تورم نقطه‌‌ای فروردین ماه به ۵۰ درصد رسید

حسین‌زاده رئیس مرکز آمار خبر داد؛ در فروردین ۱۴۰۰ تورم ماهانه، نقطه‌ای و سالانه نسبت به ماه قبل (اسفند ۹۹) رشد داشته است.

 

او افزود: تورم نقطه‌ای به ۴۹.۵ درصد رسیده است که نشان دهنده رشد قیمت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل است. تورم سالانه قیمت‌ها در سال منتهی به فروردین نسبت به سال قبل چقدر رشد شده که رقم ۳۸.۹ درصد را نشان می‌دهد.

 

به گفته این مقام مسئول هر ۳ نوع تورم نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

 

رئیس مرکز آمار گفت: تورم سالانه برای ۱۶۴ خوراکی، ۴۳.۵ درصد و برای ۳۱۱ قلم غیر خوراکی‌ها و خدمات، ۳۶.۷ درصد در فروردین بوده است. تورم سالانه ما برای مناطق روستایی با ۴۰.۶ درصد نسبت به مناطق شهری با ۳۸.۶ درصد بیشتر بوده که از تورم بالای خوراکی‌ها نشات می‌گیرد.

 

حسین زاده در پایان تصریح کرد: مطابق با تعهدی که داشتیم در شرایط کرونا آمار‌های فروردین ماه را اندازه گیری و ابلاغ کردیم. رسانه‌ها می‌توانند در انتشار آمار‌های رسمی مرکز آمار به عنوان یک مسئله و حق عمومی همراهی کند. این آمار‌ها بدون هیچ دخل و تصرفی و به عنوان نقش بی طرف اندازه گیری شده و مطابق با تمام استاندارد‌های بین‌المللی است.

 

تلاش سازمان همکاری شانگ‌های برای تبادل تجاری بر مبنای پول ملی

اعضای سازمان همکاری شانگ‌های برنامه ای برای تبادل تجاری بر مبنای پول ملی خود مطرح کرده اند.

ادامه »

ازبکستان, اقتصادی, اورآسیا, ایران, پاکستان, تاجیکستان, جهان, چین, خبر, روسیه, شانگ‌های, قرقیزستان, قزاقستان, هندوستان

آمریکا مانع سرمایه‌گذاری کشورهای منطقه در افغانستان می‌شود + فیلم

برادر رئیس جمهور افغانستان در اظهارات تازه‌ای تاکید کرد که آمریکا در دو دهه گذشته از سرمایه‌گذاری کشورهای منطقه در بخش معادن و صنعت افغانستان جلوگیری کرده است.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, جنوب آسیا, جهان, چین, حضور نظامی, روسیه