فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

جلسه شورای امنیت؛ روسیه مدارکی درباره جنایات ارتش اوکراین ارائه کرد

نماینده روسیه در شورای امنیت با ارائه مدارکی گسترده درباره جنایات اوکراینی ها اعلام کرد که اینها کلمات یا تبلیغات مسکو نیست، بلکه از جانب کسانی است که این جنایات را به چشم خود دیده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دیپلمات‌های روسیه در جلسه غیر رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز جمعه شواهد بسیاری از جنایات ارتش اوکراین و گروه‌های ملی‌گرای این کشور، ارائه کردند.

 

«واسیلی نبنزیا» نمایده دائم روسیه در سازمان ملل در این رابطه تاکید کرد که مقامات اوکراینی و حامیان غربی آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا این حقیقت تلخ در کانون توجهات قرار نگیرد.

 

نبنزیا همچنین از همتایان خارجی خود خواست تا توجه لازم را به این واقعیت داشته باشند که ارتش اوکراین بارها تسلیحات سنگین را در مناطق مسکونی مستقر کرده و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند که این مسئله نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است.

 

وی گفت: ما دلایل کافی داریم تا باور کنیم که تمام این اصول به طور نظام‌مند توسط ارتش و شبه نظامیان اوکراین نقض می‌شود. روایات بسیاری از شاهدان عینی درباره این مسئله که چطور ارتش اوکراین از غیرنظامیان به عنوان گروگان و سپر انسانی استفاده می‌کند، وجود دارد.

 

سپس افراد حاضر در این جلسه از تاکتیک‌های ارتش اوکراین درباره موارد یادشده مطلع شدند.

 

دیپلمات‌های روسی در ادامه مصاحبه‌هایی ویدئویی را از غیرنظامیان اوکراینی که موفق به فرار از مناطق درگیری شده بودند، نشان دادند. بسیاری از آنها شهادت دادند که ارتش اوکراین به خودروهای افرادی که سعی در استفاده از راهروهای بشردوستانه برای خروج را داشتند، شلیک کرده است. یک زن ساکن شهر بندری «ماریوپل» در جنوب اوکراین نیز با قاطعیت شایعاتی را مبنی بر اینکه ارتش روسیه مسئول وقوع انفجار در سالن تئاتر این شهر است، رد کرد.

 

سپس در ادامه تعدادی از خبرنگاران برداشت‌های دست اول خود را از تجربه چندین هفته‌ای خود در جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و مناطق تحت کنترل ارتش روسیه، با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.

 

یک خبرنگار و مستندساز ایتالیایی با اشاره به اینکه تبلیغات و اطلاعات نادرست باعث تأخیر در توقف درگیری‌ها می‌شود، گفت: من یک اروپایی ام و مایل نیستم شاهد گسترش اخبار نادرست در اروپا باشم.

 

خبرنگاری دیگر از کشور بلغارستان نیز اعلام کرد که خود شاهد بوده است که ساکنان جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک هیچ‌گاه نخواسته‌اند که بحران اوکراین تبدیل به یک جنگ شود.

 

رئیس دفتر شبکه خبری المیادین در مسکو نیز تاکید کرد تفاوت زیادی بین برداشت فردی از وقایع از مکانی امن که صدها کیلومتر دورتر از محل درگیری است با آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد، وجود دارد.

 

برخی از خبرنگاران نیز گزارش‌ها و مصاحبه‌های خود را با مردم جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک از جمله مردم شهر ماریوپل نشان دادند. هر یک از مصاحبه شوندگان از مواجهه شخصی خود با گلوله باران منازل، به خطر انداختن جان غیرنظامیان و استقرار سلاح در مناطق مسکونی توسط نظامیان اوکراینی و اعضای گردان «آزوف» صحبت می‌کردند.

 

نبنزیا در پایان افزود: امروز ما از طرف خودمان صحبت نمی‌کنیم. ما تریبون را به افرادی که تجربه آنچه در خط مقدم اتفاق می‌افتد را دارند، داده‌ایم تا توضیح دهند که چگونه جان سالم به در برده اند و چه کسانی در آنجا مرتکب جنایات شده اند. تک تک کلماتی که می‌شنوید کلمات آنهاست نه ما. اگر نمی‌خواهید به آنها گوش دهید، بحث دیگری است. اگر ساکت ماندن باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری کنید، انتخاب این هم با شماست. اما هدف از رویداد امروز این است که به کسانی که می‌توانند شهادت دهند، حق صحبت داده شود، نه اینکه بخواهیم تبلیغ کنیم.

وزارت دفاع آلمان؛ برلین ۷ سامانه توپخانه به اوکراین ارسال می‌کند

وزیر دفاع آلمان با اشاره به موافقت دولت این کشور جهت ارسال تسلیحات سنگین بیشتر به اوکراین، از تصمیم برلین برای ارسال هفت سامانه توپخانه خودکششی «هویتزر» به کی یف خبر داد.

ادامه

اسلواکی, المان, اوکراین, جهان, جهان غرب, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا

چین تلاش ناتو برای توسعه جناح شرقی را “دستورالعملی برای فاجعه” توصیف کرد

معاون وزیر امور خارجه چین هشدار داد، تلاش آمریکا برای حل مسائل امنیتی اروپا از طریق توسعه ناتو می‌تواند تنها به یک فاجعه عظیم‌تر تبدیل شود.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقیانوسیه, امریکا, امنیتی, اوکراین, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, چین, حضور نظامی, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو