در اعتراضات مردمی برعلیه افزایش مالیات‌ها در کلمبیا ۱۸۰ تن از معترضان دستگیر و ۲۰۰ پلس زخمی شدند

در پی درگیری نیروهای امنیتی کلمبیا با معترضین به افزایش مالیات در این کشور، دستکم ۱۸۰ تن از معترضین بازداشت شده و اموال دولتی مورد حمله آنها نیز به شدت آسیب دیده‌اند.

 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی افزایش بی رویه و هر روزه مالیات تعیین شده بر کالاهای مصرفی ناشی از سیاست‌های دولت کلمبیا تحت عنوان قانون «اصلاحات مالیاتی»، صدها تن از مردم این کشور علیرغم قرار داشتن کلمبیا در نقطه اوج موج سوم همه گیری کرونا، به خیابان‌ها آمده و دست به تظاهرات زدند.

 

بر اساس گزارش منابع محلی، این تظاهرات از سه روز پیش آغاز شده و تاکنون تعداد زیادی از بانک‌ها و ساختمان‌های دولتی این کشور مورد حمله معترضین قرار گرفته‌اند.

 

همچنین بیش از ۲۰۰ نیروی پلیس در جریان برخورد با معترضین مجروح شده و بیش از ۱۸۰ نفر از معترضین نیز بازداشت شده‌اند.

 

گفته می‌شود دستکم پنج تن از نیروهای پلیس بر اثر پرتاب ادوات آتش زا از سوی معترضین به سمت آنها، دچار سوختگی شدید شده و تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارند.

 

در همین حال، خبرگزاری رویترز نیز از کشته شدن دستکم یک تن از معترضین در جریان اعتراضات خبر داده و دولت کلمبیا را متهم به عدم سازش و میل به تقابل با معترضین کرده است.

 

رسانه‌های محلی میزان خسارت وارد آمده به ساختمان‌ها و سایر دارایی‌های دولتی را دستکم ۲۱.۵ میلیون دلار برآورد کرده‌اند و این در حالیست که هر ساعت، به میزان تنش‌ها افزوده می‌شود.

معترضان میانماری خواستار “حملات چریکی” شدند

فعالان میانماری به صورت شبانه اعتراضاتی را با شمع‌های روشن برگزار و تلاش کردند راه‌حلی برای قطعی مجدد اینترنت پیدا کنند. مخالفان سرکوب خونین اعتراضات توسط ارتش وعده داده‌اند در تلاش برای سرنگونی ژنرال‌های حاکم، از پا ننشینند و خواستار حملات چریکی شده‌اند.

ادامه »

استرالیا, اعتراضات اجتماعی, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر