مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه ارسال حجم زیاد تسلیحات خارجی به اوکراین آتش آشوب را پس از پایان درگیری با روسیه، در سایر نقاط جهان روشن می‌کند، از ظهور بحران‌های جدید در “مناطق ناپایدار” ابراز نگرانی کرد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری راشاتودی، «پیتر سیجارتو» طی سخنرانی در مجمع بین‌المللی صلح بوداپست، موضع دولت ... مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

ادامه

اتحادیه اروپا, اوکراین, تحلیل, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, مجارستان, میلیتاریسم

ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا تعداد کشته‌های ارتش اوکراین در جنگ مستمر این کشور را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «رابرت کندی»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد که اوکراین حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را در درگیری‌های جاری در خاک خود از دست داده ... ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, عراق, گزارش

نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

شهردار نوا کاخوفکا: قسمت بالایی ساختمان نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در جریان گلوله باران ویران شد. به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر لئونتیف، رئیس اداره منطقه شهری نواکاخوفکا، اعلام کرد که بخش بالایی بنای نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران تخریب شد، خود سد آسیبی ندیده است. تعدادی از کانال های تلگرامی سه شنبه شب ... نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

ادامه

اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, ویدیو

شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

وزارت دفاع روسیه: تلاش نیروهای اوکراینی برای یک ضدحمله گسترده ناموفق بود. به گزارش اسپوتنیک، سرلشگر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از صبح روز ۴ ژوئن، نیروهای مسلح اوکراین تلاش ناموفقی برای انجام یک حمله گسترده در پنج بخش از جبهه در جهت دونتسک جنوبی انجام داده‌اند. وی در ادامه افزود: ... شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

ادامه

اروپا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

بنابر اعلام برخی رسانه‌های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارس گذشته، آمریکا اعلام کرد که در حال تحویل نفربر‌های زرهی “استرایکر” به اوکراین برای حمایت از توانایی این کشور برای انجام یک “ضد حمله” است، اما افشاگری روزنامه‌های اروپایی خلاف این ادعا‌ها را ... تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا, غرب, کویت

حضور نظامیان انگلیسی در جنگ اوکراین

نشریه تایمز لندن یک هفته پس از حضور از پیش اعلام نشده نخست وزیر انگلیس در اوکراین، از حضور نظامیان انگلیسی در این کشور خبر داد.

 

نشریه تایمز انگلیس به نقل از افسران ارتش اوکراین نوشت: شماری از اعضای یگان نیروی مخصوص انگلیس در اطراف کی یف به آموزش نیرو‌های اوکراینی برای کار با سلاح‌های انگلیسی اهدایی به اوکراین حضور دارند.

 

نخست وزیر انگلیس بار‌ها کشورش را پیشتاز کمک به اوکراین برای مقابله با روسیه توصیف و تاکید کرده است: انگلیس در مبارزه با روسیه در کنار اوکراین ایستاده است و به پشتیبانی‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی خود به این کشور ادامه خواهد داد.

 

پس از سفر از پیش اعلام نشده نخست وزیر انگلیس به اوکراین دفتر نخست وزیری انگلیس آن را  نمایش همبستگی با مردم اوکراین توصیف و اعلام کرد انگلیس ۱۲۰ دستگاه خودرو زرهی و سامانه موشکی ضد کشتی به اوکراین اهدا می‌کند.

 

به تازگی نیز انگلیس اعلام کرد ۱۰۰ میلیون پوند جنگ افزار در اختیار اوکراین قرار می‌دهد، اما در پاسخ به درخواست دولت اوکراین در قطع واردات نفت و گاز از روسیه گفته است تا پایان سال می‌تواند دست به چنین اقدامی بزند.

چین نسبت به “تراژدی به سبک اوکراین” در آسیا هشدار داد

وزیر امور خارجه چین به ویتنام گفت که بحران اوکراین یک برهه مهم برای این دو کشور است که در کنار هم و با توجه به “لطمات ناشی از استراتژی هند – اقیانوسیه آمریکا” می‌توانند در صلح منطقه‌ای مشارکت کنند.

ادامه

آ. سه. آن, اتحادیه اروپا, امریکا, اوکراین, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح, گزارش, ویتنام

مسکو ورود جانسون و وزرای انگلیسی به روسیه را ممنوع کرد

مسکو از اعمال تحریم‌ها علیه ۱۳ مقام ارشد انگلیس از جمله نخست‌وزیر، وزیر خارجه و وزیر دفاع این کشور خبر داد و آن‌ها را از ورود به روسیه منع کرد.

ادامه

اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا

ان‌بی‌سی‌ نیوز: بایدن شواهد کافی برای اثبات «نسل‌کشی» در اوکراین ندارد

شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا گزارش داد که سازمان‌های اطلاعاتی این کشور اطلاعات کافی برای اثبات ادعای جو بایدن مبنی بر وقوع «نسل‌کشی» در اوکراین را در دست ندارند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, روسیه, شرق اروپا, نسل کشی

برنامه‌ریزی برای پاشیدن تسلیحات بیولوژیکی ایالات متحدۀ آمریکا بواسطۀ پهپادها

وزارت دفاع روسیه شواهد جدیدی از دخالت نهادهای دولتی و مقامات ایالات متحدۀ آمریکا در تحقیقات بیولوژیکی نظامی در آزمایشگاه‌های آمریکایی در خاک اوکراین ارائه داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا