اعتصاب کارکنان راه آهن انگلیس

حدود ۱۲۰۰۰ عضو اتحادیه ملی کارگران راه آهن انگلیس دست از کار کشیدند.  به گزارش سی سی تی وی، روز گذشته، حدود ۱۲۰۰۰ عضو اتحادیه ملی کارگران راه آهن انگلیس دست از کار کشیدند. اعتصاب آن‌ها سبب بروز اختلال در عملکرد شرکت‌های راه آهن انگلیس شد. فقط حدود ۴۰ درصد از قطار‌ها در حال ارائه ... اعتصاب کارکنان راه آهن انگلیس

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگران

سوئیس باردیگر با صادرات تسلیحات به اوکراین مخالفت کرد

شورای ملی سوئیس پنجشنبه شب طرح اجازه صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین را رد کرده است. به گزارش ایرنا، روزنامه لو متین سوئیس گزارش داد که قانونگزاران این کشور با ۹۸ رای در مقابل ۷۴ رای طرح (Lex Ukrainе) را رد کردند. این طرح توسط کمیته‌های سیاست امنیتی شورای کشورهای سوئیس ارائه شد ... سوئیس باردیگر با صادرات تسلیحات به اوکراین مخالفت کرد

ادامه

اروپای غربی, اسپانیا, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, دانمارک, سوئیس

ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

نیکلای پاترشوف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه روز جمعه اظهار داشت: نابودی مهمات با اورانیوم تضعیف شده کشورهای غربی که به اوکراین داده بودند، باعث ایجاد یک ابر رادیواکتیو شده که این ابر به سمت کشورهای اروپایی در حال حرکت است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، نیکلای پاترشوف با اشاره به حضور سران ... ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

ادامه

آمریکا, اتحاد شوروی, اروپا, اوکراین, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, لهستان

موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

«نشنال اینترست» نوشت، اتحادیه اروپا با وجود تحریم خرید انرژی از روسیه اما از طریق واسطه‌هایی گاز این کشور را با قیمتی بالاتر دریافت می‌کند، به همین دلیل کارشناسان و مقام‌های تاثیرگذار در حوزه انرژی اروپا، پیشنهاد فعال‌سازی دوباره جریان گاز نورداستریم را مطرح می‌کنند. به گزارش ایرنا، مرکز مطالعاتی «نشنال اینترست» آورده است که ... موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

ادامه

آلمان, آمریکا, اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای غربی, اقتصادی, اوکراین, ایتالیا, جهان, روسیه, مقاله

آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

آمریکا با اعلام تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود در بیانیه‌ای ادعا کرد به پیمان هسته‌ای استارت نو احترام می‌گذارد. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا در اول مارس ۶۶۲ موشک بالستیک قاره پیما را مستقر کرده است که این تعداد شامل موشک‌های نصب شده در زیردریایی‌ها و هواپیما‌های بمب افکن مجهز به ۱۴۱۹ ... آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جهان, چک, خبر, روسیه, میلیتاریسم

رأی قاطع پارلمان انگلیس به تحقیق درباره دروغگویی جانسون

نمایندگان مجلس عوام انگلیس روز پنجشنبه به تحقیق درباره دروغ گفتن «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور به پارلمان، رأی قاطع دادند.

 

به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، علاوه بر احزاب مخالف دولت، شمار زیادی از اعضای حزب محافظه‌کار نیز به انجام این تحقیقات رأی مثبت داده‌اند.

 

بر همین اساس، کمیته منتخب مجلس عوام انگلیس، دستور خواهد داد اسنادی که تا کنون درباره رسوایی «پارتی گیت» به‌دست آمده، شامل بیش از سیصد عکس و پانصد سند، برای این تحقیقات مورد استفاده قرار گیرند.

 

جانسون در جلسه عصر سه‌شنبه پارلمان بابت نقض قوانین محدودکننده دوره اوج شیوع ویروس کرونا عذرخواهی کرد با این وجود، ادعا کرد خبر نداشته حضورش در این مهمانی‌ها، نقض قوانین محدودکننده کرونایی محسوب می‌شدند.

 

نخست‌وزیر انگلیس از یک سو قوانین سختگیرانه‌ای را برای شهروندان وضع کرده و از سوی دیگر در چندین مهمانی از جمله جشن تولدش حاضر شده بود. لو رفتن حضور جانسون و اعضای دولتش در این مهمانی‌ها به رسوایی پارتی‌گیت معروف شده است.

 

یکی از نمایندگان حزب ملی اسکاتلند در واکنش به تصویب لایحه تحقیق علیه جانسون گفت، حزب محافظه‌کار در انتخابات ماه آینده میلادی شکست سختی می‌خورند.

 

از سوی دیگر یک نماینده عضو حزب لیبرال دموکرات انگلیس گفت، این رسوایی جانسون، «آسیب غیر قابل جبرانی» به اعتماد جامعه و پارلمان به دولت این کشور وارد کرده است.

 

جانسون که در حال حاضر در سفر به هند به سر می‌برد در مصاحبه‌ای، اتهامات علیه خود را رد کرده و مدعی شد چیزی برای پنهان کردن ندارد.

تلاش لندن برای خارج کردن منصور هادی از عربستان بی‌نتیجه ماند

دولت انگلیس از طریق سفیر خود در یمن، تلاش‌های دیپلماتیک برای آزادی عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن را که در ریاض بازداشت است رهبری می‌کند. اما مقامات سعودی تاکنون با خروج هادی از خاک این کشور مخالف کرده و در ازای آن وعده داده‌اند که پس از سلب همه امتیازات، تدابیر را برای ... تلاش لندن برای خارج کردن منصور هادی از عربستان بی‌نتیجه ماند

ادامه

انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

عذرخواهی «مرد بی‌شرم» انگلیس مانع از موج انتقادات نشد

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در جلسه عصر سه‌شنبه پارلمان بابت نقض قوانین محدودکننده دوره اوج شیوع ویروس کرونا عذرخواهی کرد اما از موج انتقادات در امان نماند.

ادامه

امریکا, انگلستان, اوکراین, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

مسکو ورود جانسون و وزرای انگلیسی به روسیه را ممنوع کرد

مسکو از اعمال تحریم‌ها علیه ۱۳ مقام ارشد انگلیس از جمله نخست‌وزیر، وزیر خارجه و وزیر دفاع این کشور خبر داد و آن‌ها را از ورود به روسیه منع کرد.

ادامه

اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا