان اینکه کارگران معدن چادرملو از کارگران نیشکر هفت‌تپه حمایت می‌کنند و در کنار آنها ایستاده‌اند، ادامه می‌دهد: کارگران قدرت چانه‌زنی چندانی ندارند ولی ما در چادرملو اعلام می‌کنیم بایستی پیمانکاران از عرصه اقتصاد حذف شوند تا حقوق اولیه‌ی کارگران استیفا شود.

 

وی در پایان ابراز امیدواری می‌کند که با تغییر عادلانه‌ی مناسبات کارگری، کارگران بتوانند از ابتدایی‌ترین حقوق خود که دستمزد عادلانه و به موقع و بهره‌مندی از امنیت شغلی‌ست، بهره‌مند شوند.

ایلنا

در آتش‌سوزی شب گذشته در تهران دو کارگر ساختمانی و یک آتش‌نشان مصدوم یافتند

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفتگو با ایلنا، درباره جزییات حادثه آتش‌سوزی در شب گذشته گفت: در ساعت ۲۳:۲۵ شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان نیمه‌کاره در خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری