عدم حمایت بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا از گزارش سازمان سیا

بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا گزارش سازمان سیا مبنی بر دخالت روسیه در پیروزی «دونالد ترامپ» را بی‌اساس خواند.     به نقل از رویترز، منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کردند «دفتر مدیریت اطلاعات ملی» آمریکا که بالاترین رده اطلاعاتی در این کشور محسوب می‌شود، از گزارش سازمان سیا در رابطه با دخالت ... عدم حمایت بالاترین رده اطلاعاتی آمریکا از گزارش سازمان سیا

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

جان بولتون ارزیابی سیا در خصوص هک انتخابات توسط روسیه را زیر سوال برد

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل ضمن رد ادعاهای سازمان سیا مبنی بر اینکه هکرهای روسیه درهر دو حزب سیاسی اصلی این کشور نفود کردند، تاکید کرد، احتمالا این اقدام توسط یک عامل آمریکایی که تلاش داشته برای دولت مسکو توطئه چینی کند، صورت گرفته است.

 

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل ارزیابی سازمان جاسوسی سیا از اسناد و مدارک را زیر سوال برد و گفت: اطلاعات تحت ریاست جمهوری باراک اوباما سیاسی شده است.هیچ سرویس اطلاعاتی خارجی پیچیده‌ای هیچ گونه اثر انگشت سایبری از خودبه جای نمی‌گذارد اما باز هم مقامات ما تاکید دارند که اثر انگشت‌های سایبری در عملیات هک کردن مرتبط با انتخاباتمان به جای مانده است.

 

وی با اشاره به هک شدن کمیته ملی دموکرات‌ها و کمیته ملی جمهوری خواهان گفت: ما باید حقیقت موضوع را متوجه شویم. برای من به هیچ وجه شفاف و روشن نیست. از بیرون که به این ماجرا نگاه کنید، هک کردن کامپیوترهای کمیته ملی دموکرات‌ها و کمیته ملی جمهوری خواهان یک عملیات پرچم دروغین نبوده است.

 

عملیات پرچم دروغین به عملیاتی گفته می‌شود که توسط نهادهای نظامی، شبه نظامی اطلاعاتی یا سیاسی به گونه‌ای انجام می‌شود که این تصور به وجود آید که گروه‌ها یا کشورهای دیگری این عملیات را انجام داده است.

 

بولتون اظهارات جیمز کلی، مدیر اف بی آی را خاطرنشان کرد که در آن گفته بود، اف بی آی هیچ سند مستقیمی از نفوذ سرویس اطلاعات خارجی در سرور ایمیل‌های شخصی استفاده شده توسط هیلاری کلینتون پیدا نکرده است.

 

وی گفت: این اظهارات دست داشتن روسیه را زیر سوال می‌برد. سوال این است که چرا روس‌ها از سرویس اطلاعات هوشمند خود علیه سرور هیلاری کلینتون استفاده کردند اما در انتخابات سرویس‌های اطلاعاتی احمقانه خود را به کار گرفتند.

 

بولتون افزود: ما نمی‌دانیم اما باور دارم که اطلاعات در دولت اوباما تا حد بسیار زیادی سیاسی شده است. الان فکر می‌کنم کل موضوع زیر سوال رفته وبه همین خاطر تحقیقات مستقل به شدت مهم هستند. اگر روس‌ها این کار را انجام دادند چرا از خود اثرانگشت به جای گذاشته‌اند. البته جا دارد که بگویم معتقدم روس‌ها هم توانایی و هم قصداین کار را داشته‌اند وبه هیچ وجه قصد تبرئه آن‌ها را ندارم.

 

وی ادامه داد: روس‌ها به همراه داعش، ایران، کره شمالی و چین جزء پنج تهدید اصلی برای امنیت آمریکا هستند. اگر می‌گویید که روس‌ها این کار را انجام داده‌اند پس باید چه در دنیای سایبری چه در دنیای دیگری انتقام بگیریم.

 

بولتون در پاسخ به این سوال که آیا با استفاده از عبارت “عملیات پرچم دروغین” قصد دارد بگوید دولت واشنگتن در این هک کردن‌ها نقش داشته یا خیر گفت: ما نمی‌دانیم اما قصد هم ندارم دولت اوباما را مقصر این مساله بدانم.
ایسنا،

پایان بازشماری آرای انتخابات آمریکا: تائید پیروزی ترامپ در ویسکانسین

بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین آمریکا به پایان رسید و پیروزی نامزد حزب جمهوری‌خواه، در آن تائید شد.     به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین، روز دوشنبه ۲۲ آذر (به وقت آمریکا) به پایان رسید و پیروزی «دونالد ترامپ» از حزب جمهوری‌خواه، در آن تائید شد. اعلام نتیجه ... پایان بازشماری آرای انتخابات آمریکا: تائید پیروزی ترامپ در ویسکانسین

ادامه

امریکا, خبر

ترامپ با پیروزی در میشگان آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رساند

با گذشت ۲۰ روز از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، ایالت میشگان رسما اعلام کرد که ترامپ با پیروزی قاطع در این ایالت ۱۶ رای الکترال دیگر به آرا قبلی اضافه کرده و مجموع آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رای رسانده است.   به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا، در حالی که جیل استاین نامزد حزب سبز آمریکا ... ترامپ با پیروزی در میشگان آرا الکترال خود را به ۳۰۶ رساند

ادامه

امریکا, جهان, خبر

آسوشیتدپرس: اعتراض های ضد مهاجرتی ترامپ دانشگاه های سراسر آمریکا را فراگرفت

دانشجویان در سراسر دانشگاه های آمریکا در مخالفت با سیاست های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ دست به تظاهرات زدند. آسوشیتدپرس روز پنجشنبه گزارش داد: دانشجویان دراعتراض به طرح اخراج مهاجران از سوی دونالد ترامپ، با تجمع در صحن دانشگاه ها در سراسر آمریکا، بر حمایت و محافظت از دانشجویان و کارکنان مهاجر دانشگاه های این ... آسوشیتدپرس: اعتراض های ضد مهاجرتی ترامپ دانشگاه های سراسر آمریکا را فراگرفت

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دلیل شکست کلینتون از زبان برنی سندرز

برنی سندرز کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا که در مرحله انتخابات مقدماتی از هیلاری کلینتون شکست خورد، گفت: کلینتون را به این دلیل در انتخابات شکست خود که حزب دموکرات بیشتر از هرچیز نگران کسب پول از افراد ثروتمند بود تا تبلیغ به نمایندگی از مردم عادی آمریکا. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ... دلیل شکست کلینتون از زبان برنی سندرز

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر