اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در ۱۳ استان ایران

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در ۱۳ استان این کشور محدودیت‌های جدیدی در ارتباط با پاندمی کرونا اعمال می‌شود. این محدودیت‌ها شامل مراکز مختلف از موزه‌ها و گردشگاه‌ها تا مراکز آموزشی و ورزشی است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

روسیه از آزمایش موفق سه نمونه اولیه واکسن کرونا خبر داد

خبرهای امیدبخش درخصوص دستیابی به واکسن کرونا و داروهای موثر برای آن در روسیه ادامه دارد و به تازگی عنوان شده که آزمایش سه نمونه اولیه واکسن کرونا موفقیت آمیز بوده است.

ادامه

اجتماعی, جهان, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا

درخواست از دولت برای تجدیدنظر دربازگشایی‌ها/ کادر درمان خسته وفرسوده در کنار حقوق‌هایی سه تا چهار ماه پرداخت نشده

عضو کمیته کشوری کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، گفت: تجدیدنظر در بازگشایی‌های انجام شده توسط دولت در مقابله با کرونا بسیار کارساز خواهد بود.

ادامه

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, کارگری

آتش‌سوزی در درمانگاه سینا اطهر در خیابان شریعتی/ ۱۵ زن و ۴ مرد جان باختند

اورژانس دقایقی پس از انفجار در تهران اعلام کرد:در ساعت ۲۰:۵۶ حریق در درمانگاه سینا اطهراعلام شده که براساس گزارش‌های اولیه حاکی از انفجار کپسول اکسیژن است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حوادث, خبر, کارگری

زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-۱۹ در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب ناپذیر است و همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی ... زنگ خطر/ تست مثبت کرونا ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر

حضور برومند و عروسکی‌ها در ایستگاه‌های آتش‌نشانی

در آستانه‌ی شب چهارشنبه‌سوری و به یاد شهدای حادثه پلاسکو، مرضیه برومند با همراهی جمعی از هنرمندان عروسکی در سه ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند و پوستر تصاویر کمپین «شادی آری و خطر نه» را به همراه عروسک‌های «شهر موشها» به آتش‌نشان‌ها هدیه دادند.

 

مرضیه برومند که روز گذشته ۲۳ اسفند ماه با همراهی هنرمندان خانه عروسک در ۳ ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند به ایسنا گفت: ما رفته بودیم تا آتش نشان‌ها را خوشحال کنیم و به آنها روحیه بدهیم اما خودمان بیشتر روحیه و انرژی گرفتیم.

 

 

او ادامه داد: آنها گلایه‌مند بودند از اینکه در روز حادثه پلاسکو مردم به خاطر عکس سلفی، روند کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان سانحه پلاسکو را با کُندی مواجه کرده بودند و در این راستا آتش‌نشان‌ها از هنرمندان حاضر در برنامه‌ی دیروز خواستند تا این تذکر جدی را به عنوان هنرمند به مردم بدهند تا از این طریق فرهنگ عکس سلفی نگرفتن در مواقع حوادث در مردم جا بی‌افتد.

 

 

برومند از دیدار اخیر عروسکی‌ها با آتش‌نشان‌ها به عنوان یک دیدار تاثیرگذار یاد کرد و افزود: در این دیدار که خیلی تحت تاثیر قرار گرفتیم، آتش‌نشان‌ها معتقد بودند با توجه به تبلیغاتی که طی چند روز گذشته در سطح شهر شده است و کمپین‌ها هنرمندان، یک مقدار در آستانه چهارشنبه‌سوری فضا به طرز محسوسی آرام‌تر شده است.

 

 

او که با همراهی هنرمندان خانه عروسک و صاحبان عروسک‌های محبوب سینمایی و تلویزیونی، در آستانه چهارشنبه سوری، بیلبوردهایی را با شعارهای خاص در سطح شهر نصب کرده‌اند، اظهار امیدواری کرد: امشب که شب اصلی چهارشنبه سوری هست به خوبی و خوشی بگذرد و این شادی با مواد خطرناک و آتش‌زا به عزا و غم تبدیل نشود و مردم این جشن ملی را با سنت‌های قدیمی برپا کنند

از هر ۱۰ ایرانی ۶ نفر عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

نتایج نظر سنجی ایسپا نشان می‌دهد که از هر ۱۰ ایرانی شش نفر در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و شبکه تلگرام در صدر شبکه‌های اجتماعی قرار دارد و بیشترین افراد عضو نیز از میان افراد تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند.   مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در بهمن ماه اقدام به اجرای نظرسنجی ملی در خصوص “سنجش میزان ... از هر ۱۰ ایرانی ۶ نفر عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

ادامه

اجتماعی, ایران, خبر

دادگاه عالی اروپا رای داد: ساعات رفت و آمد روزانه کارگران جزء ساعات کاری آنها محسوب ‌شود

به گزارش ایلنا، در حالی که در ایران، مجلس در صدد بررسی لایحه اصلاح قانون کار بر خلاف مصالح جمعی کارگران است، دادگاه عالی اروپا به تازگی رایی صادر کرده است که برای بسیاری از کارگران اروپا نیز تازگی دارد. براساس این رای، زمانی که کارگران در هر روز صرف رفت و آمد از منزل ... دادگاه عالی اروپا رای داد: ساعات رفت و آمد روزانه کارگران جزء ساعات کاری آنها محسوب ‌شود

ادامه

جهان, خبر, غرب اروپا

بازگشت روسیه به خانه سازی کمونیستی

پس از فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ اجرای طرح های دولتی بزرگ خانه سازی متوقف شد، ولی اکنون برای کاهش مشکلات روزافزون ناشی از گرانی مسکن، گستردگی اجاره نشینی و حتی بی خانمانی اجرای طرح های موفق خانه سازی زمان حاکمیت کمونیست ها در روسیه در دستور کار قرار گرفته است به گزارش ایرنا، ... بازگشت روسیه به خانه سازی کمونیستی

ادامه

ارشیتکت, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا