همسویی نولیبرال‌ها با خامنه‌ای برای «حفظ نظام» و هراس دیکتاتوری ولایی از گسترش عدالت‌خواهی

صدور حکم‌های زندان طولانی‌مدت برای فعالان کارگری در چند هفتۀ اخیر نشان‌دهندهٔ میزان هراس حکومت ولایی از گسترش مداوم مبارزات صنفی طبقۀ کارگر و دیگر زحمتکشان است. واکنش معمول سران “نظام” و نیروهای انتظامی-امنیتی‌اش به گسترش مداوم حرکت‌های اعتراضی صنفی زحمتکشان برای مطالبات مادّی و حقوق صنفی‌شان چیزی جز ایجاد جوّ هراس و سرکوب و ... همسویی نولیبرال‌ها با خامنه‌ای برای «حفظ نظام» و هراس دیکتاتوری ولایی از گسترش عدالت‌خواهی

ادامه

آزادی, آمریکا, اختلاف طبقاتی, استبدادی, اسلام سیاسی, اقتصادی, امپریالیسم, امنیتی, ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, غارتگری, کارگری, مقاله, نئولیبرالیسم

حمایت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از فراخوان اعتصاب مزدی کارگران آرژانتین، ایتالیا و چک

WFTU از فراخوان اعتصاب کارگران چند کشور اروپایی و آمریکای جنوبی از جمله ایتالیا، جمهوری چک و آرژانتین به دلیل اعتراض به وضعیت مزدی حمایت کرد.’ به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU)، این تشکل بین‌المللی از فراخوان اعتصاب کارگران چند کشور اروپایی و آمریکای جنوبی از جمله ایتالیا، ... حمایت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از فراخوان اعتصاب مزدی کارگران آرژانتین، ایتالیا و چک

ادامه

آرژانتین, آلمان, اختلاف طبقاتی, انگلستان, بیانیه, پرتغال, چک, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری, فرانسه, فقر, کارگری, نئولیبرالیسم, یونان

«اوپک پلاس» و نبرد سرمایه‌داری با تورم

سرمایه‌داری به‌جز در زمان جنگ، همواره در پی کنترل تورم از راه ایجاد رکود بوده است. حتا زمانی که تورم به‌دلیل افزایش مستقل و ساختگی حاشیه سود خالص کلان‌سرمایه‌داران پدید آمده باشد. در این شرایط دستمزدها به‌طرزی انعطاف‌ناپذیر در روند نزولی قرار می‌گیرند یعنی دستمزدها نه‌تنها افزایش پیدا نمی‌کنند کاهش هم پیدا می‌کنند. بنابراین این ... «اوپک پلاس» و نبرد سرمایه‌داری با تورم

ادامه

آمریکا, اروپا, اقتصادی, امپریالیسم, جهان, روسیه, سرمایه‌داری, عربستان سعودی, غرب, کارگری, مقاله, نئولیبرالیسم

پیامدهای فاجعه‌آمیزِ تشدید برنامه‌های نولیبرالی «رهبری» برای «حفظ نظام»

برخلاف سخنوری‌های ابراهیم رئیسی و گزارش‌های ساختگی در روزنامه‌هایی نظیر ایران و همشهری و کیهان که وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را خوب توصیف می‌کنند، در نگاهی حتی گذرا به آمار منتشر شده در مورد قیمت‌ها و مقایسهٔ آنها با سطح درآمد اکثر مردم و به‌ویژه زحمتکشان و تهی‌دستان، تصویر دیگری دیده می‌شود. زحمتکشان ... پیامدهای فاجعه‌آمیزِ تشدید برنامه‌های نولیبرالی «رهبری» برای «حفظ نظام»

ادامه

استبداد, اسلام سیاسی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله, نئولیبرالیسم

با اتحاد فراگیر و سازمان‌دهی اعتصاب، برای افزایش مزد و توقف خصوصی‌سازی مبارزه کنیم

چارهٔ رنجبران وحدت و تشکیلات است! ادامه اعتراض و اعتصاب در مراکز کارگری به‌ویژه درمیان کارگران پروژه‌ای صنعت نفت حکومت جمهوری اسلامی را در تنگنا قرار داده است. اعتراض و راهپیمایی‌های روز جهانی کارگر در نقاط مختلف کشور پیوستگی و رابطه  تنگاتنگ جنبش کارگری و خیزش زن، زندگی، آزادی را نمایان می‌سازد. تهدید و دستگیری ... با اتحاد فراگیر و سازمان‌دهی اعتصاب، برای افزایش مزد و توقف خصوصی‌سازی مبارزه کنیم

ادامه

آزادی, اختلاف طبقاتی, استبداد, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, زنان, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, مقاله

در بر خورد اتوبوس حامل کارگران معدن چادرملو با تریلی، راننده اتوبوس کشته و ۱۹ کارگر مصدوم شدند

حادثه برخورد یک دستگاه تریلی با اتوبوس سرویس کارگران معدن چادرملو یزد، در شهرستان بهاباد یک کشته و ۱۹ نفر مصدوم به جای گذاشت.

 

احمد دهقان، رئیس سازمان اورژانس یزد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این سانحه رانندگی ساعت ۱۹ و ۴۹ دقیقه امروز ۳۰ فروردین به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام شد.

 

وی با بیان اینکه ۱۰ کد امدادی به محل حادثه اعزام شدند افزود: ۴ کد اورژانس شهرستان بهاباد، یک کد از اورژانس شهرستان بافق، ۲ کد اورژانس معدن چادرملو، ۲ کد اورژانس گندله سازی و یک کد اورژانس معدن کیمیا داران به محل حادثه برای کمک به مصدومان اعزام شدند.

 

دهقان افزود: در این حادثه ۱۹ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۵ مصدوم بدحال و سایر مصدومان دارای وضعیت پایدار و آسیب جزیی هستند.

 

۵ نفر از مصدومین حادثه که دارای جراحات شدید بودند به بیمارستان ولیعصر شهرستان بافق منتقل و تحت در مان قرار گرفتند که خوشبختانه رو به بحبودی هستند .

 

وی ادامه داد: تعداد افراد داخل اتوبوس با راننده ۲۰ نفر بودند که متاسفانه راننده اتوبوس در صحنه حادثه و قبل از رسیدن نیروهای امدادی فوت شد.

 

رئیس سازمان اورژانس یزد از انتقال ۵ مصدوم پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان خبر داد و عنوان کرد: تعداد ۱۴ مصدوم نیز با آسیب سطحی مواجه بودند که با حضور کدهای امدادی که در محل حادثه هستند درمان سرپایی در محل می شوند.

به‌دنبال خودکشی کارگر دستگیر‌شده در اعتراضات، آتش خشمِ کارگران، ایالتی در هند را دربر گرفت

مرگ یک کارگر ۲۵ساله شرکت BJP در روز شنبه، دو روز پس از مصرف سموم دفع آفات در مقابل یک ایستگاه پلیس در خمام هند، وضعیت متشنجی را در این شهر ایجاد کرده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, هندوستان

مخالفت فعالان کارگری و صنعت در آلمان با تحریم‌های روسیه

اتحادیه‌ها و روسای شرکت‌ها در آلمان با تحریم واردات گاز روسیه توسط اتحادیه اروپا مخالفت کرده و اعلام کردند چنین اقدامی منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و نابودی مشاغل در آلمان خواهد شد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, اوکراین, تحریم, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, کارگری, لوگانسک

کارگران خدماتی شهرداری منجیل خواستار حذف پیمانکار و قرارداد مستقیم با شهرداری شدند

فاصله حقوق یک کارگر قرارداد مستقیم با شرکتی حدود دو تا سه میلیون تومان است. آن‌ها تحت مسئولیت یک شرکت واسطه‌ای مشغول کار هشتند، شرکتی که هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارد و فقط هر ماه بخش از حقوق کارگران را برداشت می‌کند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع کارگران آبفای اهواز در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل

کارگران پیمانکاری آبفای اهواز در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان آبفای اهواز به پرداخت مطالباتشان، روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه، مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به اعتراض صنفی زدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایتالیا, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری