سفیر سابق آمریکا: دیپلمات‌های ما دروغ گفتند؛ اوکراین هرگز قرار نبود عضو ناتو شود

سفیر سابق آمریکا در روسیه در گفت‌وگو با استاد دانشگاه هاروارد اقرار کرد که دیپلمات‌های این کشور در خصوص عضویت اوکراین در ناتو دروغ گفته‌اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, ترکیه, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوئد, شرق اروپا, شمال اروپا, فنلاند, ناتو

روسیه: آمریکا دنبال ایجاد قحطی در سوریه است/ مردم سوریه گروگان گرفته شده‌اند

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در سخنانی از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه و معافیت شمال این کشور از این تحریم ها انتقاد کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, شرق اروپا

قانون‌گذار آمریکایی: کشته شدن خبرنگار الجزیره با پول آمریکایی‌ها انجام شد

یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت، به شهادت رسیدن یک خبرنگار فلسطینی توسط صهیونیست‌ها با فرستادن مالیات آمریکایی‌ها برای اسرائیل میسر شده است.

ادامه

اسراییل, امریکای شمالی, تحلیل, حقوق بشر, خاورمیانه, صهیونیسم, فلسطین

روسیه: آمریکا به آموزش تروریست‌ها در سوریه و اعزام آنها به اوکراین ادامه می‌دهد

دستگاههای اطلاعاتی روسیه از تداوم آموزش تروریست‌ها توسط ارتش آمریکا در سوریه و اعزام آنها به اوکراین خبر دادند.

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, ترکیه, تروریسم, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق, فرانسه, گزارش

حمله به شبه نظامیان “قسد” مورد حمایت آمریکا در الحسکه سوریه

منابع خبری سوریه از حمله به شبه نظامیان گروه موسوم به “قسد”در استان الحسکه سوریه خبر دادند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، منابع محلی سوری گفتند: افراد ناشناس با سلاح تیربار به سمت یک خودروی حامل عناصر مسلح قسد در نزدیک روستای الخوله در ناحیه تل حمیس در ریف جنوبی شهر القامشلی تیراندازی کردند که در جریان آن یک نفر از این شبه نظامیان کشته و دو نفر دیگر زخمی شد.

 

شبه‌نظامیان قسد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

 

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

 

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

 

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

نماینده برنامه جهانی غذا؛ ۱۳ میلیون یمنی از گرسنگی و سوء تغذیه رنج می‌برند

«ریچارد راگان» نماینده برنامه جهانی غذا در یمن اعلام کرد: آتش بس اخیر سازمان ملل، یمنی‌ها را امیدوار کرد و فعالیت‌های سازمان‌های بین‌المللی و توزیع کمک های بشردوستانه را تسهیل بخشید و امید است که تثبیت شود.

ادامه

اسراییل, امارات, امریکا, امریکای شمالی, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, عربستان سعودی, فقر, گزارش, یمن

هشدار رهبر حزب وطن ترکیه از سیاست اردوغان در قبال سوریه

رهبر حزب وطن ترکیه، این هفته سیاست‌های منطقه ای رجب طیب اردوغان را به چالش کشید و در ارتباط با پروژه طرح ساخت شهرک‌هایی در سیزده منطقه در شمال سوریه، هشدار داد که این طرح یک تله است و کشور را در آن غرق خواهد کرد و در عین حال از توطئه‌های آمریکا و اسرائیل

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحلیل, ترکیه, تروریسم, تشنج‌ زایی, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه, عراق

جنگ اوکراین؛ انگیزه مضاعف برای پیشبرد فعالیت‌های اتمی پیونگ یانگ

کارشناسان معتقدند کره شمالی که در گذشته شاهد سرنوشت هسته ای عراق و لیبی بوده و حالا هم ماجرای اوکراین را مقام چشمان خود دارد، درس‌های خود را از تجارب این سه کشور فراگرفته و نه تنها قصد ندارد برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد بلکه انگیزه و اراده مضاعف برای پیشبرد آن بدست آورده است.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, انگلستان, اوکراین, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, شرق افریقا, عراق, کره جنوبی, کره شمالی, لیبی