ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

در سه حادثه ناشی از کار یک زن و سه مرد کارگر جان خود را از دست دادند

بر اثر سقوط یک کارگر زن قمی از دستگاه بالابر، دو کارگر چاه کن حین حفر چاه در شیراز و یک کارگر ساختمانی با سقوط از ارتفاع در استان البرز جان خود را از دست دادند.

 

یک منبع کارگری در قم در ارتباط با حادثه سقوط بالابر در کارگاه تولید مواد غذایی که منجر به فوت یک کارگر زن شد، به ایلنا، توضیحاتی را ارائه داد.

 

او با بیان اینکه در این واقعه یک کارگر زن متاهل به نام «کابلی» ۳۶ساله جان باخته است، گفت: حوالی ساعت ۰۷:۴۷صبح روز (هشتم آذر ماه) یکی از کارگران یک واحد کیک پزی برای انجام کار زمانی که می‌خواست سوار بالابر بشود و در حالی که یک پای وی داخل کابین و یک پای دیگر بیرون آن مانده بود، بر اثر پاره شدن ناگهانی سیم بکسل نگهدارنده، تعادل خود را از دست داده و به همراه کابین به طبقه پایین سقوط می‌کند و بر اثر اصابت سر با کف بالابر جان خود را از دست می‌دهد.

 

او گفت: از قرار معلوم این کارگاه کیک پزی دارای دو کفه بالابراست و بالابری که این کارگر زن روی آن دچار حادثه شده حدود ۱۴ سال پیش نصب شده و گفته می‌شود استاندارهای لازم ایمنی رابرای حمل بار و جابجایی کارگران نداشته است.

 

همچنین وی اضافه کرد: ظاهرا سوابق کاری خانم کابلی در این واحد کیک پزی تا روز حادثه، حدود ۲۰ روز بوده است

 

مرگ دو کارگر چاه کن حین حفر چاه در شهرک گلستان شیراز

 

روز گذشته گاز گرفتگی باعث مرگ دو کارگر مقنی در عمق چاهی واقع در شهرک گلستان شیراز شد.

 

این حادثه عصر روز گذشته زمانی رخ داد که دوکارگر چاه کن حین حفر چاه در پارکینگ یک ساختمان در شهرک گلستان واقع در محدوده‌ی شمال غربی شهر شیراز، به علت گاز گرفتگی در عمق چاه محبوس می‌شوند.

 

بر اساس این گزارش، با حضور گروهای امداد و نجات این دو کارگر افغان را از عمق چاه به بیرون انتقال یافته اما مرگ هر دو نفر به علت گاز گرفتگی شدید توسط عوامل اورژانس تایید شد.

 

مرگ یک کارگر ساختمانی با سقوط از ارتفاع

 

یک کارگر ساختمانی حین کار در ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت شهرک گلسار شهرستان ساوجبلاغ سقوط کرد و جان باخت.

 

یک کارگر ساختمانی در شهرک گلسار از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز، هنگام کار در یک مجتمع ساختمانی، بر اثر سقوط از ارتفاع و برخورد با زمین جان باخت.

 

این کارگر به دلیل‌ عدم استفاده از تجهیزات ایمنی از ارتفاع طبقه سوم به پایین سقوط کرده و متاسفانه تلاش‌های عوامل اورژانس برای نجات جان وی بی‌ثمر بوده است.

 

طبق گزارش منابع خبری؛ شهریور ماه نیز یک کارگر ساختمانی حدود ۵۰ساله در هشگرد شهرستان ساوجبلاغ حین انجام کار به دلیل سقوط از ارتفاع طبقه دوم جانش را از دست داده است.

کارگران شرکتی صنعت برق خواستار حذف پیمانکاران در مجموعه وزارت نیرو شدند

گروهی از کارگران شرکتی صنعت برق کشور برای پیگیری وضعیت شغلی خود مقابل ساختمان وزارت نیرو تجمع کردند. این کارگران خواستار حذف پیمانکاران در مجموعه وزارت نیرو هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, استثمار, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری