رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

حزب سبز آلمان: به نیروهای آمریکایی و تسلیحات اتمی آن‌ها نیازی نداریم

حزب سبز آلمان با استقبال از تصمیم آمریکا برای خروج بخشی از نیروهای خود از خاک آلمان همچنین خواستار خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک کشورش شد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، “گرگور گیزی”، از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان از تصمیمات آمریکا برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی از خاک آلمان استقبال کرده و در گفتگویی با هفته نامه “اشپیگل” تاکید کرد: ما هیچ همسایه‌ای نداریم که آماده باشد علیه ما جنگی را آغاز کند.

 

گیزی که سخنگوی سیاست خارجی حزب سبز آلمان است در موضع گیری مشابه رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان شده و گفت: پیشنهاد حزب سوسیال دموکرات در این باره بسیار مهم و درست است. ما به نیروهای آمریکایی و سلاح‌های اتمی آن ها نیاز نداریم. خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان امنیت آلمان ما را افزایش می‌دهد.

 

گیزی همچنین با اشاره به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه آلمان هزینه نظامی کمی را برای ناتو انجام می‌دهد انتقاد شدیدی به پاسخ دولت آلمان به این انتقاد ترامپ وارد کرده و گفت: سهم آلمان در ائتلاف نظامی ناتو افزایش پیدا کرده و سهم ایالات متحده کاهش پیدا کرده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار اصلاح ائتلاف نظامی ناتو شده و گفت: ما باید ناتو را تغییر دهیم. وی البته با خروج آلمان از ائتلاف نظامی ناتو مخالفت کرده و درخواست کرد که ائتلافی با مشارکت روسیه جایگزین ائتلاف نظامی فعلی شود.

 

گیزی تاکید کرد که از طرف روسیه هیچ خطری آلمان را تهدید نمی‌کند. به گفته وی در طول تاریخ، روسیه هرگز به آلمان حمله نکرده است.

 

این سیاستمدار بلند پایه حزب سبز آلمان همچنین خواستار کاهش صادرات تسلیحات آلمان و قطع این گونه صادرات بخصوص به دیکتاتورها و کشورهایی که جنگی را رهبری می‌کنند شد.

یک نظرسنجی بین‌المللی نشان می‌دهد؛ واکنش چین به کرونا بهتر از آمریکا بوده است

نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی نشان داد، تعداد افرادی که فکر می‌کنند چین واکنش بهتری به همه‌گیری کووید-۱۹ داشته، از آن‌هایی که گمان می‌کنند ایالات متحده عملکرد بهتری داشته، بیشتر است.

ادامه

المان, امریکا, جهان, چین, غرب اروپا, ناتو

آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه «نورد استریم ۲» دخالت جدی در امنیت انرژی اروپاست

وزارت خارجه آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات آمریکا برای تحریم پروژه گازی “نورد استریم ۲” وارد کرده و این اقدام را دخالت جدی در امنیت انرژی و استقلال اتحادیه اروپا دانست.

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

تظاهرات ضد نژادپرستی در لندن و پاریس به خشونت کشیده شد

هزاران نفر بعد از ظهر روز شنبه ۱۳ ژوئن به خیابان‌های پاریس آمدند و خواهان پایان خشونت و تبعیض علیه سیاهان و دیگر اقلیت‌های قومی و نژادی پلیس شدند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که پلیس دستور تعطیلی رستوران‌ها و فروشگاه‌های پایتخت فرانسه را صادر کرده بود.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکا, انگلستان, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فرانسه