نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

تهدید روسیه به حمله به اهداف نظامی در انگلیس و دیگر کشورهای ناتو

کرملین به دنبال سخنان “تحریک‌آمیز” یک مقام انگلیسی درباره بمباران روسیه، با هشدار درباره اینکه می‌تواند سایت‌های نظامی داخل انگلیس را بابت حمایت لندن از اوکراین هدف بگیرد، گفت مسکو همچنین می‌تواند دیپلمات‌هایی که به کی‌یف بازمی‌گردند هدف قرار دهد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت دیلی‌میل، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت مسکو می‌تواند مجوز هدف گرفتن کشورهای عضو ناتو را که اقدام به مسلح کردن اوکراین می‌کنند، صادر کند.

 

او هشدار داد: آیا متوجه می‌شوید که روسیه هم می‌تواند به ‌منظور مختل کردن تدارکات نظامی لجستیک، به اهداف نظامی در قلمرو کشورهای ناتو که به رژیم کی‌یف تسلیحات می‌رسانند، حمله کند؟ بریتانیا یکی از این کشورهاست.

 

سخنان زاخارووا بعد از آن مطرح شد که جیمز هیپی، وزیر نیروهای مسلح انگلیس در مصاحبه‌ای گفت که لندن از حملات هوایی اوکراینی‌ها علیه زیرساخت‌های روسیه حمایت می‌کند. او گفت: این کاملا مشروع است که از تسلیحات انگلیسی برای چنین حملاتی استفاده شود، با اینکه در حال حاضر گمان نمی‌رود اینطور بوده باشد.

 

جیمز هیپی همچنین گفت اگر درگیری در مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین بدون تحول باقی بماند، انگلیس آموزش نیروهای اوکراینی داخل اوکراین را از سر می‌گیرد.

 

اما سخنان این مقام انگلیسی به مذاق کرملین خوش نیاد و وزارت دفاع روسیه او را به “تحریک” متهم کرد. با تشدید بیشتر تنش‌ها، مسکو همچنین هشدار داد که به تلافی آن برای حمله به “مراکز تصمیم‌گیری” در کی‌یف، حتی اگر دیپلمات‌های انگلیسی و دیگر کشورهای غربی در آنجا حاضر باشند، آماده است.

 

در همین حال توبیاس الوود، رئیس کمیته منتخب دفاعی انگلیس گفت که اظهارات جیمز هیپی “پتانسیل دعوت به حملات تلافی‌جویانه در لهستان را دارد.” او همچنین با بیان اینکه روسیه ممکن است اهداف غربی خارج از اوکراین را هدف بگیرد، به نشریه تایمز گفت که غرب “هر چه بیشتر درگیر یک جنگ نیابتی می‌شود.”

 

همچنین در واکنش به حمایت جیمز هیپی از حملات اوکراین به خطوط تامین در روسیه، یک سخنگوی کرملین گفت: مایلیم تاکید کنیم که تحریک مستقیم رژیم کی‌یف توسط لندن به انجام چنین اقداماتی – در صورت انجام چنین اقداماتی – بلافاصله به واکنش متناسب ما منجر خواهد شد. همانطور که هشدار داده‌ایم، نیروهای مسلح روسیه با تسلیحات دوربرد بسیار دقیق در آمادگی شبانه‌روزی برای اجرای حملات تلافی‌جویانه به مراکز تصمیم‌گیری در کی‌یف به سر می‌برند. حضور مشاورانی از کشورهای غربی در این مراکز تصمیم‌گیری در اوکراین هم لزوما مشکلی برای روسیه به منظور اجرای اقدام تلافی‌جویانه ایجاد نمی‌کند.

تایوان از تجربه اوکراین در جنگ اخیر استفاده می‌کند

وزارت دفاع تایوان می‌گوید قصد دارد از تجربه اوکراین در جنگ با روسیه برای آموزش نیروهای مسلح این کشور و الگوبرداری جهت مقابله با تهاجم احتمالی چین استفاده کند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

سایه سنگین ناتو بر فنلاند، همزمان با تصمیم گیری این کشور درباره عضویت در ناتو

ورود کشتی‌های جنگی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) به یکی از بنادر فنلاند، در شرایطی که این کشور درباره  عضویت در ناتو تصمیم خواهد گرفت.

ادامه

اوکراین, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, سوئد, شمال اروپا, فنلاند, ناتو