پنجمین کنفرانس جنبش جهانی علیه کار کودکان در آفریقای جنوبی

بیش از ۱۰۰۰ نماینده از دولت‌ها، سازمان‌های کارگری و کارفرمایی، آژانس‌های سازمان ملل، جامعه مدنی و سازمان‌های منطقه‌ای در کنفرانس جهانی کار کودک در دوربان، آفریقای جنوبی شرکت کردند.

ادامه

ارژانتین, افریقای جنوبی, برزیل, جهان, حقوق بشر, حقوق کودک, خبر, کارگری, نروژ, هلند

هشدار سازمان دیده‌بان حقوق بشر درباره سرکوب‌های اخیر در ایران + ویدئو

سازمان دیده‌بان حقوق بشر هشدار داده که حکومت ایران در دو هفته گذشته ده‌ها نفر از فعالان صنفی و مدنی را در این کشور بازداشت کرده و “با استفاده از خشونت و سلاح‌های مرگبار سعی می‌کند تا اعتراض‌های مردم ایران را سرکوب کند”.

ادامه

اجتماعی, اعتراضات اجتماعی, امنیتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, معلمان

فعال کارگری؛ آزادسازی به نفع سرمایه‌دار و به ضرر کارگر و طبقه ضعیف/ چرا «جراحی اقتصادی» از فرودستان آغاز شد؟

مفت‌خورها بدون اینکه کمترین کمکی به تولید ملی و رفاه کشور بکنند، دهه‌هاست به دلیل پول نفت و فشارهای سیاسی دستگاه‌ها به بودجه‌ی عمومی کشور آویزانند. به اینها نه تنها هیچ توجهی نمی‌شود بلکه ظاهراً هزینه‌ی این آدم‌ها و دستگاه‌های سربار را از جیب مردم می‌پردازند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

مبارزۀ دلیرانه معلمان، بازنشستگان، کارگران ومردم بر ضد رژیم ظلم وجنایت

مبارزۀ دلیرانۀ معلمان، فرهنگیان، بازنشستگان، کارگران کشور و مردم جان به لب رسیده بر ضد ظلم و ستم رژیم ضد مردمی ولایت فقیه، با وجود سرکوب شدید و خونین نیروهای امنیتی، همچنان ادامه دارد.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, معلمان, مقاله

در بر خورد اتوبوس حامل کارگران معدن چادرملو با تریلی، راننده اتوبوس کشته و ۱۹ کارگر مصدوم شدند

حادثه برخورد یک دستگاه تریلی با اتوبوس سرویس کارگران معدن چادرملو یزد، در شهرستان بهاباد یک کشته و ۱۹ نفر مصدوم به جای گذاشت.

 

احمد دهقان، رئیس سازمان اورژانس یزد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این سانحه رانندگی ساعت ۱۹ و ۴۹ دقیقه امروز ۳۰ فروردین به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام شد.

 

وی با بیان اینکه ۱۰ کد امدادی به محل حادثه اعزام شدند افزود: ۴ کد اورژانس شهرستان بهاباد، یک کد از اورژانس شهرستان بافق، ۲ کد اورژانس معدن چادرملو، ۲ کد اورژانس گندله سازی و یک کد اورژانس معدن کیمیا داران به محل حادثه برای کمک به مصدومان اعزام شدند.

 

دهقان افزود: در این حادثه ۱۹ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۵ مصدوم بدحال و سایر مصدومان دارای وضعیت پایدار و آسیب جزیی هستند.

 

۵ نفر از مصدومین حادثه که دارای جراحات شدید بودند به بیمارستان ولیعصر شهرستان بافق منتقل و تحت در مان قرار گرفتند که خوشبختانه رو به بحبودی هستند .

 

وی ادامه داد: تعداد افراد داخل اتوبوس با راننده ۲۰ نفر بودند که متاسفانه راننده اتوبوس در صحنه حادثه و قبل از رسیدن نیروهای امدادی فوت شد.

 

رئیس سازمان اورژانس یزد از انتقال ۵ مصدوم پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان خبر داد و عنوان کرد: تعداد ۱۴ مصدوم نیز با آسیب سطحی مواجه بودند که با حضور کدهای امدادی که در محل حادثه هستند درمان سرپایی در محل می شوند.

به‌دنبال خودکشی کارگر دستگیر‌شده در اعتراضات، آتش خشمِ کارگران، ایالتی در هند را دربر گرفت

مرگ یک کارگر ۲۵ساله شرکت BJP در روز شنبه، دو روز پس از مصرف سموم دفع آفات در مقابل یک ایستگاه پلیس در خمام هند، وضعیت متشنجی را در این شهر ایجاد کرده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, هندوستان

مخالفت فعالان کارگری و صنعت در آلمان با تحریم‌های روسیه

اتحادیه‌ها و روسای شرکت‌ها در آلمان با تحریم واردات گاز روسیه توسط اتحادیه اروپا مخالفت کرده و اعلام کردند چنین اقدامی منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و نابودی مشاغل در آلمان خواهد شد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, اوکراین, تحریم, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, کارگری, لوگانسک

کارگران خدماتی شهرداری منجیل خواستار حذف پیمانکار و قرارداد مستقیم با شهرداری شدند

فاصله حقوق یک کارگر قرارداد مستقیم با شرکتی حدود دو تا سه میلیون تومان است. آن‌ها تحت مسئولیت یک شرکت واسطه‌ای مشغول کار هشتند، شرکتی که هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارد و فقط هر ماه بخش از حقوق کارگران را برداشت می‌کند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع کارگران آبفای اهواز در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل

کارگران پیمانکاری آبفای اهواز در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان آبفای اهواز به پرداخت مطالباتشان، روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه، مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به اعتراض صنفی زدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایتالیا, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری