کمیسر شورای اروپا از انگلیس خواست از استرداد آسانژ به آمریکا جلوگیری کند

شورای اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که کمیسر حقوق بشر این شورا از دولت انگلیس خواسته است تا اجازه استرداد جولیان آسانژ به ایالات متحده را ندهد.

ادامه

اروپا, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, ویکی‌لیکس

با یک حکم غیرانسانی، دادگاه انگلیس دستور استرداد آسانژ به آمریکا را صادر کرد

با حکم دادگاه انگلیس مبنی بر استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیس به آمریکا، سردبیر این سایت این حکم را امضای حکم مرگ آسانژ دانست.

ادامه

افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, غرب اروپا

جولیان آسانژ در زندان بلمارش با «استلا موریس» یکی از وکلای خود ازدواج کرد + ویدئو

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، امروز در زندان امنیتی «بلمارش» در شرق لندن، با «استلا موریس» یکی از وکلای مدافع پیشین خود ازدواج کرد.

ادامه

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, غرب اروپا, ویدیو, ویکی‌لیکس

دادگاه عالی لندن به آسانژ اجازه اعتراض به حکم استرداد به آمریکا را داد

ویکی لیکس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دادگاه عالی لندن به جولیان آسانژ، بنیانگذار این وبسایت افشاگر اجازه داد تا به دادگاه عالی انگلیس در مورد حکم قبلی که استرداد وی به ایالات متحده را تایید کرده بود، اعتراض کند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وبسایت افشاگر ویکی لیکس در توئیتی نوشت: در ساعت ۱۰:۴۵ به وقت محلی درخواست جولیان آسانژ برای اعتراض به حکم استرداد به آمریکا در دادگاه عالی لندن پذیرفته شد و حالا او می‌تواند رای قبلی را بشکند و به آن اعتراض کند.

 

این تصمیم گامی جدید برای مبارزه طولانی مدت آسانژ به منظور اجتناب از استرداد به آمریکا محسوب می‌شود که می‌تواند وی را به اتهام انتشار اسناد محرمانه با جرم جاسوسی روبرو کند.

 

بیش از یک سال پیش، یک قاضی دادگاه منطقه‌ای در لندن درخواست استرداد ایالات متحده را به این دلیل رد کرد که آسانژ در صورت نگهداری در شرایط سخت زندان ایالات متحده احتمالا خودکشی می‌کند.

 

مقام‌های آمریکایی ضمانت داده بودند که موسس ویکی لیکس با شرایط سخت و دشواری روبرو نخواهد شد چون وکلایش گفته بودند که او از نظر جسمی و روانی در شرایط خوبی نیست.

 

ماه گذشته میلادی دادگاه عالی لندن تصمیم دادگاه بدوی را لغو کرد. “یان برنت” و “تیموتی هولروید”، قضات دادگاه عالی گفتند که وعده‌های آمریکا برای تضمین رفتار انسانی با آسانژ کافی است.

 

این دو قاضی همچنین گفتند که وعده‌های ایالات متحده تعهداتی جدی محسوب می‌شوند که توسط یک دولت به دولت دیگر ارائه شده و همه مقام‌ها و دادستان‌هایی را که اکنون و در آینده با جنبه‌های مربوط به پرونده آسانژ برخورد خواهند کرد، ملزم به اجرای آنها می‌کند.

 

اما وکلای آسانژ گفتند که نمی‌توان به این تعهدات اعتماد کرد و خواستار رد حکم صادره و تجدیدنظر آن شدند.

رئیس جمهور مکزیک بار دیگر برای اعطای پناهندگی به آسانژ اعلام آمادگی کرد

رئیس جمهور مکزیک گفت که پیش از اینکه ریاست دونالد ترامپ به اتمام برسد، برای جولیان آسانژ، بنیانگذار ۵۰ ساله‌ ویکی‌لیکس درخواست بخشش کرده بود و مجددا پیشنهاد پذیرش پناهندگی وی را تکرار کرد.

ادامه

استرالیا, امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, مکزیک, ویکی‌لیکس

پکن: اجلاس دموکراسی نقاب از چهره ویرانگر آمریکا برداشت

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود به اجلاس دموکراسی به میزبانی آمریکا و یکسری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق آسیا, کره جنوبی, ورزشی, ویکی‌لیکس

در سالگرد تصویب «اعلامیهٔ‌ جهانی حقوق بشر»، امپریالیسم بارِ دیگر سیمای واقعی خود را نشان می‌دهد!

دهم دسامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آذر‌ماه ۱۴۰۰) مصادف است با هفتادوسومین سالگرد تصویب اعلامیهٔ‌ جهانی حقوق بشر که در سال ۱۹۴۸ / ۱۳۲۷ خورشیدی تصویب شد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد دو سال پس از آن، سال ۱۹۵۰/ ۱۳۲۹، تصمیم گرفت روز ۱۰ دسامبر را “روز جهانی حقوق بشر” اعلام کند و از این طریق توجه مردم

ادامه

اکوادور, المان, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, انگلستان, ایران, جهان, حقوق بشر, سوئد, ویکی‌لیکس